Autor Tema: Noćas mi ukradeni psi!!!  (Posjeta: 7608 vremena)

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #15 u: 03. 03. 2008. 20:15:45 »
E ljudi svaka vam čast na ovim pismima podrške.
I ja bih volio sresti toga kretena da vidim šta se to mota po njegovoj praznoj glavi. Vjerojatno ništa kad je prazna. Čitajući postove naišao sam na jednog koji me je dobro zamislio, onaj sa zelenim i oslobađanjem pasa jer sam lovac itd.
Slušajte sada ovu ironiju. Suze mi idu na oči kad ovo pišem jer sam jednog od ova dva setera obožavao, a samo je bio kod mene 3 mjeseca. Imao je pogled koji je prodirao i samo potvrđivao koliko je pametan i plemenit.

Moje sumnje su bile slijedeće: ili je htio ukrasti neke od pasa (mislim na setere)a ostale pustio na auicu kako bih ja mislio da i dalje svi lutaju, i drugo, jednostavno vandalizam, ono, idem ja se malo kurč... pa uskočiti u boks i pustiti pse. Kako je kolega prije naveo osloboditi ih.

NAŽALOST ovo drugo je bilo istina jer sam prije dva sata dobio poziv da mi doma dovoze jednog setera a tužna vijest je bila da je drugi zgažen na cesti. Onaj moj, prodornog, pametnog pogleda. Taj tren samo jedan dugi grč i praznina, ništa drugo. Obojica su bili zajedno cijelo vrijeme. Nevjerojatno, bili su od moje kuće 6-7 km, u mom lovištu. Gdje su lovili ove zime. Tako je Ari i pokopan sada.

Tom vandalu je bio cilj očito meni napakostiti ili tijekom subotnjeg pijanstva nije znao šta radi. A znati ću ja jer ću ga ja tražiti. Propričati će već majstor o svom "poslu" nedgje i nekada, jer sutra sve izlazi u novinama, Glasu Slavonije, Slavonskom domu, policija je bila na uviđaju danas, poslikala sve tragove( doduše izašli su na intervenciju inspektori tek kad je sve to došlo do načelnika policije).
Eto tako završava ova moja tragedija, koja je zaista tragično i završila. Mrtav seter ARI i mrtva jazavčarka Windy.

Još jednom hvala vam na podršci, lijepo je znati da ima okolo ljubitelja pasa kao što sam i ja.

Lijepi pozdrav, Mislav.
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #16 u: 03. 03. 2008. 20:37:07 »
Stvarno mi je zao sto se tako sve zavrsilo.znam da ti nije lako ali prebrodices ti to.od mene imas podrsku a vjerovatno i od ostalih forumasa.

Offline norvasc

  • K 100
  • **
  • Postova: 145
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #17 u: 03. 03. 2008. 21:11:55 »
Meni je stvarno žao što se to tako ružno završilo, jer ljubav prema psu je osobita ljubavi, teško joj je naći zamjenu. Ja trenutno nemam ni jednog radnog psa ( imam 1 zlatnu retrivericu, jednu dalmatinericu i njemačkog ovčara), ali i za ove sam spreman na mnogo toga. Nadam se da ćeš uskoro " zamijeniti" tog setera, iako će to biti teško.
Ja ti kažem da su ti "zeleni" spremni na svašta. Oni su fanatični . Sad ( ako su oni?) su stvarno pomogli tom seteru. Ma stoka.

Offline Jolly

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #18 u: 04. 03. 2008. 07:26:34 »
Žao mi je prijatelju,znam da ti je teško,počinioce će stiči kazna ne brini!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #19 u: 04. 03. 2008. 08:14:23 »
Drugar, zao mi je....
Znam kako je kad se izgubi pas...a kamoli dva od jednom...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #20 u: 04. 03. 2008. 10:31:43 »
Stvarno se lose zavrsilo.. :(

Mene bi bar tjesilo to sto znam gdje su svi psi zavrsili...gore bi mi bilo da ih je neko ukrao i prodavao i da ih vise ne vidim...
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Antonio

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #21 u: 04. 03. 2008. 13:07:16 »
Pozdrav, znam Ventor da ti je teško ali ja ti predlažem da objaviš broj tetovaže ili čipa svojih pasa kako bi se psi mogli indentificirati.Nadam se u sretan završetak jer lovački pas je prepoznatljiv, a po broju po će se sigurno naći ako će se negdje prodavati. z4

Offline Gogo

  • K
  • *
  • Postova: 63
    • LS OBŽ
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #22 u: 04. 03. 2008. 13:55:11 »
strašno  :'(




Offline Gogo

  • K
  • *
  • Postova: 63
    • LS OBŽ

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #24 u: 04. 03. 2008. 14:14:24 »
Žao mi je da se tako nesretno završilo!  :'(
Meni osobno su još dok sam bio klinac otrovali istarca tako da nažalost znam kako ti je! 
Pozdrav i drž' se!  :)

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #25 u: 06. 03. 2008. 19:43:57 »
Stvarno mi je žao što se to dogodilo i nadam se da će počinitelj toga groznog čina biti uhvačen. :(
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline caus

  • K
  • *
  • Postova: 40
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #26 u: 23. 03. 2008. 17:00:53 »
Zao mi je sto vam se desilo,  i ja sam imao probleme oko toga tako da znam kako se osjecas. Cak, sam par puta i pronasao svoje pse u tudjim avlijama koje su ti lovci kupili i neznajuci da su ukradeni. pozdrav

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #27 u: 23. 03. 2008. 19:25:58 »
Glas Slavonije

Citat:
4.3.2008
NESVAKIDAŠNJA KRAÐA VRHUNSKIH PASA IZ DVORIŠTA ÐAKOVČANINA MISLAVA MARINOVIĆA
Ukradeno osam pasa iz privatne uzgajivačnice

ÐAKOVO - U noći između subote i nedjelje nepoznata je osoba preskočila dvorišnu ogradu obiteljske kuće dr. Mislava Marinovića, vlasnika đakovačkog uzgajališta pasa “Venator fortis, gdje se nalazilo nekoliko boksova s vrhunskim lovačkim psima te ih, otvorivši boksove i ulazna vrata dvorišta, pustio van. "Istina, začuo sam lavež pasa, ali tome nisam pridavao neku pažnju jer, dakako, psi i inače laju. Sutradan ujutro vidio sam da su nestali, a dvorišna vrata bila su širom otvorena. Počinitelj je ostavio tragove svojih stopa i blata gdje god se kretao, no ne možemo ni naslutiti je li posrijedi vandalizam ili krađa usmjerena na engleske setere koji su bili u boksovima. U svakom slučaju, ovo je provala na privatni posjed", govori Marinović. Od osam nestalih pasa, u nedjelju su po širem području grada nađena četiri jazavčara i jedan njemački ptičar, dok je jedna od kuja stradala pod kotačima čak tri kilometra od kuće Marinovićevih. "Iako se nanesena šteta gubitka setera i kuje jazavčara penje do 25.000 kuna, ona je neznatna u odnosu na štetu koja je nanesena meni kao ljubitelju i uzgajivaču pasa. U njih je uloženo mnogo truda i ljubavi, a istrenirani su kao vrhunski lovački psi. Želim naći setere pod svaku cijenu. Uzgajanjem se bavim već 15 godina i nikada mi se prije ovakvo nešto nije dogodilo", nastavlja dr. Marinović, strastveni ljubitelj pasa i lovac. Iako su potrage za engleskim seterima za sada neuspješne, Marinović se nada da još uvijek lutaju Ðakovom ili okolicom te da će ih pošteni nalaznik vratiti vlasniku kako bi psi nastavili s obukom.

Autor: M. DAVIDOVIĆ
Žao nam je zbog Vašeg gubitka i  žao nam je pasa, ne ponovilo se!
« Zadnja izmjena: 23. 03. 2008. 19:35:39 od LOVAC »

Offline JAKI

  • K
  • *
  • Postova: 64
  • Live for Hunting
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #28 u: 13. 04. 2008. 22:34:07 »
Zao mi je druze sto se tako zavrsilo!Ako nadjes tog lopova obavezno nam javi(ja bih takve ljude streljao)
Ostani LOVAC do kraja!!1

Offline Stipe Šibenik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 801
  • MINER AMATER
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #29 u: 13. 04. 2008. 22:49:25 »
Svakako javno objavite puno ime i prezime počinitelja ako saznate tko je. 
Preobračenik