Autor Tema: Osiguranje pasa u Lovu  (Posjeta: 4074 vremena)

Offline Doctorcarp

  • K
  • *
  • Postova: 2
Osiguranje pasa u Lovu
« u: 23. 06. 2015. 19:57:15 »
Zanima me dali postoji bilo koja kuća u HR koja može napraviti policu osiguranja za psa u lovu  privatno, jer pojedina lovačka društva ne surađuju u slučaju ozljede pasa..

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Osiguranje pasa u Lovu
« Odgovori #1 u: 23. 06. 2015. 20:09:27 »
pitanje je samo da li osiguravajuća društva žele osigurati psa, čak što više počinju izbijegavati i osiguravati lovišta  zagi

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Osiguranje pasa u Lovu
« Odgovori #2 u: 23. 06. 2015. 21:55:41 »
U razgovoru s nekim kolegama sam dobio informaciju kako su osiguravajuće kuće drastično podigle premije osiguranja. U nekim slučajevima čak i do 300 % što je za većinu lovačkih društava financijski nepodnošljivo pa su primorani sami isplaćivati eventualne nastale štete ili se pokušati nešto dogovoriti sa vlasnicima zemljišta. Katastrofa je ovo sve skupa postalo. Baš me zanima ne bi li HLS mogao osnovati neki fond u koji bi mi lovci uplaćivali osiguranje prema broju divljači i veličini lovišta pa da se od tuda onda i isplaćuju štete. Eto nije možda ideja za odbaciti pa ako netko može baciti bubu u uho onima u Nazorovoj neka to učini. Jako bih volio čuti odgovor na to. Razlog što su osiguravajuće kuće počele odustajati od osiguranja lovačih društava je sigurno i taj što se u većini slučajeva naleta vozila na divljač, krivnja svali na lovačko društvo, a zna se da je divljač dobro od interesa za RH, pa kako onda može biti vlasništvo lovačkog drušva koje gospodari određenim lovištem. Divljač postaje naše ''vlasništvo'' tek onog trena kada na nju stavimo markicu koju smo dobili od Ministarstva poljoprivrede, uprave za lovstvo, a nikako prije. Ima tu jako puno za diskusiju, a iskreno kolegi koji je postavio pitanje za osiguranje psa, kada osiguravajuća kuća sazna za što koristiš psa, nema šanse da ti ga osiguraju. S druge strane, ako im zatajiš taj podatak, u slučaju nezgode neće ti priznati štetu, pa ti opet dođe na isto. Osiguranje kućnih ljubimaca postoji, ali odnosi se na kućne ljubimce, a ne na radne pse.
http://www.crosig.hr/hr/osiguranja/imovina/osiguranje-kucnih-ljubimaca/
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Osiguranje pasa u Lovu
« Odgovori #3 u: 24. 06. 2015. 10:38:13 »
wortex nije samo razlog ne osiguranja lovista zbog naleta vozila na divljač tu je po meni još veći razlog gdje poljoprivrednici pojedinci posade posiju ili ne  svoje oranice i onda na tako ofrljem odradjenom poslu traže isplatu štete na njihovim oranicama, zato osiguravajuca drustva izbijegavaju osiguravati lovišta ili ih osiguraju za jako visoku premiju  zagi

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Osiguranje pasa u Lovu
« Odgovori #4 u: 26. 06. 2015. 11:15:57 »
U pravu si, i tu leži dobar dio krivice. Evo mi konkretno dijelimo repelente vlasnicima zemljišta ,ali opet divljač nađe načina da napravi štetu. I vlasnici zemljišta bi morali sami poduzeti neke mjere da si osiguraju usjeve. Razumijem i te ljude, jer neki žive od toga, pa ako ti divljač uništi sav posao pa moraš iznova sve, sigurno nije ni jeftino ni jednostavno. U svakom slučaju treba poduzeti sve mjere da se eventualne štete svedu na neki prihvatljivi minimum, a da će šteta uvijek biti, naravno da hoće.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana