Autor Tema: Seter ili poenter  (Posjeta: 12576 vremena)

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #15 u: 26. 03. 2009. 12:27:47 »
Seter,seter i samo seter.................



Ovo se pomalo pretvara u navijački rat kao kada postavite pitanje tko je bolji Hajduk ili Dinamo.
Poenter i Engleski seter su vrhunske pasmine.
Kod lova jarebice kamenjarke na mojim terenima poenter se pokazao kao puno bolji i izdržljiviji pas.
Ako lovimo divlje patke za mene je i od poentera i od setera bolji oštrodlaki njemački ptičar.
Ipak poenter u lovu na poljske jarebice, fazane, jarebice kamenjarke, pa i prepelice je priča za sebe a njegov rad po ravnici i u polju kao i daljina na koju može nanjušiti divljač je nenadmašna.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #16 u: 26. 03. 2009. 12:30:34 »
Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #17 u: 26. 03. 2009. 12:59:02 »


Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

Jako veliki broj šljuka u zadnjih pet godina odstrijelio sam s mojim poenterom. Obožava šljuke a grmlje mu nije ni najmanji problem. Kada lovim s lovcima koji imaju druge pasmine pa i setere moj pas ni najmanje ne zaostaje za njima nego vrlo često prvi pronalazi šljuke i bude puno bolji od drugih pasa iz grupe. Poenter ima ogromnu strast za lovom i u mom slučaju grmlje mu ne predstavlja nikakav problem. Ipak puno ovisi o dresuri psa kao i koju divljač s psom najviše lovimo.

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #18 u: 27. 03. 2009. 16:47:32 »


Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

Jako veliki broj šljuka u zadnjih pet godina odstrijelio sam s mojim poenterom. Obožava šljuke a grmlje mu nije ni najmanji problem. Kada lovim s lovcima koji imaju druge pasmine pa i setere moj pas ni najmanje ne zaostaje za njima nego vrlo često prvi pronalazi šljuke i bude puno bolji od drugih pasa iz grupe. Poenter ima ogromnu strast za lovom i u mom slučaju grmlje mu ne predstavlja nikakav problem. Ipak puno ovisi o dresuri psa kao i koju divljač s psom najviše lovimo.


ma ja se slažem s tobom ali i evo jedna usporedba uveo sam poentera iz Sente 3god. položija s njim IPO B,C UTAKMICU pas za poželit, a uzeo sam poentera iz Poreča katastrofa, eksterijer čista 5,ali kratak nos, nema sekundiranje, slaba ferma naućija samga šta se moglo aport
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #19 u: 27. 03. 2009. 19:31:36 »
Dečki ovdje love šljuke, a mora se priznati da je tu seter bolji, jer ima manje straha od grmlja...

moju poenterku kad je ušla u grmlje i stala u fermu smo morali tražit.....sada mi oštrodlaka njemica teže ulazi u grmlje nego poenterka....tako da strah nema veze s time... z2

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #20 u: 28. 03. 2009. 08:50:07 »
Ma nisam mislio na strah, nego kad pas sa kratkom dlakom uleti u trnje i grmlje, to zna biti bolno... Poenter je rađen za prostrane terene, livade, vrištine gdje nema vegetacije kao u nas...  Na to sam mislio... Ali ako tvoj tebi radi savršeno, nema beda. Samo naprijed...  d4  z10  z1

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #21 u: 28. 03. 2009. 11:27:21 »
Jednom sam napisao, više se ne sjećam gdje, da sam svoju prvu poenterku naučio ono što apsolutno nije ni blizu poenterovim karakteristikama. To je lov jarebice u planini, ali "planini" gdje sam doslovno, da bi se prebacio od pozicije do pozicije nosio poenterku. Druga stvar je bila, da kad bi vidila vodu, jednostavno je čekala trenutak kad će nešto donijeti iz vode, u bilo koje doba godine. Uspoređivati poentere i setere po tome koja je pasmina bolja, za poznavaoce lovačkih pasmina, u najmanju ruku je neozbiljno, jer za svaku od nijh bi se uvijek moglo naći nešto što im je prednost, a što mana. Pitanje je samo koja od tih pasmina mi je bolje "legla".
Moja "prva ljubav" je poenter, danas lovim sa seterima i vjerujte da sam doživio mnogo lijepih trenutaka  u lovu i s jednima is drugima. Lovim više od 25 godina.
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #22 u: 28. 03. 2009. 11:39:48 »
Koji seter od tri ?
[dobra su oba, ipak prednost seteru zbog privrženosti i ljubavi prema vlasniku. iako je pointer br.1 po nosu i fermi/quote]

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #23 u: 28. 03. 2009. 14:03:33 »
Jednom sam napisao, više se ne sjećam gdje, da sam svoju prvu poenterku naučio ono što apsolutno nije ni blizu poenterovim karakteristikama. To je lov jarebice u planini, ali "planini" gdje sam doslovno, da bi se prebacio od pozicije do pozicije nosio poenterku. Druga stvar je bila, da kad bi vidila vodu, jednostavno je čekala trenutak kad će nešto donijeti iz vode, u bilo koje doba godine. Uspoređivati poentere i setere po tome koja je pasmina bolja, za poznavaoce lovačkih pasmina, u najmanju ruku je neozbiljno, jer za svaku od nijh bi se uvijek moglo naći nešto što im je prednost, a što mana. Pitanje je samo koja od tih pasmina mi je bolje "legla".
Moja "prva ljubav" je poenter, danas lovim sa seterima i vjerujte da sam doživio mnogo lijepih trenutaka  u lovu i s jednima is drugima. Lovim više od 25 godina.
d4 z10 z1 Tak je...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #24 u: 30. 03. 2009. 13:01:07 »
Koji seter od tri ?
[dobra su oba, ipak prednost seteru zbog privrženosti i ljubavi prema vlasniku. iako je pointer br.1 po nosu i fermi/quote]




A što je s ostala dva setera , osim engleskog ?
« Zadnja izmjena: 30. 03. 2009. 13:03:05 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #25 u: 03. 04. 2009. 12:00:13 »
Neznam FAZAN ja dobro poznajem samo engleza a Gordona i Irca uopće neznam i nemam nikakva iskustva da komentiram.
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #26 u: 03. 04. 2009. 13:00:25 »
Moj gospodin Breton ide i u minsko polje ako treba, a kupina, drača i nekakvo grmlje nisu nikakav problem, dapače!!

Offline ivica

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #27 u: 03. 04. 2009. 14:08:23 »
Seter kompletniji pas za kraj u kojem ja živim gdje je puno gustog grmlja iako ni poenter nije za bacit jer se ipak radi o izuzetnoj pasmini pasa a i dugo je glasio za kralja lova u nizinama.

Malo slika setera u marki
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/trening281008001.jpg
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika003.jpg
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika007.jpg
http://i464.photobucket.com/albums/rr8/skgoshawk/Slika014.jpg

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #28 u: 03. 04. 2009. 14:20:28 »
ni ova kombinacija nije loša...

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Seter ili poenter
« Odgovori #29 u: 03. 04. 2009. 14:29:48 »
a ovako...............
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC