Autor Tema: Noćas mi ukradeni psi!!!  (Posjeta: 7610 vremena)

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Noćas mi ukradeni psi!!!
« u: 02. 03. 2008. 14:46:17 »
Pozdrav!
Umjesto današnjeg užitka i lova na lisice sa jazavčarima, jedno od najgorih buđenja u mom životu. Lopov, nemam i nečovjek mi je preskočio noćas ogradu visine cca 170 cm, uskočio u veliki boks u kojem borave jedan engleski seter, kratkodlaki njemački ptičar i 4 oštrodlaka jazavčara. Unutar tog boksa imam još tri manja boksa u kojemu su bili još jedan engleski seter i jazavčar (svaki posebno jer se pojedini tuku). I ta NEMAN je pootvarala te male boksove, veliki boks, pustio pse u dvorište, otvorio ulaznu kapiju i pustio pse van na ulicu. Ironija je što živim svega 500 metara od katedrale u Ðakovu, na glavnoj ulici. Nisam čuo njihovo lajanje uopće mada stari je, ali to je normalka jer laju dosta često. Rezultat svega je slijedeći. Našao sam vozeći se cca 4 sata po gradu nijemca,dva jazavčara, jedna nije ni izašla iz dvorišta, a SETERIMA ni traga. Našao sam i jednu zatepenu kujicu jazavčarku koja je tako lijepo tjerala(kad sam je vidio na cesti srce mi je puklo). Nema mi ni mladog jazavčara od 10 mj.
Zvao sam policiju, "no vidjet će oni šta će"(to bi značilo da ih boli k...., no mislim da je to ipak provala na privatni posjed). Našao sam tragove gde se smrad penjao po zidu, otiske cipela kad je doskočio, tragove gdje je izlazio preko trave u dvorištu i na pločicama gdje je sastrugao blato. Katastrofa. Mislio da je govnar htio baš ciljano setere a da je ostatak pustio napolje na ulicu kako bi ja mislio da i dalje lutaju. No neka nada ima u meni da je neki pijani žvalo preskočio ogradu kako bi se klinčio pred kolegama ili curom. Ili mi je to napravio netko tko dobro zna moje pse i zna da su prema ljudima ok. Setere sam kupio u studenom 2007 u zadarskom zaleđu, stari su 3 godine.
Sutra dižem uzbunu na cijeli naš županijski lovački savez a i dalje. Nadam se da ću ih naći jer su bili dobri psi.
Pozdrav i sorry na jadanju.
Pomozite ako čujete da se koji nudi!
Staviti ću tu brojeve od tetoviranja u drugom postu.
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Zoran

  • Gost
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #1 u: 02. 03. 2008. 15:14:56 »
OVO JE KATASTROFA!!!!!!
a lopov moze biti samo onaj koji je bio vise puta kod tebe!
jer po meni zvuci malo to komplicirano kako si opiso!
moje boxsove nemoze niko da otvori dok mu ja nepokazem kako to ide!

i ja sumljam na mlađu popolaciju malojetnih lopova i naj manje po tome da su dva bila!

a ako ti je bio neko u zadnje vrjeme u posjeti kod tebe naj pametnije ti odi do njega pa mu ispricaj da su ti psi pobjegli!

neznam sta da ti kazem!
ja neznam sta bi ja da sam na tvom mjestu! zelim ti puno srece da ih sto prije pronađes!!!

Offline Viktor

  • K 100
  • **
  • Postova: 387
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #2 u: 02. 03. 2008. 18:29:03 »
Katastrofa jako mi je žao!!!!!! :-[ :-[

Volio bih ga imati na dvije minute u rukama......smrdljiva lopovska stoka!


Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #3 u: 03. 03. 2008. 00:18:20 »
stvarno mi je zao zbog toga jer alergican sam na takve stvari.znam kako ti je i zelim ti da ih ipak nadjes a i one koji su to uradili i dostojno ih kaznis.
« Zadnja izmjena: 24. 03. 2010. 00:18:23 od KOBI »

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #4 u: 03. 03. 2008. 07:43:28 »
Ružno, bezobrazno, svaki dan se dešava nekakav slučaj koji nas upozorava da živimo u nekom okruženju koje nije zdravo.
Želim ti da što brže pronađeš pse, a da se krivac ili krivci što prije kazne.

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #5 u: 03. 03. 2008. 07:49:24 »
Pozdrav!

Našao sam mladog jazavčara sinoć!
Seterima ni traga! Danas ponovno obavijesti na radio, obavijestiti će se svi lovni uredi na našoj županiji a s time i sva lovačka društva, ne bi li se saznalo da se natko "ponovio" za pse.Dolazi mi i novinarka oko 9 sati. Ako policija nije napravila kako treba (uopće ih ne kužim, sem što je napravljena provala na privatni posjed tu je učinjena i znatna materijalna šteta), ja ću.
A i ja bi volio osobno vidjeti toga (nemam više baš nekih izraza za tog "čovjeka")koji je to učinio.

Ne odustajem dok ih ne nađem! Treba još loviti 5-6 godina sa njima a sezona počinje sa prepelicama pa nadalje i ove godine trebali bi pokazati da su zreli i iskusni.

Pozdrav!
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #6 u: 03. 03. 2008. 08:07:47 »
U Dalmaciji je do prije koju godinu cvala krađa pasa, obično bi u okolici Splita krali goniče (glas o dobrom svinjaru se brzo širi) i u okolici Zadra ili Istri bi ih mjenjali kod "kolega" za ptičare sumnjiva porijekla koje bi prodavali kod kuče.
O "ukucavanju" novih brojeva i skidanju starih da ne govorim.

Prestrašno!!!
Imam upalu volje.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #7 u: 03. 03. 2008. 08:22:19 »
Žao mi je kolega kaj ti se to desilo! To je jedna od  najgorih stvari koja se može desiti lovcu!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #8 u: 03. 03. 2008. 08:40:14 »
Katastrofa jako mi je žao!!!!!! :-[ :-[

Volio bih ga imati na dvije minute u rukama......smrdljiva lopovska stoka!



E da mi je propustit kroz šake to lopovsko smeće.Nebi dobro prošao.....
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #9 u: 03. 03. 2008. 09:07:29 »
Tragedija.... Iskreno mi je zao!
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #10 u: 03. 03. 2008. 09:22:20 »
Drug, nadam se da ces ih naci!
Ili bar ljude koji su ti to uradili!
To jeste provala, bez obzira sto je"pasce" u pitanju!!!Jer za mnoge nasi mezimci su samo "pascad k'o pascad".
Javljaj sta se desava
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline Vanja

  • K 500
  • ***
  • Postova: 648
  • Lovac se ne postaje, lovac se rađa...
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #11 u: 03. 03. 2008. 18:32:08 »
Stari, strašno. I žalosno. I ja se susrečem sa takvim stvarima kroz krivolov. To nisu ljudi, nego kreteni.  Mogu mislit kako ti je jer znam šta je ljubav prema psima.

Offline mate0301

  • K
  • *
  • Postova: 70
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #12 u: 03. 03. 2008. 18:42:19 »
U Dalmaciji je do prije koju godinu cvala krađa pasa, obično bi u okolici Splita krali goniče (glas o dobrom svinjaru se brzo širi) i u okolici Zadra ili Istri bi ih mjenjali kod "kolega" za ptičare sumnjiva porijekla koje bi prodavali kod kuče.

Istina, poznato mi je par slucajeva krade pasa u okolici Zadra. Uvijek kazem svojima, i da imas najboljeg psa na svitu nikad ga ne hvali, uvik kazi da ne valja  :o

Offline norvasc

  • K 100
  • **
  • Postova: 145
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #13 u: 03. 03. 2008. 18:45:29 »
Ja mislim da je to djelo nekih " ljubitelja" prirode i zelenih! Znaju da si lovac, što po njihovom shvaćanju znači da si ubojica i zaostao čovjek. Plus tome htjeli su "osloboditi" tvoje "zatoćene" pse i osloboditi ih od toga da ih vodiš u lov. No to je samo moje skromno mišljenje.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Noćas mi ukradeni psi!!!
« Odgovori #14 u: 03. 03. 2008. 19:49:05 »
ja bih takve otjero u sumu i napravio jedan dobar pogon na njih stim da je loviste ogradjeno i da ne mogu pobjeci.
« Zadnja izmjena: 24. 03. 2010. 00:16:55 od KOBI »