Autor Tema: Lovište u dvije županije ?  (Posjeta: 2430 vremena)

Offline zanelli

  • K 100
  • **
  • Postova: 152
Lovište u dvije županije ?
« u: 12. 03. 2010. 15:16:05 »
Interesira me da li ima ikakve veze ako je loviste jednim svojim manjim dijelom u drugoj županiji , ustvari dali je to uobicajena stvar ?
Lovci iz drugog lovišta zele taj naš dio koji je u njihovoj županiji...imali tu kakve pravne osnove za pokretanje ikakvog postupka !!!

Dakle jedno loviste u dvije županije , jeli to moguće ???
tek se zagrijavam

valdop

  • Gost
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #1 u: 12. 03. 2010. 15:47:33 »
zanelli ako si napisao da je lovište jednim djelom u drugoj županiji onda je to itekako moguće, naravno kao i puno drugih nelogičnosti, imaš na portalu kartu lovišta u RH pa kad znaš o kojem se lovištu radi pogledaj i bude ti sve jasno. niko osim države (Min. poljop. ) nema pravo prekrajati postojeće granice lovišta, naravno da uvijek susjed hoće zaći u tuđe i malo prisvojiti za sebe, ali svi smo mi nečiji susjedi pa je najbolje dobro sve prostudirati pa pozvati susjede za stol i dogovorno to riješiti ili se oglušiti na provokacije i tjerati po svom. mislim da je prva mogučnost puno zdravija za sve. . .

Offline zanelli

  • K 100
  • **
  • Postova: 152
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #2 u: 12. 03. 2010. 21:11:49 »
Ako je uredno placena koncesija i sve je po PS-u , neznam kako je moguce nesto ispod stola kuvati....
definitivno treba pravna drzava profunkcionirati
Nekome se digne ona stvar i sad bi on krojio po svom , e nece moci !
tek se zagrijavam

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #3 u: 12. 03. 2010. 21:14:20 »
nemogu vam ništa...

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #4 u: 12. 03. 2010. 21:14:46 »
naravno ako sve vodite kako treba...

valdop

  • Gost
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #5 u: 12. 03. 2010. 21:19:27 »
ako je to ono lovište r...... onda se dobar dio proteže na sjevernu županiju, ali to je državno lovište i mislim da imate frku samo na lokalnoj razini, uvijek se nađe grupica na kavici i bevandi i kroje sudbinu ostalih ili bar misle da kroje nešto. . . . .

Offline zanelli

  • K 100
  • **
  • Postova: 152
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #6 u: 12. 03. 2010. 22:36:35 »
U pravu si Valdop-e , oni bi htjeli dio lovista juznije koji je po meni nesto najljepse od prirode sto nam je podarila
Njihovo loviste i nase razdvaja magistrala , njihovo je poharano od nemara , krivolova i nema u njemu mozda 1 ili 2 muflona i pokoja muflonka , zalosno !
Potjerano je staro rukovodstvo i izabrano novo , e sad su se oni malo zalaufali pa su poceli udarat kojekuda....
Neznam jos koje su im namjere i zbog cega bi oni nas pripojili ako im to i krene od ruke , ali ja mislim da smo sto se tice gospodarenja lovistem vrlo dobri i nevidim razlog za to.
Volio bi da se ukljuci i neko iz HLS-a u raspravu !
tek se zagrijavam

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: Lovište u dvije županije ?
« Odgovori #7 u: 12. 03. 2010. 22:50:35 »
Interesira me da li ima ikakve veze ako je loviste jednim svojim manjim dijelom u drugoj županiji , ustvari dali je to uobicajena stvar ?
Lovci iz drugog lovišta zele taj naš dio koji je u njihovoj županiji...imali tu kakve pravne osnove za pokretanje ikakvog postupka !!!

Dakle jedno loviste u dvije županije , jeli to moguće ???

kod mene je u jedno lovište u 2 županije. bilo u jednoj pa se mjenjala granica županije.

niko osim države (Min. poljop. ) nema pravo prekrajati postojeće granice lovišta

granice zajedničkih lovišta određuje županija.

tako da ako ekipa ima jake veze u županiji mogući su razne odluke. nama je županija promjenila granicu i jedan dio dala susjednom društvu.