Autor Tema: Briga o leglu  (Posjeta: 2215 vremena)

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Briga o leglu
« u: 30. 04. 2010. 08:16:49 »
Lijepi štenci čestitam!!!!

ali zašto ih dajete tako rano iz legla?
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Briga o leglu
« Odgovori #1 u: 30. 04. 2010. 17:20:36 »
Lijepi štenci čestitam!!!!

ali zašto ih dajete tako rano iz legla?
To stene je skart stene posto stenci vise ne sisaju nema ni potrebe da budu kod mene a ovo je stene poklon lovcu da lovi sa njim stenetu nista ne fali samo je malo manje od ostalih! Inace vrlo brzo ce da odu i ostali jer kod ovog legla nema neke velike ekonomske racunice jedino ostaju ove dve zenke jos mesec, dva pa cu jednu da prodam ili poklonim kad se ja odlucim koja ostaje kod mene! Ja sam i pario da ostavim jedno zensko stene jer Dona ima 4 godine i kazu da psa obucavas 4 godine za lov a onda 4 godine uzivas ja sa njom vec uzivam u lovu zadnje dve godine pa mi je to i bio cilj da ostavim jednu zenku od nje jer mi je Dona  baza za dalji odgoj!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Briga o leglu
« Odgovori #2 u: 30. 04. 2010. 20:26:36 »
štene treba da bude s majkom bar do dva mjeseca bez obzira na sisanje, iako je cudno da sa mjesec i nesto vise ne siše... sisanje nije jedini razlog zasto se štenci ostavljaju do tog doba.
u leglu kuja štenece uči i socijalizira...
osim toga sa 6 tjedana se štenci cijepe tako da kod novog vlasnika odu bar donekle imuni na bolesti...

zašto je štene škart ako mu je jedina mana sto je manje od ostalih? to u konačnici ništa ne znači a u ovoj dobi je ionako jako rano za donošenje ikakvih zaključaka...

LP
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Briga o leglu
« Odgovori #3 u: 01. 05. 2010. 01:03:47 »
Smatra se da je 35 dana sasvim dovoljno da stenci sisaju a moji su sisali i neki dan duze kuja se nepotrebno crpi ! Isto tako stenci i nemogu valjano da se ociste od parazita dok sisaju pa ja praktikujem da sisaju do 40 dana max onda ih cistim od parazita i dajem vakcinu sa 42-45 dana! Tako radim od uvek i nemam nameru da to menjam kuja ostaje u boksu pored njih! Dva meseca da kuja ostaje sa stencima to je stvarno mnogo! Inace gajimo Nkd vec 35 god. i do sada je ovo bio primenjivan metod sa manjim varijacijama!

Offline Anni

  • K 100
  • **
  • Postova: 323
    • DIANAS ARGENTUM KENNEL
Odg: Briga o leglu
« Odgovori #4 u: 01. 05. 2010. 07:09:39 »
Čišćenje od parazita kad štenci prestanu sisati je zastarjela metoda. pravilno čišćenje štenaca je: prvo sa 18 dana starosti (ili kad svi progledaju), te nakon toga svaka 2 tjedna do starosti od 3 mjeseca.

Štenci počinju jesti krutu hranu tj počinju silaziti s mlijeka sa 3 tjedna starosti kad već počinjete kuju zasušivati tj smanjite joj unos hrane i ne puštate štencima da ju sišu koliko oni hoće.


cijepljenje štenaca j od 6 tj do 8 tjedna starosti nakon čega treba da prodje minimalno 14 dana za bilo kakavu imunost. ( koja je i u tom dobu ako mala te cijepivo treba ponoviti idealno jos dva puta)



evo tu možemo razmjenjivati iskustva o leglima : )
„The devotion of a dog is a precious gift one that imposes moral commitments no less binding than the friendship of man.“

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Briga o leglu
« Odgovori #5 u: 01. 05. 2010. 07:26:22 »
Moje prvo i jedino leglo oštenjeno je  u hodniku od moje kuče ,štenci su i odrasli u hodniku do nekih 50 dana, zbog velike hladnoče bilo me strah ostavit vani kuju da se šteni  .Jasam morao čistiti sve izmete svaki dan  konstantno ,da ne izmrljaju mi hodnik .Šteniče sam čistio svakih 7 dana ,prvo sam počeo sa pastom ,a kad su počeli sami jesti ona sam im mljeo tablete u hranu .i svaki put kad sam im dao pastu ili tabletu oni su uvijek izbacivali gliste. I kuju sam  redovito tretiro sa tabletama.Neznam dali je to zdravo i dali je to dobro  ,ali ja sam tim sistemom radio.

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Briga o leglu
« Odgovori #6 u: 01. 05. 2010. 08:16:12 »
Ja sam moje ocistio od parazita negde oko 20 dana Vitaminthe pastom proizvodjac Virbac! Sad cu da ih cistim Drontalom sacekam par dana i 45 dan vakcina se daje! Ostaju kod mene jos 7 dana i idu kod novih vlasnika!Kuju nisam cistio od parazita u toku dojenja o tome sam razmisljao i tu su kod odgajivaca podeljena misljenja sad cu da je ocistim od parazita! Inace moji jedu od 23-24 dana prvo sam uvodio jedan obrok pa posle par dana dva obroka ujutru i uvece! Posle 30 dana uveo sam 3 obroka pored sisanja! Oko 40 dana uveo sam 4 obroka polako izbacujem mleko i sada malo rastopim granule u vrucoj vodi!