Autor Tema: Voda i Vatra u Lovistu!  (Posjeta: 2282 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Voda i Vatra u Lovistu!
« u: 05. 03. 2009. 15:44:04 »
Pogledajte ove dve Fotografije.
Usled visokog Snega, nastupili su topliji dani i pogledajte sta su Prouzrokovali?
Najvise su pogodjene hranilice za Sitnu Divljac i tek okoceni mladi Zecevi uf.



Nekaze se vala dzabe Voda i Vatra.
« Zadnja izmjena: 05. 03. 2009. 15:55:23 od draganco »
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #1 u: 05. 03. 2009. 16:41:17 »
Čim sam vidio temu sjetio sam se ovog klipića što je napravio jedan kolega,tema je vatra u mom lovištu L.D. BIOKOVO Makarska Ovo se događalo prije točno pola godine

« Zadnja izmjena: 05. 03. 2009. 16:43:14 od File »
Ćaća viče mater plače!

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #2 u: 05. 03. 2009. 17:22:48 »
Jugo je bilo tolio jako da se miris dima osječa i u Šibeniku. Svaka čast autoru klipa na odabranoj glazbi (Maksima Mrvice)
Preobračenik

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #3 u: 05. 03. 2009. 19:10:29 »
Dragi Forumaši, gledajući ovaj uradak (klip) sav sam se naježio. Ono što mi u Dalmaciji proživljavamo sa požarima, riječima se ne može opisati. U životu sam bio svjedok najmanje pet, brojem 5 katastrofalnih požara na mom terenu ( između Omiša i rijeke Žrnovnice) gdje je od 1985 godine doslovno sav teren izgorio dva puta, a na pojedinim manjim lokacijama sigurno je bilo više od 10 velikih požara. To File sigurno zna, kao što i ja znam koliko je puta gorjela Makarska, Baška Voda itd. Trudiš se oko pojilica, hranilica, ubacuješ divljač, a onda kiša ne padne cilo lito i dovoljna je jedna iskrica da sav trud nestane u nekoliko sati. paci
Kažem, nema riječi koje bi to sve opisale, ali bez muke nema uspjeha. Idemo naprid. d4
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #4 u: 05. 03. 2009. 20:23:43 »
Žrnovnica je gorila 85 i mislim 98 99,a najveći uz ovaj požar su mi bili Hvar i Korčula koji su bili jednak pakal al me se malo manje dojmilo jer ipak Makarska je moja

VATRU GASI BRATA SPASI
Ćaća viče mater plače!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #5 u: 29. 05. 2009. 01:01:56 »
Imal pozara?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #6 u: 29. 05. 2009. 01:39:41 »
Evo slika od nedavnih pozara kod nas. Strava u uzas. Umro je preko 200 ljudi, izgorilo nekoliko gradica i ogromne sume. Koliko je divljaci nestalo to nikad necemo znati. Vatra je veliki neprijatelj  a njena brzina i moc unistavanja su strahoviti. kao lovci i ljudi moramo uciniti sve da se sprijeci. Kod nas svi pazimo na vatru i poduzimamo sve mjere da nase lovacke aktivnosti ne prouzrokuju kakav pozar.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #7 u: 29. 05. 2009. 01:49:42 »
Strahota  uf
Sad to u Europi tek postaje aktuelno...
citam u novinama ovi u Hr nisu spremni za sezonu pozara.
Kako je tek kod nas.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #8 u: 29. 05. 2009. 02:12:51 »
Tesko je za to ikad biti spreman. Kod nas su pomagali vatrogasci iz US i NZL pa opet nisu uspjeli puno napraviti. Neki pozari su zapoceti od strane suludih vatrogasaca kojima je ocigledno bilo dosadno. Takvi pozari su najgori. najtuznije je da su nestali ljudski zivoti a takva smrt je uzasna. neke ljude jos nisu nasli i vjerovatno nikad nece. preventiva je jedina mjera i dobra organizacija kao i obuceni ljudi i mozda najvaznije dobar komunikacijski sistem da se spase zivoti ljudi i njihova dobra. Po sumama jos leze mnogi spaljeni ostaci jelena. Mom prijatelju je izgorila kuca/ vikendica  gdje smo puno puta isli s djecom u ribolov  i u lov na sambar. Tamo je imao jedan 222 R koji je skoro potpuno izblicen/ istopljen od vatre a svi trofeji iz Afrike ( prekrasan eland i ostali ) i domaci jeleni su takodje nestali. Vatra ne prasta a prirodi treba dugo dugo da se oporavi.

valdop

  • Gost
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #9 u: 29. 05. 2009. 09:34:09 »
Strahota  uf
Sad to u Europi tek postaje aktuelno...
citam u novinama ovi u Hr nisu spremni za sezonu pozara.
Kako je tek kod nas.

evo ga na, a kod nas na TV govore da "jedva čekaju" požar da pokažu kako su spremni za sva  :pferd:

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #10 u: 29. 05. 2009. 12:10:02 »
Sada bi bila jedinstvena prilika za HLS i lovacka drustva i naprave akcije u lovistima, ociste puteve i riskantna mjesta, naprave bolje zalihe vode za divljac i eventualno gasenje vatre, pripaze lovista, ociste gustis ispod elekticnih vodova, ociste travu i zbunje uz puteve tako da se smanji rizik od vatre, pomognu sebi i kompletnoj okolini. Kod nas se drze besplatni kursevi za lovce da se znaju ponasati u slucaju pozara i kako prepremiti preventivu, koga obavjestiti i slicno.
Bila bi korisna akcija i velika promocija lovstva u borbi protiv pozara. Samo ideja nista vise...

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Voda i Vatra u Lovistu!
« Odgovori #11 u: 29. 05. 2009. 14:58:06 »
Strahota  uf
Sad to u Europi tek postaje aktuelno...
citam u novinama ovi u Hr nisu spremni za sezonu pozara.
Kako je tek kod nas.

evo ga na, a kod nas na TV govore da "jedva čekaju" požar da pokažu kako su spremni za sva  :pferd:

dobar ti je taj tv  fre
http://www.24sata.hr/news/clanak/tjedan-prije-sezone-pozara-hrvatska-opet-nespremna-/118091/