Autor Tema: Akumulator 6V za kameru  (Posjeta: 11303 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #15 u: 14. 02. 2019. 18:11:07 »
Ma nemas sta gledati, uzmes i od 20ah ako treba i nemas straha nikakvog. Zaboraviti ćeš kada si ga punio.

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #16 u: 14. 02. 2019. 18:55:00 »
 zagi zagi

morat cu to vidjeti Biloglav, ako se susretnemo u lici pokazat ces mi zagi

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #17 u: 15. 02. 2019. 11:27:34 »
Kolege u lovištu se svi žale da im kamere puno troše akumulatore,baterije i ostale izvore napajanja. Možda je kvaka u tome da je ipak do slabijeg signala jer je meni na solarni kamera radila na parkingu firme gdje je bilo više slika u danu nego u lovištu tjedan dana. Samo što je kod mene na parkingu bilo da su uglavnom slike po danu,a u šumi uglavnom po noći.
Još nisam dobio odgovor dali se gdje može kupiti akumulator 6V više od 12Ah .
Ex lovnik


Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #19 u: 15. 02. 2019. 12:49:04 »
Kolege u lovištu se svi žale da im kamere puno troše akumulatore,baterije i ostale izvore napajanja. Možda je kvaka u tome da je ipak do slabijeg signala jer je meni na solarni kamera radila na parkingu firme gdje je bilo više slika u danu nego u lovištu tjedan dana. Samo što je kod mene na parkingu bilo da su uglavnom slike po danu,a u šumi uglavnom po noći.
Još nisam dobio odgovor dali se gdje može kupiti akumulator 6V više od 12Ah .
Onaj mali solarni panel je odlicno rješenje za kamere bez GSM modula, s tim da u kameri moraju biti punjive baterije. Meni se nedavno desilo da mi je u roku jedne noci srnjak na hranilici ispraznio sve baterije. Jednostavno IR diode i GSM modul puno troše. Rješenje je veliki solarni panel i akumulator većeg kapaciteta.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #20 u: 15. 02. 2019. 13:17:24 »
Kao što sam prije naveo hranilište je u šumi i solar nema koristi čim se šuma počne zeleniti. Nema sunca i ne puni se dovoljno.
Ex lovnik

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #21 u: 15. 02. 2019. 13:22:04 »
Kolega, napisao sam ti rjesenje. Ako nema vise od 12ah,spoji paralelno komada koliko volis i mislis da ti treba.

Offline antispin

  • K 100
  • **
  • Postova: 405
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #22 u: 15. 02. 2019. 14:08:31 »
Meni je isto jako slab signal,pa ču smanjiti interval slanja slika sa 10 minuta na 30 minuta,, pa ču vidjeti koliko  če izdržati.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #23 u: 15. 02. 2019. 14:37:08 »
Kolege u lovištu se svi žale da im kamere puno troše akumulatore,baterije i ostale izvore napajanja. Možda je kvaka u tome da je ipak do slabijeg signala jer je meni na solarni kamera radila na parkingu firme gdje je bilo više slika u danu nego u lovištu tjedan dana. Samo što je kod mene na parkingu bilo da su uglavnom slike po danu,a u šumi uglavnom po noći.
Još nisam dobio odgovor dali se gdje može kupiti akumulator 6V više od 12Ah .

Ima ali su nestandardne i skupe, spoji dvije od 12 paralelno doćji će jeftinije
Imam upalu volje.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #24 u: 15. 02. 2019. 15:21:45 »
ILI UKOLIKO JE DO SIGNALA, pa kamera "traži" bolji signal:
Ako kamera ima mogućnost automatskog biranja 3G/4G mreže, probaj privremeno staviti samo na 3G....
I kao što kažu kolege, više troši noću zbog upaljenih LED-ica...
Em ti sumpor.....

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #25 u: 04. 03. 2019. 12:22:12 »
Sa kakvim punjačem punite akumulator 6V 4Ah ili 12Ah.
Već sam nekoliko akumulatora bacio nakon dvije i manje od tri godine korištenja.
Danas išao kupiti 6V12Ah i kaže mi trgovac da treba punjač koji puni sa manjom strujom,ja imam auto punjač koji ima sklopku AUTOMOBIL I MOTOR ali me trgovac uvjeravao da je to pre jak punjač i naravno da mi je nudio neki PAMETNI punjač od skoro 500 kn. Nekada davno imao sam punjač koji sam kupio sa akumulatorom i hranilicom u Moniju,ali više ne drže jer su bili svima skupi.
Kolega ima taj iz Monija i piše na njemu max 15W.
Kakav punjač koristite i koliko dugo vam traje akumulator?
Ex lovnik

Offline ralf

  • K 100
  • **
  • Postova: 209
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #26 u: 04. 03. 2019. 13:00:26 »
Mislim da ti je ovaj koji imaš dovoljno pametan za napuniti bateriju.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #27 u: 04. 03. 2019. 13:14:30 »
Sa kakvim punjačem punite akumulator 6V 4Ah ili 12Ah.
Već sam nekoliko akumulatora bacio nakon dvije i manje od tri godine korištenja.
Danas išao kupiti 6V12Ah i kaže mi trgovac da treba punjač koji puni sa manjom strujom,ja imam auto punjač koji ima sklopku AUTOMOBIL I MOTOR ali me trgovac uvjeravao da je to pre jak punjač i naravno da mi je nudio neki PAMETNI punjač od skoro 500 kn. Nekada davno imao sam punjač koji sam kupio sa akumulatorom i hranilicom u Moniju,ali više ne drže jer su bili svima skupi.
Kolega ima taj iz Monija i piše na njemu max 15W.
Kakav punjač koristite i koliko dugo vam traje akumulator?
akumulator od 6v punis s punjacem na 7,4v, a od 12 v s punjacem do 14v
baterije suhe od UPS i slicno, imaju ciklus obicno od 1000 punjenja i praznjenja..

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #28 u: 04. 03. 2019. 15:10:16 »
Mislim da ti je ovaj koji imaš dovoljno pametan za napuniti bateriju.
Ma napuni,samo kaj se brzo uništi akumulator. Čak sam  bio kupio Panasonic i nije trajao dvije godine.
I kada sam htio reklamirati akumulator odmah su me tražili u šta je ugrađen,na šta ih punim i slično.
Kolega koji puni na taj mali od 15W max snage punjenja ima već preko 5 godina dva akumulatora i još drže po 3 mjeseca hranilicu u radu. Ja svoj skinem u jutro sa punjača prije posla i dok popodne dođem u lovište on je prazan,nije samo jedan,u zadnjih godinu dana ih bacio 3 ili 4 jer imam dvije hranilice i nekoliko kamera.
Navodno nije samo u naponu punjenja nego i struji punjenja kod .
Ex lovnik

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Akumulator 6V za kameru
« Odgovori #29 u: 04. 03. 2019. 16:43:21 »
Možda je problem u "potrošaču"... Ako je akumulator više puta bio potrošen " do kraja" ostavit ce posljedice...motorić hranilice voli pojesti bateriju..
Em ti sumpor.....