Autor Tema: Loviste u Francuskoj  (Posjeta: 6650 vremena)

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Loviste u Francuskoj
« u: 17. 02. 2018. 21:30:33 »
U Francuskoj u oblasti Alsace  ili po nemackom govornom izrazavanju Elsass ,do samo pre dve godine smo lovci bili nas 3 Lovca sa prostora Ex Yu po mom nekom saznanju i registru Lovne Federacije Strasburg (67) i Lovne Federacije
Mulhaose (68).

Oblas Elsass se deli na Gornji 68 i Donji 67 gornji i doljni deo koriste starosedeoci ove oblasti i naj verovatnije znog recnog toka reke Rajne koja je prirodna Granica sa Svajcarskom od grada Basela i onda sve tako Rajna je prirodna granica Francuske i Nemacke u dizini od 188km.

 podeljenih u 9 Okruga


904 Opstina na 8,280 Km/kvadratnih sa 1 879 265 stanovnika sto cini 13% od ukupne povrsine i stanovnistva Francuske.

Moji Prvi dani Lova su zapoceti tako sto sam postao ravnopravan Parner u Doljnoj oblasti (67) u okrugu trecem pod nazivom SELESTAT koji je 130km udaljen od granice sa svajcarskom na autoputu na periferiji grada Basela u CH.

Jos kao partner u tom lovistu povremeno sam dovodio goste lovce a kasnije u dve godine po jednog novog parneta sa prostora Ex Yu.

Nakon nekoliko godina lova u tom Reviru u oblasti Selestat ukazuje mi se prilika da se preselim u oblas Sanit-Louis koja se granici sa Svajcarskom u tom Lovistu je vec jedan Ex Yu bio stalni clan loviste je znatno vece puno bogatije i sa stanjim prisustvom D.Svinje Srnece Divljaci Lisica Jazavac Kuna D.Patke Fazan Zec .Samim tim i Partnerstvo je skuplje,ali posto je meni loviste samo 22km od granicnog prelaza i 40km od adrese prebivalista prihvatam i postajem punopravni clan Lovnog Revira u oblasti Saint-Louis pos Lovnom Federacijom sa sedistem u mestu Mulhousen (68).

Sad vec nas dva punopravna clana ovog Lovnog Revira pocinjemo da razmisljamo o zakupu nekog lovista u okolini ovog lovista i da okupimo nase ljude Lovce sa prostora bivse JUGOSLVIJE.
Posto moj kolega stariji po stazu u ovom Lovnom reviru i po godinama starosti ima sklab i skrt odnos sa Ex Yu ljudima u Svajcarskoj on se slaze da prvo pozivamo ljude u goste .da tako upoznajemo njihove karakterne osobine kao osoba  i kao Lovaca.
Ja preuzimam taj do na sebe i krecem u selekciju posto poznajem ogroman broj Ex YU osoba koji su u svajcarskoj a koji su takodje lovci po novonastalim drzavam po raspadu SFRJ.

Danas nas oma 10 Clanova od iduce sezone 11 punopravnih Partnera loviste je pod nasim zakupom mada nam je Predsednik kao i Lovocuvar Francuz jer za obavljanje ove dve dusnosti nije dovoljno nase glasanje i odabir jednog od nas jednakih vec je potrebno i obrazovanje edukovanost kao i sertifikati i Diplome o polozenim ispitima koji izlaze iz okvira LOVNOG ISPITA I LIZENCE ZA LOV.

Loviste je povrsine 2600Hektara rasprostranjeno na 4 opstine koje su medjusobno povezane loviste je kompaktnog tipa bez ograda i zica OTVORENOG TIPA loviste ima obradive povrsine prirodne vodotokove i vestacke vodene povrsine tipa jestackih jezera za uzgoj i sportsko rekreativno pecanje uglavnom sarana bukove u hrastove sume.
Loviste je opremljeno svim lovno tehnickim objektima tipa Ceka za lov i osmatranje divljaci ,Automackim elektronskim hranilicama koje 365 dana u godini izbacuju hranu 2x u 24 casa Solista. U terenu lovista posedujemo u dve Lovacke Kolibe za odmor prenociste u grupnim lovovima za predah i rucak izmedu prepodnevnog i popodnevnog Lova pogonom.

Na ceke se moze ici 350 od 365 dana u godini. Svaki punopravni Partner moze ici sam odstrel se vrsi po brojnosti  selekciji kalendaru lova.

Nedavno je o nama izasao clanak u casopisu ZOV 11.2017god.


Da to smo mi

Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline LOVAC77

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #1 u: 19. 02. 2018. 17:48:58 »
Što je sad ovo!?!?Srbi svi i svuda,ponovo?!?!

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #2 u: 19. 02. 2018. 18:15:31 »
Znas uvek postoji neko ko ce okupiti Srbe a i sve Druge.

Zasto ste misljenja da je to nemoguce. Ljude gospodu Lovce spajaju lepe i plemenite stvari kao sto je lov.

Primitivci se vataju za GUSE.

Pozivamo i cesto ugostimo i Lovce koji su Hrvati Bosanci ma kojoj verskoj i nacionalnoj grupi pripadali.



Evo na ovoj fotografiji sam ja jedan moj lovac iz grupe i treci je gost koji je Hrvat.
Cak sam sad u procesu da i njega prihvatimo za stalnog clana-PARTNERA.



Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Ritski lovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 297
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #3 u: 19. 02. 2018. 21:00:34 »
Gogi, samo napred. Moj predsednik lu i tvoj drug u Francuskoj najbolje lovi sa sinom poznatog hrvatskog generala koji je stradao u ratu.  I uziva. Valjam se od smeha kad krenu da mi pricaju dozivljaje iz suma Sampanje i Normandije.
 
« Zadnja izmjena: 19. 02. 2018. 21:16:35 od Ritski lovac »

Offline LOVAC77

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #4 u: 19. 02. 2018. 21:10:10 »
Dosta nam je bratstva i jedinstva i guranja u isti koš,sistema što nas to zavadi i šepurenja sinova ratnih profitera...

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #5 u: 19. 02. 2018. 22:10:37 »
Gogi, samo napred. Moj predsednik lu i tvoj drug u Francuskoj najbolje lovi sa sinom poznatog hrvatskog generala koji je stradao u ratu.  I uziva. Valjam se od smeha kad krenu da mi pricaju dozivljaje iz suma Sampanje i Normandije.

Ne znam nista o tome. A iskre da ti kažem to.me i ne zanima.

Kamo lepe srrce kad bi se svi ponasali kao mi ne gledamo.ni na versku ni ns nacijonalnu pripsdnost.
Srecni smo sto pricsmo istim jezikom  i dto smo stvorili mogućnos da lovimo skupa. Veli ki je to pomak.
Iosk mi svi zivimo i stslne sdrese prebivslists u CH a lovimo u susednoj Francuskoj.

Mi smo svi brača po lovu sve ostalo je iza nas.
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #6 u: 19. 02. 2018. 22:11:33 »
Gogi, samo napred. Moj predsednik lu i tvoj drug u Francuskoj najbolje lovi sa sinom poznatog hrvatskog generala koji je stradao u ratu.  I uziva. Valjam se od smeha kad krenu da mi pricaju dozivljaje iz suma Sampanje i Normandije.

Ne znam nista o tome. A iskre da ti kažem to.me i ne zanima.

Kamo lepe srrce kad bi se svi ponasali kao mi ne gledamo.ni na versku ni ns nacijonalnu pripsdnost.
Srecni smo sto pricsmo istim jezikom  i dto smo stvorili mogućnos da lovimo skupa. Veli ki je to pomak.
Iosk mi svi zivimo i stslne sdrese prebivslists u CH a lovimo u susednoj Francuskoj.

Mi smo svi brača po lovu sve ostalo je iza nas.
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #7 u: 20. 02. 2018. 11:48:52 »
vidim da si jako zaboooooooravan čovjek ....
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #8 u: 20. 02. 2018. 13:56:39 »
vidim da si jako zaboooooooravan čovjek ....
Lepo bi bilo kad vi svi sledili moj primer i zaboravljali ruzno i tuzno ziveli za danas i za sutrasnjist koja je jako neizvesna.

Odgledso sam Film " USTAV REPUBLIKE HRVATSKE"
dobar film sa dobrom tematikom vredi ga pogledati glavnu ulogu igra pokojni Nebojša Glogovac. Ovom prilikom izjavljujem saucešće njegovoj porodici i zahvaljujem mu se za sve sto je urqdio za sve nas.
Nebojsa pocivaj u miru nek ti je laka zemljs i veliko Hvala.

Dobar pogled ups Dobra Kob.
« Zadnja izmjena: 20. 02. 2018. 14:01:25 od GPK »
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #9 u: 20. 02. 2018. 14:20:52 »
gledanje filmova nije problem
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #10 u: 20. 02. 2018. 15:17:39 »
gledanje filmova nije problem

Vidi ako imaš šta prokomentarisati sto je tematika teme Ok. Ako ne iskuliraj.
Nemoj uplitari nesto sto nema feze sa zapicetom temom.

Mi se izuzetno lelpn kapiramo lovimo i uzivamo u nasem lovistu. Uopste nam nisu potrebni ljudi koji od Bukve ne vide Šumu!

Imamo ogroman broj Crne Divljaci kao i Srneče mozemp se pohvsloti da smo ove sezone u pogonskim lovovima koih je bilo 11 u proseku odstreljivsli 5-7 D.Svinja Razne Stalosti kao i velicine.

Imalismo jako lepe trofene Srndaće. Ove sezone icemo pokussti da izvadimo sva Škart grla aki ne uspemo sve ove nastavicemo tako i 2019god.

Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline LOVAC77

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #11 u: 20. 02. 2018. 16:25:03 »
Ja sam nekad gledao: Lepa sela lepo gore.Super film protiv kolektivne amnezije.

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #12 u: 20. 02. 2018. 16:42:46 »
Posedujejemo u lovistubAutomacke hranilice koje 2xu toku 24 časa izbacuju zrnasti hrani.
Solista tokađe i u damom lovistu posesujemo Rezervat u kom se iznosi hrana tokomcele godine ali se u rezervstu nikad nije i nece se loviti. Divljač oms dosta vode jer ns celokupnog površini lovista imamo jedno deswtak vestačkih povrsina ima dosta i prihodnih potoks i manjih vodotokova.
Tako da tu izademo i lovimo Divlje Patke.
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #13 u: 20. 02. 2018. 17:33:44 »
Vidim da su Dalibor i Kareli isto tamo  1liga zagi

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Loviste u Francuskoj
« Odgovori #14 u: 20. 02. 2018. 17:53:32 »
Da karelija sam prvog povukso sa sobom i lvo 3 ili 4 godina kareli sam jos uvukso u svet lova u Francuskoj dok sam js bio psrtner lovista u oblasti Alsace 67 regija Selestat !
Dalibor je od 2018 sa nama i on je ove godine bio svega u 50% pogonskih lovova. U lovu sa ceka i u lov srndaća nije bio ni jednom!

Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!