Autor Tema: proljetni sajam RI  (Posjeta: 4674 vremena)

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
proljetni sajam RI
« u: 16. 05. 2008. 17:15:39 »
 Molim vas komentare na ovogodišnji sajam... Bio sam danas i mogu samo reći, da je ovo KATASTROFA ILI JOŠ BOLJE  :pferd: sreća da ne naplačuju ulaz jer bi mi čudo bilo žao tih 10-tak kuna >:( Jedino je za  pohvalu hostesa na OPELOVOM štandu  :P, DOBRAAA, ali mislim da je to tema za neke druge forume  ;)
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #1 u: 16. 05. 2008. 21:31:28 »
Oli je Opel počea dilat oružje a?
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #2 u: 17. 05. 2008. 08:46:01 »
DA bar je, zadržao bi se duže na štandu  ;D
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #3 u: 19. 05. 2008. 11:50:30 »
Nakon otvaranja Varaždinskog sajma lova i ribolova  i drugi gradovi su po sistemu " vidjela žaba ....." krenuli s otvaranjem sajamskih izložbi takvog tipa i to redom Zagreb,Rijeka i na kraju Osijek sa Salorijem.
Mislim da mogu meritorno suditi , jer sam na svim sajmovima bio više puta,  smatram da su Hrvatskoj dovoljna dva respektabilna sajma i to jesenski u Varaždinu i proljetni u Osijeku.
   Sve ostalo je čužpajs sa svim i svaćim izloženim, a najmanje onim čemu je tematski namjenjen.
Problem skupog izložbenog prostora onemogućava srednjim i malim poduzetnicima i obrtnicima da se prikažu na svim sajmovima, pa mislim da Zagreb ima i previše drugih sajamskih priredbi da bi otimao kruh i profit manjima, a Riječani nek se okrenu jahtama,turizmu i moru.
Izlaganje Županijskih saveza (čast iznimkama )služi za vlastitu promociju i nabijanje dnevnica.
Ima saveza koji već 6 godina nisu promjenili postavu na svom štandu, a kako ja volim sve poslikati uvijek im na godinu donesem sliku njihovog izložbenog prostora sa postavom.Svaki put se zacrvene ,ali ništa više od toga.
Vrhunac bezobrazluka Loringa bio je prije 3 godine kad odlukom PUZ-a Zagreb bilo zabranjeno prodavanje streljiva tijekom sajamske izložbe, a tisuće ljudi je možda i došlo iz razloga da pred sezonu kupi metak s 10-15 % sajamskog popusta.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #4 u: 19. 05. 2008. 13:21:00 »
E moj lujo, tužno i žalosno je bilo što komentirati!  z6
Bio sam u petak i bilo mi žao goriva!
Ako sam dobro nabrojao bilo je čak pet ili šest štandova!
Čast izuzecima T.N.T. Viškovo, i Feher, tamo sam nešto i kupio kada sam već došao nabrijan za shoping!

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #5 u: 19. 05. 2008. 13:35:47 »
Dok je cijena štanda niža u Nirnbergu ili Bresci zaobilaziti će nas veliki proizvođači pa se sajmovi svode na loš čobanac i trženje kramarskom robom  dok malobrojni domaći proizvođači ne dolaze zbog troškova (čast izuzecima) z6
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #6 u: 19. 05. 2008. 14:30:09 »
A kaj će kod nas ljudi sa dobro, kvalitetnom i skupom robom kad mnogi lovci štede i metka na streljani?! Kak ćeš ti njemu prodati metak po +20 kuna i onda mu objasnit da taj metak puca u metu?! Pa taj metak mora sve sam odradit koliko ga je platio, kaj ne?   ččč Ziher.

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #7 u: 19. 05. 2008. 23:12:16 »
Mislim da nije problem niti u metku od 20kn niti u skupoj robi, več je problem u ponudi opčenito... 3majice+2roga+1 dvd, to nije sajam lova nego  :pferd:, veću ponudu imaš u svakom dučanu lovačke opreme od  pule do osijeka. Stvarno mi nije jasno čemu to... očito je stvar u nekim sitnim interesima nekih sitnih duša  >:(
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline scorpion

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #8 u: 19. 05. 2008. 23:31:51 »
[quote  a tisuće ljudi je možda i došlo iz razloga da pred sezonu kupi metak s 10-15 % sajamskog popusta.
[/quote]   A i taj sajamski popust je pomalo fantomska kategorija, naime primijetio sam ga samo kod nekih izlagača, ostali imaju cijene kao i u trgovinama, a ne bih stavio ruku u vatru da neki malo višim cijenama ne pokrivaju troškove dolaska na sajam. Jedina prednost je to što je malo veći izbor zbog toga što ima više izlagača, ali i oni često imaju jednaku robu po jako sličnim cijenama. Na kraju jedino  bitno kod sajmova je to da se mi lovci medjusobno družimo jer uvijek sretneš nekog poznatog pa z10
« Zadnja izmjena: 19. 05. 2008. 23:36:01 od scorpion »

Offline frenk

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #9 u: 13. 01. 2009. 11:21:45 »
Kasno nije nikad prekasno !

Pronašao sam nekoliko slika sa tog sajma, pa je najbolje, da jih bacim na forum ;)

























Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #10 u: 13. 01. 2009. 16:14:53 »
hvala na fotkama frenk  z10

valdop

  • Gost
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #11 u: 13. 01. 2009. 16:26:43 »
  zagi kak je čovjeku odmah toplije kad vidi ovoliko plinskih boca kraj kotlića  rostilj

Offline frenk

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #12 u: 13. 01. 2009. 20:20:32 »
  zagi kak je čovjeku odmah toplije kad vidi ovoliko plinskih boca kraj kotlića  rostilj

Sva toplina tog sajma je bila baš na tom štantu zagi

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Otkazan... proljetni sajam lova RIJEKA
« Odgovori #13 u: 26. 01. 2009. 12:02:00 »
Otkazan sajam u Rijeci 2009.:

Zašto?
-direktor sajma možemo tako reći krivi lovce i trgovce, jer traže nisku cijenu prostora, ne nude ništa, a u lovačkom savezu nema sluha?
Gdje je istina?

Po meni su sajmo dobra prilika za promociju lovstva, ali ne na ovaj način kako se to trenuto radi, zašto nema više inventivnosti i interesa lovaca za lovačke sajmove, direktor kaže da je bio besplatan ulaz, a posjete lovaca su izostale, lovački savez nije ništa napravio da animira lovce da dođu na sajam.?????
Zašto sajam u Rijeci nema više potporu HLS-a ?
« Zadnja izmjena: 26. 01. 2009. 12:35:51 od LOVAC »

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: proljetni sajam RI
« Odgovori #14 u: 28. 01. 2009. 21:29:57 »
Ipak, sve se vrti oko novca, koji ionako "nije odlučujući" :pferd:
Šuma ti mati, brda se lati.