Autor Tema: svađa pasa u lovu  (Posjeta: 16284 vremena)

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #45 u: 11. 02. 2010. 16:40:34 »
Imao sam dosada 2 NKD (muzjaka), psi su bili stabilne licnosti i nikada nisu se kacili sa drugim psima. Ali nisu ni dali na sebe. Dovoljno je bilo da naroguse dlaku na ledjima i vratu i protivnik bi se okrenuo ka drugim psima. Mada sam imao prilike da gledam kako neki vlasnici navode pse na konflikt!
Misljenja sam da ako lovac ima problematicnog psa, mora se drzati po strani sa njim i da ga na zbornom mestu drzi na povodniku.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline pavo

  • K 100
  • **
  • Postova: 137
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #46 u: 11. 02. 2010. 19:37:54 »
imao sam prilike gledati dvije kuje NLT-a potukle su se i uhvatila jedna drugu i probali smo i poljati vodom nista sibama,nogama,rukama al nevrijedi nepusta ni jedna.....neznas sta bi napravio....

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #47 u: 11. 02. 2010. 19:52:10 »
fino kad se uhvate i smire kad jedna drugu uhvati ali polako i oprezno rukom u usta i palcem stisnit ispod jezika!!  zagi

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #48 u: 11. 02. 2010. 19:57:23 »
Misljenja sam da ako lovac ima problematicnog psa, mora se drzati po strani sa njim i da ga na zbornom mestu drzi na povodniku.
Ne samo problematicnog! ma kako pas bio dresiran, stabilan, kad ne lovi u povodac...
Kad su svi u povodcu manja vjerovatnoca da se posvadjaju
Negdje sam to i naveo,moji su uvijek vezani na zbornom mjestu , na rucku, poslije zavrsetka lova ali sta vrijedi kad drugi nece da svoje vezu....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #49 u: 11. 02. 2010. 22:26:47 »
Slažem se s tobom Lovacpd,pas je sudionik lova i u tim normama ga treba i držati ,jer kad psi za vreme marende,ili prije početka lova i sl. a neko je ovdje rekao , prije pogona a kolega mu drži psa na pvodcu od tri metra i onda ovaj vitla okolo,i stvara nervozu , trču okolo i bruse se jedan na drugog,za to je odgovoran samo njegov vodič,i u većini slučajeva vodiči naprave problem između pasa .

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #50 u: 11. 02. 2010. 22:30:49 »
da tako i treba bit vodit kontrolu o psu kad se lovi sitna divljac uvijek povodac sa sobom tako ce se i sprijecit ako pas izleti na cestu pred auto i ako ce se na cistini susrest sa drugim psima i potuci se  zagi

Offline pavo

  • K 100
  • **
  • Postova: 137
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #51 u: 12. 02. 2010. 18:44:44 »
ma u lovu samo su problemi oko terijera oni se najvise oce tuč....al cujem i da su brakovi opasni da se i on vole udarat..

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #52 u: 12. 02. 2010. 18:50:25 »
sve to zavisi o gazdi i moj je volio se potuc dok je bio mladji cim neki malo mrko pogleda al uvijek sam gledo da nedodje do toga i nije nikad doslo do toga ako neko svoje pse nije pustio dok se nisu svi lovci okupili!!!! i to je danas vec normalno da se muski tuku al to se moze samo sprijecit kad ga imas na povodcu a u lovu jedan drugom nece nista ako je dobar u lovu!!

Offline pavo

  • K 100
  • **
  • Postova: 137
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #53 u: 12. 02. 2010. 18:53:19 »
pa je sve je to tako..ali ja imam slucaj mog terijera nece nikad pocet prvi al kad drugi krene onda ovog mog nemos smirit samo bi se onda udaro..

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #54 u: 12. 02. 2010. 19:06:00 »
pa to je kod svakog tako i ja to razumijem al to se treba ljudima rec normalno da se i o svom psu treba brinut da bude na lancu al ako drugi dodje a tvoj je na lancu onda mi je to najkrivlje onda udaram nogama kad vec pocu rezit

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #55 u: 12. 02. 2010. 19:36:49 »
pa to je kod svakog tako i ja to razumijem al to se treba ljudima rec normalno da se i o svom psu treba brinut da bude na lancu al ako drugi dodje a tvoj je na lancu onda mi je to najkrivlje onda udaram nogama kad vec pocu rezit
ma ne treba samo pse socijalizovati, vec i gazde.....
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline forn

  • K 100
  • **
  • Postova: 174
  • kad ja tamo, ono međutim!!!!
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #56 u: 12. 02. 2010. 21:03:14 »
Ja mislim da je to do gazde kako je socializirao svoga psa!!!

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #57 u: 12. 02. 2010. 21:10:18 »
pa to i govorim pas uopce nije kriv on je taki i bori se normalno da bude najglavniji al zato i kazem da se drze na povodcu psi i nece nikad bit svadje kad krene pogon onda pustit pse sa lanca jer onda je njemu divljac i tragovi zanimljivija a to sve gazde moraju imat pod kntrolom kad se dodje blizu vatre ili ceste da se zove cuko i da cuko naravno poslusa i dodje tako da bi se mogao svezat!!

Offline pavo

  • K 100
  • **
  • Postova: 137
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #58 u: 12. 02. 2010. 23:18:52 »
dobro je to ako se uni potuku pred gazdom..a sta ako oteraju svinje pa se potuku..ili slični npr.u rupi ako se potuku dva terijera..sta onda
 

Offline uskok

  • K 100
  • **
  • Postova: 181
Odg: svađa pasa u lovu
« Odgovori #59 u: 12. 02. 2010. 23:42:57 »
Citat:
dobro je to ako se uni potuku pred gazdom..a sta ako oteraju svinje pa se potuku..ili slični npr.u rupi ako se potuku dva terijera..sta onda
 
A Pavo
U rupi pizdarija, i bice još nekako dobro ako je lija a ne jazo......
A ako otjeraju svinje,moji pas nece sigurno se potuc jer mu je samo svinja u glavi.
Jedino bi mogla ispast tuca ako brzo po podizanju svinja, bude il odstrel ili teze ranjavanje onda je moj taj koji je prvi na njemu pa to onda zna nekad i branit
(nije se tuko jer je drugi tolerantniji bio).
To je bilo cisto nagonsko branjenje plijena.

Pozdrav