Autor Tema: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi  (Posjeta: 22962 vremena)

Offline nenadkc

  • K
  • *
  • Postova: 57
Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« u: 07. 01. 2013. 23:09:34 »
Otvaram ovu temu zato što sam danas opet "pronašao" i vratio psa.
 Naime, danas popodne moji foksići nešto navale i ja provirim kroz prozor a kad ono neka bakica šeta unuku a kraj njih hoda krasan njemački lovni terijer. U tih nekoliko sek ja skontam: lovni terijer eksterijerno odličan, hoda pravilno uz nogu(znači treniran lovni pas), bez povodnika a i po ponašanju psa odma se je vidjelo da se je izgubio. Ja jurim vanka i zaustavim baku, pitam jel je to vaš pas? ona kaže nije. Onda ok, i ja odoh 50 metara doma po povodnik. Psa na povodnik, mob u ruku i odvrtim broj veterinara i najavim dolazak radi očitanja mikročipa. Kod veterinara smo očitali čip i saznali podatke vlasnika. dođem kući dajem hranu i vodu  :hundtrinkend: psu i zovem vlasnika koji živi cca 6 km od mene.  Vlasnik dolazi kod mene i kad ono on je školski kolega od mog oca happi
e onda smo prešli na  rostilj  z10 sauf  zagi
to je već treći pas u roku pola godine kojeg sam vratio vlasnicima. z14
Zanimljivo mi je kak ljudi uopće nikak ne regiraju kad vide lovačkog psa kako luta... Ok, "nelovci" možda ne razlikuju pasmine pasa ali žalosno je što niti lovci ne reagiraju kad vide lovačkog psa da luta...
Um je poput padobrana, funkcionira jedino ako je otvoren. albert einstein

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #1 u: 07. 01. 2013. 23:44:57 »
Lp!
Čestitke Nenadkc!!! d1 zagi Barem dao vlasnik za  rostilj i za  zagi...? d1

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #2 u: 07. 01. 2013. 23:52:40 »
Bravo kolega!
Ja opet ima drugačiju priču.
Čekali prijatelj i ja noću svinje i negdje oko 5 sati primjetili čovjeka kako prelazi žurno prosjeku noseći pušku na ramenu s terijerom uz nogu...zovnem lovnika i pitam dali još netko treba biti u lovištu na što odgovara negativno...

Za 2 sata se pakiramo i krećemo džipom iz lovišta i ugledamo lovačkog terijera,opet ja na telefon i pitam lovnika dali da ga uzmemo jer je dan prije bio pogon u tom dijelu šume na što on odgovara da ga ne diramo jer su njegovi i psi njegovih prijatelja na broju.
Puštamo ga i nakon 2 dana javlja lovnik da nas je susjed optužio da smo mu uzeli terijera (živim u stanu i ne mogu si priuštiti ni keramičkog a kamoli živog) na što ga je onda lovnik priupitao što je radio u 5 sati u šumi.
Dalje nije pitao za cucka (koliko znam vratio se nakon par dana lutanja).

Tako da tebe pohvaljujem ali osobno ne diram više tuđeg cucka osim ako mi njegov gazda izričito to ne dopusti.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #3 u: 07. 01. 2013. 23:58:08 »
Lp!
Jaooo Fratt, kamo li ste došli i još niste ni u EU... uf uf uf paci zagi

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #4 u: 08. 01. 2013. 00:04:35 »
Pa kad nam vi nedate u Europu  hao hao
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #5 u: 08. 01. 2013. 00:12:02 »
Lp!
Ma kaj se mene tiče, vi samo slobodno! Zašto bi bilo vama bolje, nego nama... hao hao hao zagi

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #6 u: 08. 01. 2013. 00:15:29 »
 haoIstina  zagi zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #7 u: 08. 01. 2013. 00:17:05 »
 hao  hao Istina  zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #8 u: 08. 01. 2013. 00:55:30 »
Zadnje vrijeme ovaj Janez stalno pika s tim EU,zloguka vrana...mozda zna nesto sto ni nasi politicari ne znaju (vrlo vjerovatno)... hao  zagi
Kako god,dok te vidim da doma imas mesni kombinat za proizvodnju kobasicarskih poizvoda mislim si da jos ima nade za EU.
Jedino kaj nisam vidio nikakvog vina ni rakije a cuo sam da je Europa stroga po pitanju pijace...ili punica neda?    fre ref  zagi
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #9 u: 08. 01. 2013. 01:48:34 »
Zadnje vrijeme ovaj Janez stalno pika s tim EU,zloguka vrana...mozda zna nesto sto ni nasi politicari ne znaju
A možda je i nešto osjetio na vlastitoj koži?  ;)

 ludiloo

...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #10 u: 08. 01. 2013. 02:03:19 »
nenadkc, gdje si točno pronašao tog psa?

Ja sam jučer preko Kapele, Mosti i sl. išao do Novigrada Podravskog i na toj relaciji sam isto vidio prekrasnog terijera koji mi je izgledao kao da je izgubljen. Možda je to taj isti pas.

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #11 u: 08. 01. 2013. 09:17:54 »
Bravo kolega!
Ja opet ima drugačiju priču.
Čekali prijatelj i ja noću svinje i negdje oko 5 sati primjetili čovjeka kako prelazi žurno prosjeku noseći pušku na ramenu s terijerom uz nogu...zovnem lovnika i pitam dali još netko treba biti u lovištu na što odgovara negativno...

Za 2 sata se pakiramo i krećemo džipom iz lovišta i ugledamo lovačkog terijera,opet ja na telefon i pitam lovnika dali da ga uzmemo jer je dan prije bio pogon u tom dijelu šume na što on odgovara da ga ne diramo jer su njegovi i psi njegovih prijatelja na broju.
Puštamo ga i nakon 2 dana javlja lovnik da nas je susjed optužio da smo mu uzeli terijera (živim u stanu i ne mogu si priuštiti ni keramičkog a kamoli živog) na što ga je onda lovnik priupitao što je radio u 5 sati u šumi.
Dalje nije pitao za cucka (koliko znam vratio se nakon par dana lutanja).

Tako da tebe pohvaljujem ali osobno ne diram više tuđeg cucka osim ako mi njegov gazda izričito to ne dopusti.
Evo primjera, 100 ljudi 100 ćudi, čovjek oće pomoći i vlasniku i psu a onda dobije špotanje paci
Ja bi bio presretan da me  netko nazove i reče da mi je psa našao. I da, moje kuje još nema:-(
9A7PSD

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #12 u: 08. 01. 2013. 11:26:23 »
Zadnje vrijeme ovaj Janez stalno pika s tim EU,zloguka vrana...mozda zna nesto sto ni nasi politicari ne znaju
A možda je i nešto osjetio na vlastitoj koži?  ;)

 ludiloo

Ma kud baš rivu nađe   ref
Imam upalu volje.

Offline nenadkc

  • K
  • *
  • Postova: 57
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #13 u: 08. 01. 2013. 21:11:33 »
Lp!
Čestitke Nenadkc!!! d1 zagi Barem dao vlasnik za  rostilj i za  zagi...? d1

Lovski zdravo
Janez L
Vlasnik psa je pitao koliko je dužan za navedenu situaciju, i predložio sam mu tarifu...
tj. da nam pomogne do kraja pojesti kobasice, probati još jedne ljuće te bar još jedan gemišt popit pošto sam nekoliko dana prije donio mladog vina(berba 2012)  sauf 8)
Pas je lutao kroz moju ulicu(A zona u Kc) a inače je iz Kop. Bregi.
Um je poput padobrana, funkcionira jedino ako je otvoren. albert einstein

Offline ruda

  • K
  • *
  • Postova: 18
Odg: Izgubljeni - pronađeni - vraćeni lovački psi
« Odgovori #14 u: 22. 12. 2017. 13:13:50 »
Dragi kolege, molim pomoć...