Autor Tema: svađa pasa u lovu  (Posjeta: 16164 vremena)

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
svađa pasa u lovu
« u: 07. 01. 2010. 16:47:04 »
vec tri četiri zanja lova obavezno se dohvate jedan NLT I BRAK i to je onda katastrofa,netrpeljivos između ta dva psa je narasla do te mjere da psi u lovu ne love več traze jedan drugog i onda nastane šora.neki stariji lovci kazu da su se psi "ZAKRVILI" i da tu više nema spasa.cak i lovci koji ih idu rastavit nerijetko budu izgrizeni.dali netko zna savijet kako okončati tu netpeljivos između ta dva psa.
em ti jarca

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #1 u: 07. 01. 2010. 16:50:42 »
Pravi terijer se nikad neče potuč u lovu

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #2 u: 07. 01. 2010. 16:54:23 »
definiraj PRAVI.
em ti jarca

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #3 u: 07. 01. 2010. 17:09:36 »
Ja imam taj problem sa mojom zenkom Nkd ta tuce sve pse cim stanemo u lovu ako joj se neki priblizi pas ona ga sredi! Odlicna lovna kuja ali ostra i prgava tuce se i sa dva psa i pobedjuje ! Ja se nerviram vezem je svaki put kada stanemo i to nemogu da joj izbijem iz glave  vrhunska je u lovu ali svaki pas ima neku manu . Nema tu pomoci ja sam digao ruke!

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #4 u: 07. 01. 2010. 17:22:41 »
moji kolege također vežu pse,ali oni pregrizu povodnike,sad ih vode na tankim lancima.malo ružno al to jedino ne pregrizu
em ti jarca

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #5 u: 07. 01. 2010. 17:25:38 »
Kad nisu socijalizirani psi.

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #6 u: 07. 01. 2010. 17:29:46 »
 a kak se prosle i pretprosle lovne sezone nisu kvačili,samo unazad mjesec dva.
em ti jarca

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #7 u: 07. 01. 2010. 17:36:25 »
samo dobra komanda riješava ovakve i slične probleme,zna se ko je šef  :hundtrinkend:
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #8 u: 07. 01. 2010. 17:42:13 »
samo dobra komanda riješava ovakve i slične probleme,zna se ko je šef  :hundtrinkend:

Da. Meni se cini da su oni taman sazrili i sad bi neko tija biti vodja copora. A to triba biti vodic a ne pas. Inace ce lovci umisto loviti divljac uz pomoc pasa naganjati kuje u tjeranju za pase rol.

Mene su strucnjaci naucili da je najbitnija stvar u vodjenju pasa nametniti se ko vodja. Zvuci jednostavno al ja mislim da i nije bas, triba to znati.


Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #9 u: 07. 01. 2010. 17:48:04 »
samo dobra komanda riješava ovakve i slične probleme,zna se ko je šef  :hundtrinkend:

Da. Meni se cini da su oni taman sazrili i sad bi neko tija biti vodja copora. A to triba biti vodic a ne pas. Inace ce lovci umisto loviti divljac uz pomoc pasa naganjati kuje u tjeranju za pase rol.

Mene su strucnjaci naucili da je najbitnija stvar u vodjenju pasa nametniti se ko vodja. Zvuci jednostavno al ja mislim da i nije bas, triba to znati.



upravo tako,nemam šta ni dodati ni izuzeti iz tvoje konstatacije. teško jeste odgojiti psa,ali je od koristi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #10 u: 07. 01. 2010. 18:04:55 »
Imam slican problem sa NLT, nece se tuci sa svim kerovima ali izebere jednog od 20-tak kerova, malo sma ga smirio tako sto ga izvodim u setnju i pustam da se upoznaje sa drugim kerovima lutalicam koji obicno nisu agresivni i primjeti se napredak, samo moram napomenuti da drugi kerovi koji i nisu skloni kavgama cesto vrenaju bas njega izmedju ostalih kerova i sami zamecu tucnjavu s njim.

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #11 u: 07. 01. 2010. 18:12:34 »
probajte ih koji put kada se "pokolju" politi kantom hladne vode

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #12 u: 07. 01. 2010. 18:14:13 »
ja sam imao jednog bretona bio je jako miroljubiv i poslušan, jednog dana dok sam išao do terena da ga malo istrčem vodio sam ga na povodniku i prišao mu je jedan lutalica i napao ga, od tada on je potpuno poludio i klao je sve živo na što bi naišao  jednom se zaletio na mladu dogu nekih 7 mj. i iskidao je po vratu čak je i mene nekoliko puta pokušau dohvatiti i naravno morao sam ga smaknit.  
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline RACI

  • K 100
  • **
  • Postova: 101
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #13 u: 07. 01. 2010. 18:18:16 »
probajte ih koji put kada se "pokolju" politi kantom hladne vode

Ma ne, djaba kanta vodje, crijevo i voda pod mlazom, stiskanje za stestise, davljenje, prut u cmar, dizanje zadnjih nogu - djelimicno pomaze ali nista od toga ne pomaze.
Rjesenje je samo suzavac za pse. To ih samo vrati u normalu :-)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #14 u: 07. 01. 2010. 18:20:34 »
probajte ih koji put kada se "pokolju" politi kantom hladne vode

dobra ideja,samo što ja u lov nenosim kantu vode  rol

šala ovo je dobra tehnika ako su sredstva pri ruci,tad puštaju garant ali je ipak bolje dobra komanda jer je svukzd možeš primjeniti
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"