Autor Tema: Pripreme za novi Sporazum u PP Medvednica  (Posjeta: 2253 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Pripreme za novi Sporazum u PP Medvednica
« u: 11. 11. 2010. 09:23:36 »
Jučer smo se sastali mi predstavnici lovačkih društava koji djelujemo u revirima parka prirode „ Medvednica“  sa predstavnikom Šumarskog fakulteta prof. Krapincem  čija je ustanova dobila na natječaju pravo da izradi novi desetogodišnji plan rada( nema LGO ) o provođenju zaštite , prehrane i prihrane u granicama Parka prirode .
Kako je dosadašnji sporazum istekao prošle godine i sada sukladno zakonu radimo po zadnjoj godini tog sporazuma dok je važio ugovor , nužno je do kraja ove godine načiniti novi sporazum , koji će se početi primjenjivati od 1. travnja iduće godine.
Da bi se sporazum potpisao plan rada mora dobiti odobrenje Ministarstva kulture i zaštite okoliša , odnosno treba se prvo ishoditi mjere zaštite prirode i kulture , nakon toga proći javnu raspravu .Tek kada sve to prođe u redu onda ministarstvo daje dozvolu.
Kako smo mi imali do sada sva prava i obveze koje proizlaze iz zakona o lovu ( lovno tehnički objekti , prihrana , itd. ) , ali bez mogućnosti odstrela i obveze koje proističu iz sporazuma sa J.U. PP Medvednica  po kojem smo dužni postaviti cca 1800 kućica za ptice i pridržavati se programa o unutarnjem redu..
Nadamo se da će u novom sporazumu biti riješeno pitanje lisica i pasa lutalica kao gorućeg problema u granicama Parka.
Također nadam se da ćemo uz pomoć struke , pametnih kolega  i lobiranja  uspjeti ugraditi u novi sporazum barem mogućnost  sanitarnog odstrela , bez obzira što to zahtijeva skup dolazak ovlaštenog veterinara.
Ovim putem zahvaljujem prof. dr. sci. Krešimiru Krapincu , mr. sci. Marinu Tomaiću  kao provoditelju sporazuma za svih sedam društava parka prirode,načelnici službe za lovstvo grada Zagreba  gđi Ranogajec dipl ing. agr. i naročito gospodinu Danku Hermanu dipl.ing. šumarstva , stručnom savjetniku za lovstvo u Gradskom uredu za poljoprivredu i šumarstvo grada Zagreba , kao i svim kolegama na konkretnim i kvalitetnim prijedlozima i opaskama koje će se probati ugraditi u novi Sporazum.
« Zadnja izmjena: 11. 11. 2010. 09:25:40 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Pripreme za novi Sporazum u PP Medvednica
« Odgovori #1 u: 11. 11. 2010. 09:43:04 »
Nadamo se da će u novom sporazumu biti riješeno pitanje lisica i pasa lutalica kao gorućeg problema u granicama Parka.

S obzirom na to da dobar dio površine parka potpada pod grad Zagreb, lijepo problem pasa lutalica prebacite gradu....ionako nemate nikakva prava, pa kako su vama uvalili tako i vi bar dio obveza uvaljujte dalje, a sve sukladno čl. 16 ove odluke: http://www1.zagreb.hr/slglasnik.nsf/VPD/A0F6DDCE8DD5256DC1256CD900478EE5?OpenDocument
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Joža

  • K 100
  • **
  • Postova: 474
Odg: Pripreme za novi Sporazum u PP Medvednica
« Odgovori #2 u: 11. 11. 2010. 19:44:46 »
Pozdrav kolega fazan, ja se nadajer sam i ja član jednog duštva na sljemenu  da če  jednog dana biti odstrela i na sljemenu iako je to kako čujem praktički i nemoguče, ali divljači ima na sljemenu sve više i valjda če im doči u glavu da bolje da lovimo mi i da se ne skrivamo nego bilo koji krivolovac.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Pripreme za novi Sporazum u PP Medvednica
« Odgovori #3 u: 11. 11. 2010. 21:31:03 »
Pozdrav kolega fazan, ja se nadajer sam i ja član jednog duštva na sljemenu  da če  jednog dana biti odstrela i na sljemenu iako je to kako čujem praktički i nemoguče, ali divljači ima na sljemenu sve više i valjda če im doči u glavu da bolje da lovimo mi i da se ne skrivamo nego bilo koji krivolovac.
Na žalost želje su jedno , a objektivne okolnosti nešto drugo.
Moramo biti svjesni da se na južnoj strani Medvednice nikada neće formirati lovišta , što je i objektivno nemoguće zbog prisustva ogromnog broja izletnika , sakupljača šumskih plodova i ostalih putnika-namjernika.I da se kojim slučajem promjene uzusi , zar mislite poštovani kolega da bi cca 12600 ha površine mogle izlicitirati naše udruge uz novokomponirane oligarhe i " grofove"na čije se međe naslanja Medvednica.
 Mene uz Zagrebačku Goru veže djedovina , vlasništvo šume i 35 godina boravka na Medvednici i nikada dok me noge nose i pamet služi  (liječnički ) neću napustiti tu Zabranjenu goru i Društvo u kojem sam osjetio prve čari lova .
No u današnje  vrijeme ,  PONAVLJAM nema mogućnosti legalnog odstrela , no daj Bože da nam se omogući da možemo jednom na godinu bez straha otići na voljenu mi Goru!
Hrvatske Domovine Sin.