Autor Tema: HC-300M problem s ažuriranjem  (Posjeta: 20035 vremena)

Offline Vzekic

  • K
  • *
  • Postova: 2
HC-300M problem s ažuriranjem
« u: 13. 03. 2021. 23:06:51 »
Pozdrav
Imam novu kameru HC-300M Suntek.
Nije se mogla prijaviti na GSM mrežu.
Pokušao sam ubaciti novi software preko sd kartice.
Nakon toga prikaže logo i dalje ništa.
Na matičnoj ploči je oznaka hc220-2g_2053_v31.
Normalno se može ubacivati firmware ali je i dalje mrtva.
Ako netko ima kakvu pametnu ideju da pokušam popraviti bilo bi super.
U prilgu šaljem dump od iščitanog W25q32v sa ploče nakon što je prestala raditi.

Offline Vzekic

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #1 u: 15. 03. 2021. 17:15:37 »
Evo uspio riješit.
Javio se Kinezima u firmu i poslali software.
Sve radi ok.
Evo u prilogu pa ako nekome zatreba.

Offline tabia

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #2 u: 13. 02. 2022. 10:59:36 »
poz. mozes li staviti link kineza

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #3 u: 14. 02. 2022. 11:00:36 »
Ozdravio sam od kad sam se kineza rjesio i presao na Spy point....toliko jednostavnije i pouzdanije...

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #4 u: 16. 02. 2022. 10:58:47 »
Ozdravio sam od kad sam se kineza rjesio i presao na Spy point....toliko jednostavnije i pouzdanije...
Također isti slučaj, samo sam ja prešao na Bolyguard/Scoutguard modele, i oni koji šalju i one koje ne šalju.
Puno stabilniji firmware i hardware. Puno bolja podrška.
Trenutno na stolu imam 2 HC700 M i 1 HC800 M. Jedan HC 700 M, uredno radi i šalje evo čak treći dan, druga HC 700 M, je poslala 3 slike i odmah isti dan prestala slati, a HC 800 M, malo šalje malo ne.
Stavio nove firmware koje sam dobio od Sunteka, nove baterije, sve preko istog maila, itd itd...
Gubljenje vremena sa Suntekom.

Offline Cervus elaphus

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #5 u: 17. 02. 2022. 08:58:15 »
Nikola,

Koji model Bolyguarada kotistiš. Ja sam ih isto gledao i htjeo bi isključivo kameru koja šalje slike. Da li se za Boly treba kupiti kartica od teleoperatera ili se dobiva sim sa njom i radi na principu pretplate. Trenuno se dvoumim između Bolyguarda BG710 i Spy point micro LTE.

Isto tako dosta interesantim mi se čini model BG636 sa GPS prijemnikom u slučaju krađe. Da li se ispalti platiit neštio više za GPS prijemnik i da li od toga ima koristi u praksi. odnosno kada kamera dobije "noge"

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #6 u: 17. 02. 2022. 09:26:28 »
Ozdravio sam od kad sam se kineza rjesio i presao na Spy point....toliko jednostavnije i pouzdanije...
Također isti slučaj, samo sam ja prešao na Bolyguard/Scoutguard modele, i oni koji šalju i one koje ne šalju.
Puno stabilniji firmware i hardware. Puno bolja podrška.
Trenutno na stolu imam 2 HC700 M i 1 HC800 M. Jedan HC 700 M, uredno radi i šalje evo čak treći dan, druga HC 700 M, je poslala 3 slike i odmah isti dan prestala slati, a HC 800 M, malo šalje malo ne.
Stavio nove firmware koje sam dobio od Sunteka, nove baterije, sve preko istog maila, itd itd...
Gubljenje vremena sa Suntekom.
Suntek je veliko gubljenje zivaca. U redu ako ti je negdi blizu pa mos je ic resetirat ako imas volje za te avanture. Ali ako si je stavio i vozio kuci 3-4 sata i dosao doma i ona ne salje, covik ispali na zivce! A da ne kazem kad je postavim i odem na brod a ova prestane slat odmah a ja tek za mesec 2 dolazim! Pogotovo je problematicna u pogranicnom dijelu gdje cas hvatas HR signal cas iz Bosne. Meni je cesto bilo da je treba resetirat nakon sta izgubi signal. A o podrsci da ne pricam. Na Micro LTE Medo mi polomio antenu i malo je sazvakao, poslao je njemacku nazad spy pointu, promijenili mi antenu i lice kamere i vratili-sve mukte. Posaljes mail s upitom dobijes odgovor u roku 2 dana najkasnije. Kupio sam Spy point Micro LTE S sa baterijom i solarom za Black Friday za 200 eura. Skines aplikaciju njihovu i sve rjesavas na mobitel, bez nasih Tele operatera. Stavis i zaboravis na nju. Imam 3 komada i za sad sve rade divota.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #7 u: 17. 02. 2022. 20:38:15 »
Nikola,

Koji model Bolyguarada kotistiš. Ja sam ih isto gledao i htjeo bi isključivo kameru koja šalje slike. Da li se za Boly treba kupiti kartica od teleoperatera ili se dobiva sim sa njom i radi na principu pretplate. Trenuno se dvoumim između Bolyguarda BG710 i Spy point micro LTE.

Isto tako dosta interesantim mi se čini model BG636 sa GPS prijemnikom u slučaju krađe. Da li se ispalti platiit neštio više za GPS prijemnik i da li od toga ima koristi u praksi. odnosno kada kamera dobije "noge"
Ja koristim BG 310 M, prijatelj BG 710 M, uzeo sam u setu s solarnim panelom.
To je ovaj model : https://lionshop.si/product/lovska-kamera-set-bolyguard-bg310-m-18mp-4g/

SIM karticu biras i kupujes sam, Bolyguard ti drži i besplatni Molnus cloud sistem za pregled slika i upravljanje kamerom, kojeg preporučujem, jer se rješavate muke s Gmail serverima i ostalim glupostima koje to donosi.
Modele s GPS nisam koristio ali sumnjam da bi tu bilo neke pomoci, jednostavno ti iskopčaju baterije i vozdra.
A mislim da i GPS modul troši prilično resurse baterije.
Od ostalih modela koji ne šalju slike preporučujem ovaj model:
https://lionshop.si/product/lovska-kamera-liontek-cougar-30mp-wifi-2k-solar/
Kamera radi besprjekorno, snima video u 2K rezoluciji, aplikacijom skidaš slike preko wifi na mob itd
Unutra su 4 baterije punjive iz LIDLA i rade već godinu dana bez greske
Napominjem da nisam promotor ovog gore shopa, vec sam kupio kamere kod njih i sve je ispalo super.
Mozda se negdje drugdje mogu nabaviti jeftinije.
Lp

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #8 u: 17. 02. 2022. 21:23:24 »
Meni je HC 300M radila skoro dvije godine, manje više dobro. U zadnje vrijeme popizdila od kiše i vlage, isprazni baterije i ne radi. Osušio, malo pošpricao sa WD utore od kartica i prekidač. Sada radi, ali bojim se kiše. Vjerojatno brtve popustile i ne drži više. Mislio sam je uvaliti u plastični bidon od par litara , otvoren naprijed i bez dna, tako da je štiti od kiše. Ili kupiti nešto bolje. Iako ima i nekih kineskih koje su puno bolje od 300m.

Offline Cervus elaphus

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #9 u: 18. 02. 2022. 21:39:19 »
Nikola hvala puno na iscrpnom odgovoru. zagi
Bolyguard mi se čini bolji zbog ic 940, 18650 baterija i mogućnosti snimanja videozapisa dok mi se kod Spypointa sviđa što se spaja na najbolji signal. Po dimenzijama su tu negdje tako da ih nije problem sakriti da budu neprimjetne.

Offline tabia

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #10 u: 18. 02. 2022. 22:12:29 »
Gabro kaz;Skines aplikaciju njihovu i sve rjesavas na mobitel, bez nasih Tele operatera
 e to se meni sviđa,nemas brige ni podesavanja

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #11 u: 19. 02. 2022. 12:59:30 »
Ma da manja je jebada. Imas 4 plana na raspolaganju: 100 slika mjesecno-mukte, Basic 250 slika - 5 USD, Standard 1000 slika mjesecno - 10 USD, Premium Unlimited slika - 15 USD.
Platis karticom i kliknes mjesecnu naplatu i oni ti sami skinu kad prodje mjesec dana i stigne ti racun na mail od njih. Ako zelis promjenit plan mozes u svakom trenutku preko aplikacije. Preko aplikacije namistas koliko ces cesto da ti salje slike i ostale stvari.
Neko ce rec da je jeftinije mozda uzet neku opciju internet samo u nasih operatera 20-30-50 kuna ali eto mene je to izludilo ovo mi se pokazalo puno jednostavnije, bar na ovom mjestu di su meni kamere.

Offline tabia

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #12 u: 19. 02. 2022. 22:49:19 »
a slike stizu na mail isto kao kod domacih operatera u roku 2-3 min.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #13 u: 21. 02. 2022. 07:41:27 »
Ne na mail...na njihovu aplikaciju, iako se moze namistit da posalju i obavijest na mail ali bespotrebno.

Offline tabia

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: HC-300M problem s ažuriranjem
« Odgovori #14 u: 21. 02. 2022. 09:29:10 »
kada kamera snimi slike,nakon koliko vrimena ti mozes pogledati te slike