Autor Tema: SAJAM VARAŽDIN  (Posjeta: 2002 vremena)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
SAJAM VARAŽDIN
« u: 01. 09. 2008. 14:42:39 »
predložite što bi po vama obiogatilo ponudu Varaždinskog sajma lova, bili ste na sajmu u Varaždinu, bili ste na sajmovima vani
što bi voljeli od toga vidjeti u Varaždinu? Ili nešto što po Vašem mišljenju uvjek nedostaje na lovačkom sajmu. d1

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: SAJAM VARAŽDIN
« Odgovori #1 u: 01. 09. 2008. 14:55:25 »
Vidiš LOVAC , glavni problem kako Varaždinskog tako i ostalih specijaliziranih sajmova je cijena izložbenog prostora i vrijeme trajanja same priredbe.Organizatori i priređivači dignu cijenu kvadrata do neba , pa onda naravno izlagači smanjuju površinu na kojoj izlažu.To je naročito izraženo na ZV gdje je lani kvadrat bio 250 E.
Iako bih ja rado vidio velika svjetska imena oružarstva , svijestan sam da ni po veličini , niti po kupovnoj moći nismo interesantni tim firmama.
No da se može puno toga popraviti,može.
Za mene je Varaždinski sajam, a bio sam na svima u RH daleko najbolji ,jer sama organizacija i popratna događanja (parkur,Ljubešćica ) daju dodatni naboj i šarm sajmu.
Bože zdravlja ,pa se vidimo tamo!!
Hrvatske Domovine Sin.

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: SAJAM VARAŽDIN
« Odgovori #2 u: 01. 09. 2008. 21:06:28 »
Ja bih htio opet vidjeti štand od portala,pa da malo tamo ljudujemo :laugh:


I majice sa logom foruma,svoje sam podijelio ;)

I poveči stol da možemo svi sjesti i nešto narezati i  z10,a sve ostalo če vjerovatno biti kao i prošle godine...

Offline dobusija

  • K 100
  • **
  • Postova: 120
Odg: SAJAM VARAŽDIN
« Odgovori #3 u: 24. 09. 2008. 16:56:45 »
Ja bih htio opet vidjeti štand od portala,pa da malo tamo ljudujemo :laugh:


I majice sa logom foruma,svoje sam podijelio ;)

I poveči stol da možemo svi sjesti i nešto narezati i  z10,a sve ostalo če vjerovatno biti kao i prošle godine...

potpisujem... d4
Nikada se ne laže više nego li prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...(Otto von Bismarck)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: SAJAM VARAŽDIN
« Odgovori #4 u: 29. 09. 2008. 10:37:37 »
 Ja bi svaki lovački sajam napravio sa nekom tematikom, npr. lov na pernatu divljać (kad se lovi, gdje se lovi, kako se lovi,kojim oružjem, kojim nabojima...) te naravno opisat divljać, kako se hrani, koji su joj prirodni neprijatelji, gdje obitava, ima li umjetnog uzgoja, postaviti dermopreparate, što je trofeja kod takve divljaći, napravit izložbu jaja, pomoć lovaca u prihrani i zaštiti takve divljaći... Naravno prezentirat to videom, predavanjima stručnih osoba, napravit audio salu za slušanje glasanja divljaći...
 To je primjer samo za pernatu divljać, isto tako sljedeću godinu odabrat npr. crnu divljać ili srndaća, jelena...
 Obavezno bi napravio i izložbu pasa ali i oružja i streljiva, prateće opreme...
Ideja imam, ali ...  dlovac
 U svakom slućaju napravit nešto edukativno i interesantno sa širi krug ljudi a ne samo lovce. Na taj način bi mogli prezentirat sebe(lovce i lovačke udruge) kao vrlo bitne karike u očuvanju prirode.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: SAJAM VARAŽDIN
« Odgovori #5 u: 29. 09. 2008. 14:54:43 »
Ja bi svaki lovački sajam napravio sa nekom tematikom, npr. lov na pernatu divljać (kad se lovi, gdje se lovi, kako se lovi,kojim oružjem, kojim nabojima...) te naravno opisat divljać, kako se hrani, koji su joj prirodni neprijatelji, gdje obitava, ima li umjetnog uzgoja, postaviti dermopreparate, što je trofeja kod takve divljaći, napravit izložbu jaja, pomoć lovaca u prihrani i zaštiti takve divljaći... Naravno prezentirat to videom, predavanjima stručnih osoba, napravit audio salu za slušanje glasanja divljaći...
 To je primjer samo za pernatu divljać, isto tako sljedeću godinu odabrat npr. crnu divljać ili srndaća, jelena...
 Obavezno bi napravio i izložbu pasa ali i oružja i streljiva, prateće opreme...
Ideja imam, ali ...  dlovac
 U svakom slućaju napravit nešto edukativno i interesantno sa širi krug ljudi a ne samo lovce. Na taj način bi mogli prezentirat sebe(lovce i lovačke udruge) kao vrlo bitne karike u očuvanju prirode.

Jako lijepo , samo kod nas nažalost teško izvedivo.
Ali ko zna možda jednom i netko posluša pa uvede nekaj novo...