Autor Tema: Garancija lovista  (Posjeta: 1593 vremena)

Offline imota

  • K
  • *
  • Postova: 19
Garancija lovista
« u: 05. 02. 2010. 12:08:38 »
Obzirom da je prema zakonu potrebno priloziti garanciju za loviste molio bih clanove foruma da mi objasne sto to zaravo znaci i kad Ministarstvo pusta mjenicu na naplatu.

Naime, smatram da bi ova garancija bili samo u svrhu ukoliko je lovidte oduzeto i devastirano tj. broj LTO i divljaci ne odgovara stanju unutar lovista. Ukoliko se pokrene prekrsajni postupak protiv drustva/udruge zbog npr. adminstrativne pogreske misljenja sam da Ministarstvo nebi trebalo imati pravo naplatiti mjenicu.

Svaki odgovor u vezi ovog je dobrodosao, a posebno ako je tocno odredeno kad se garancija naplacuje od strane Ministarstva?

Matko

valdop

  • Gost
Odg: Garancija lovista
« Odgovori #1 u: 05. 02. 2010. 12:38:37 »
koliko mi je poznato i ono što sam pročitao garancija se daje samo za lovozakup zajedničkih lovišta kao sigurnost državi da će se gospodarenje provesti u skladu s LGO o načinu naplate i puštanja mjenice na naplatu nisam našao u pravilniku o zakupu lovišta, to vjerojatno spada u poslove min. financija, a meni osobno se čini da to na kraju riješavaju "dobri" odvjetnici. . .

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Garancija lovista
« Odgovori #2 u: 05. 02. 2010. 15:19:14 »
koliko mi je poznato i ono što sam pročitao garancija se daje samo za lovozakup zajedničkih lovišta kao sigurnost državi da će se gospodarenje provesti u skladu s LGO o načinu naplate i puštanja mjenice na naplatu nisam našao u pravilniku o zakupu lovišta, to vjerojatno spada u poslove min. financija, a meni osobno se čini da to na kraju riješavaju "dobri" odvjetnici. . .
obratno..
Za zakup državnih lovišta..
Mjenica mora biti u korist Ministarstva, zajednička lovista su u nadležnosti Županije.