Autor Tema: Puhovi-gurmanska poslastica  (Posjeta: 7439 vremena)

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Puhovi-gurmanska poslastica
« u: 23. 06. 2008. 10:37:08 »
Dali je netko od forumaša jeo gulaš od puhova,paprikaš,ili bilo koji specijalitet od puhova mesa.Ja sam jednom prilikom jeo puhov gulaš i oduševio sam se.Nadam se da ću ove jeseni u Gorski otar pa na puhove ludiloo
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #1 u: 23. 06. 2008. 20:05:00 »
Dali je netko od forumaša jeo gulaš od puhova,paprikaš,ili bilo koji specijalitet od puhova mesa.Ja sam jednom prilikom jeo puhov gulaš i oduševio sam se.Nadam se da ću ove jeseni u Gorski otar pa na puhove ludiloo

i moje podpitanje:koliko puhova treba za jedan recimo dobar gulas? ;D
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline hunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 572
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #2 u: 23. 06. 2008. 21:41:26 »
Koliko i prepelica!!! Ili mozda 2x vise zavisi s cim pucas! d1

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #3 u: 23. 06. 2008. 22:50:35 »
nisam probao, ali sam čuo da je klopa do jaja. koliko mi je poznato najekonomičnije ih je loviti sa puholovkama. bilo kakovo pucanje po njima samo oštećuje meso

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #4 u: 24. 06. 2008. 11:51:38 »
Lov puhova korištenjem »škrinjica« datira još iz davne prošlosti, iz doba krčkih knezova Frankopana i nije se bitno izmijenio sve do danas. Kao mamac u lovu koristi se plod mirisne divlje jabuke ili kojeg drugog voća. Aktiviranjem klopke smrt u puha nastupa trenutačno. Uz »škrinjice« puholovac koristi poduži štap »dugajlu« kojom vješa klopke o debla i krošnje bukava i jela te džepnu svjetiljku, kad noću obilazi »škrinjice« i sabire ulovljene puhove. U šumskim predjelima s bogatim urodom bukvice jedan puholovac s pedesetak klopki znade tijekom samo jedne noći uloviti 50 i više puhova. Najboljim puholovcima smatraju se Gerovčani, Razljočani, Prezidanci... Uspjeh im znade pokvariti šumska sova, puhov najljući neprijatelj koja ne samo da »prazni« pune lovke nego svojim glasanjem natjera ove male glodavce u paničan bijeg i mirovanje u dupljama. Pri kraju lovne sezone kad prvi mrazevi prisile tuste puhove u podzemna skloništa, pušine, odrasli primjerci znadu težiti 250 do 300 grama, iznimno i više. Uz ukusno pušje meso na glasu je i ljekovita pušja mast.

     

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #5 u: 24. 06. 2008. 11:57:25 »
idemo u puholov tj. na puhožder najesen u g. kotar. tko je za?

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #6 u: 24. 06. 2008. 11:58:51 »
Ja ću ove godine smislit da odem u "lov" da vidim kako to rade meštri. Pa se možemo dogovorit da odemo kolektivno koga će zanimat.
Kako me preduhitri!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #7 u: 24. 06. 2008. 12:11:20 »
1. dean
2. mawerick
3.(slobodno)
4.itd...

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #8 u: 26. 06. 2008. 07:09:59 »
1. dean
2. mawerick
3.(slobodno)
4.itd...

SSG
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #9 u: 26. 06. 2008. 11:46:16 »
SSG za tebe se zna ti si ovo pokrenuo i za tebe nisam ni sumnjao.

Offline Bobi

  • K 100
  • **
  • Postova: 326
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #10 u: 25. 07. 2008. 12:49:08 »
Bobi

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #11 u: 25. 07. 2008. 13:24:24 »
Znači:
1. SSG
2. dean
3. mawerick
4. Bobi
5.

Ima li još zainteresiranih ččč
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #12 u: 26. 10. 2009. 14:04:53 »
Kad će puholov?????
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #13 u: 26. 10. 2009. 16:03:43 »
Kad će puholov?????

Je.i ga, kad je bilo došlo vrijeme za to nešto smo svi bili utihnuli  fre. SSG ja sam stalno za akciju pa ako ti možeš nešto izorganizirati, idemo. Dobro bi bilo da nam se još netko priključi, a ako ne opet dobro. 

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Puhovi-gurmanska poslastica
« Odgovori #14 u: 26. 10. 2009. 17:49:24 »
Lp!

Kad čete loviti puhove? Sada? Dečki malo ste kasni? Kod nas su ove godine opet išli na zimski spavanac prije 01.10. tako da druga godina zaporjed nema ništa od puholova. Ja sam počeo puhove loviti več u srednoj školi i bile su godine kad jih je bilo puno. A za puha je to značilno. U pomlad kad se probude, samice sa objedanjem poganjka znaju dal če biti godina puna plodova ili ne, a to je razlog dal se pare ili ne.

Ima puno slastnih recepta za pripravu okusnog pušjeg mesa. Sam jih kuvam u gulažu, pečem u pekaču ili na žaru, a najbolji i najpristnije je lepo na puholovu. Odreš ga, a ostaviš jetra, srce, pljuča, samo odstraniš žolč. Zaviješ puha lepo u rezinu špeka i na kolcu ga ispečeš iznad vatre. Samo možem kazati MNJAMI!!! rostilj  z10

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s