Autor Tema: Najbolji pas za lov sljuke???  (Posjeta: 9068 vremena)

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Najbolji pas za lov sljuke???
« u: 04. 07. 2009. 15:17:41 »
Molim vas da izneste svoja misljenja o tome koji je pas najbolji za lov sljuke!!!

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #1 u: 04. 07. 2009. 16:28:49 »
Po onome sto sam gledao na dvd seter je vrh po meni!Mada sam ja lovio sa mojim nkd dosta uspesno mada sve je stvar obuke i kontakta ! Ove godine mi se otvara rezervat posle cetiri godine pa cu videti kako mi ovi mladi psi reaguju na sljuku ! Mada su prosle godine imali kontakt marku,odstrel i aport! Moj glas ide seteru zbog stila,marke i inteligencije! 

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #2 u: 04. 07. 2009. 20:20:45 »
Ja lovim 90% šjuku i po meni nema najboljeg psa za šljuku , svaka rasa može da lovi šljuku, ali sam lovac je taj koji treba da odluči kojeg psa želi, ja sam ljubitelj engleza zbog temperamenta i za mene osobno su br.1 ali da se razumjemo poštujem i sve ostale rase.Svaki pas ti može pružit užitak u lovu na šumsku kraljicu. Kaže se da su englezi kraljevi polja i ja snjima uspiješno lovim u kamenjaru, kršu i gustišu.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #3 u: 04. 07. 2009. 20:38:42 »
Dobro je kolega Quagga rekao, prije svega ovisi o konfiguraciji terena gdje se lovi...





p.s. no nemojmo ni zaboraviti na klasične aportere i šunjkavce...  fre

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #4 u: 04. 07. 2009. 21:47:18 »
Dobar je svaki ako ga naučiš, teren po meni igra veliku ulogu. Za Dalmaciju Breton i Seter, za unutrašnjost bilo koji. Iako jedan kolega s pointerom uspješno lovi jarebice po ekstremno lošem terenu

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #5 u: 04. 07. 2009. 22:26:46 »
A posto sam ja iz okolice Zagreba mislio sam na psa koji je najbolji za takve terene koji su jako gusti i zarasli

Zoran

  • Gost
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #6 u: 04. 07. 2009. 22:29:14 »
Molim vas da izneste svoja misljenja o tome koji je pas najbolji za lov sljuke!!!

onaj koji lovi od tih pasmina je za šljuke naj bolji!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #7 u: 04. 07. 2009. 22:41:04 »
A posto sam ja iz okolice Zagreba mislio sam na psa koji je najbolji za takve terene koji su jako gusti i zarasli
Pucam u lukavcu 2 godine i oni tereni nisu zarasli dapaće naspram puno njih su livada... vidio si šta ti koriste kolege iz sela pa po njihovom receptu i ti...
Z. sedmak ti ima njemca i svi ostali... ja osobno za one terene nebi bretona a setera jer mi se neda oko dlake znači njemci ili pointer
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #8 u: 04. 07. 2009. 22:45:44 »
A posto sam ja iz okolice Zagreba mislio sam na psa koji je najbolji za takve terene koji su jako gusti i zarasli
Pucam u lukavcu 2 godine i oni tereni nisu zarasli dapaće naspram puno njih su livada... vidio si šta ti koriste kolege iz sela pa po njihovom receptu i ti...
Z. sedmak ti ima njemca i svi ostali... ja osobno za one terene nebi bretona a setera jer mi se neda oko dlake znači njemci ili pointer

te terene šta si vidio je naselje

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #9 u: 04. 07. 2009. 22:46:49 »
daj ti se nejavljaj Bogati vidiš da čovik vajmarce nije opće ni stavio kao opciju....
Ćaća viče mater plače!

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #10 u: 04. 07. 2009. 22:51:27 »
Sve je stvar obuke za sljuku pored dobrog nosa psa on mora da ima par godina iskustva lova na ovu kraljicu sume! I opet sve je do psa mora da ima ono nesto sto se zove dar ja sam imao takvog pa znam dobri su mi ovi sada psi ali nemaju tu nit koju je imao taj pas. Jednom u zivotu imas pravog psa a ostatak trazis tog!!!!!!!!!!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #11 u: 06. 07. 2009. 14:18:28 »
Točno, Korčula je inače gusta i zarasla, a tu je Breton Bog bez obzira na dlaku. Ma valja svaki ako je čist i bez urođenih mana, a takvi se prodaju pa pazi . Inače dobar ptičar ima čvrstu fermu i solidan nos, a ostalo je na tebi

Offline don

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #12 u: 04. 08. 2009. 21:38:54 »
lovio sam sa dosta pasmina ali sa engleskim seterom u lovu na šljuku u gustišu se nemože usporedit niti jedana, a najviše radi njihovog velikog radijusa kretanja i brzine pretraživanja

Offline Milan

  • K 100
  • **
  • Postova: 261
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #13 u: 12. 09. 2009. 18:26:07 »
Lovija san šljuku sa bretonima,kratkim njemcima i sada sa seterima. Ipak su seteri kraljevi griže i gustiša. Iako san ima dobre rezultate sa bretonima. Sve ovisi o osobnome ukusu i kriterijima. Uglavnom pas mora imati dobro kretanje( a ne vrtit se oko mene u krugu 20 m),tvrdu fermu i ako lovi u paru tvrdu sekundu. Sve cake pas sam nauči sa vrimenom. Npr. dobra je stvar da pas markira na i najmanji miris bene iako ona nije tu,sačeka lovca i onda počima počima pravo nadmudrivanje. d6

Offline bena

  • K 100
  • **
  • Postova: 345
Odg: Najbolji pas za lov sljuke???
« Odgovori #14 u: 12. 09. 2009. 23:52:31 »
zivim u zadru i mislim da nema ravnih seteru i bretoncu ijako kod nas mozes koristiti svakakve pse zato sto ima svega od krsa do livada,stvarno raznolik izbor lova! d4
Biseru sjati ces opet beskrajno ti...