Autor Tema: Svaka mu NE(čast)  (Posjeta: 6879 vremena)

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Svaka mu NE(čast)
« u: 26. 10. 2008. 21:03:45 »
Pozdrav svima.
Moram ovo reći svima jer mislim da trebaju svi znati kakvih "ljubitelja" pasa ima.
Bio sam prisutan kao gost danas u jedom lijepom, divljim svinjama bogatom lovištu. I normalno poveo sa sobom svoja dva mlada oštrodlaka jazavčara, 10 i 20 mjeseci. Sa mnom u društvu moj šogor i još jedan dobar frend, svaki od njih također vodi dva psa, a što je sad važno u ovoj priči, moj šogi vodi dva brak jazavčara. Lov krenuo jako lijepo, psi poganjali svinje, čujemo kako koji tjera, normalno, jako ti drago. Tu onaj, tamo onaj, sve ih znaš po glasu, šusevi okolo naokolo, pucamo od sreće jer to naši rade. No svaka sreća ima svoj kraj. Kraj prvog pogona, izašli nas trojica na prosjeku, dođeno do prvog lovca na štandu. Isti nas pita gdje će on sada. Kolega mu odgovori da čeka osobu koja ga je postavila na štand pa će vidjeti što dalje. Krenemo dalje nekih 100 m, odjednom iza leđa čuje se pucanj, pogodak, ali pas zacvilio. Zlo. Okrenusmo se trenutno  i prvo što smo pitali onog na štandu (jel ti u sekundi sine ono najgore) koji nezna gdje bi i šta bi i koji je pucao je bilo: Jel crni, jelenji, koji je! Moliš Boga da nije tvoj, ja svoje nisam vidio od kad sam ih pustio, frend isto, šogijevog čuli prije pola minute 100 m od nas, javlja trag gdje su svinje prije išle. No nije bilo što i za vidjeti, pogodi brak jazavčara u plečku, metak izašao na but. Opravdanje "lovčine": dva tri puta mi je lisica pretrčavala preko prosjeke.(samo 2 minute nakon što smo prošli tim istim putem. Idiot, nemam riječi). Pogon gotov, nema pucanja a majstor pegla po "lisicama". Ja još za svojih 15 godina lovačkog staža nisam vidio da lisica skače tamo.vamo preko prosjeke a "karijera" joj u pitanju. Pas se samo vraćao za gazdinim tragom i kobno mu bilo što je baš htio doći do svog gazde. No, ispriječio mu se LOVČINA. Poslije toga dogovor o svemu tome, no o čemu je teško pisati jer, vjerujete smijali biste se, kakve je prijedloge LOVČINA imao. Ima nekoliko dana da se izjasni što će i kako, nakon toga, obećajem Vam, a i njemu, da će o njegovoj gluposti i nesmotrenosti čuti cijela Hrvatska, imenom i prezimenom. Isto tako, majstor je mogao potegnuti i na nas. Svjestan sam da se greške dešavaju, no ovo je previše. Treba biti suzdržan, pogotovo u lovu gde se nađe 50 lovaca i 15-ak pasa.
Pozdrav svima.
Venator
« Zadnja izmjena: 26. 10. 2008. 21:32:03 od Venator »
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Zoran

  • Gost
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #1 u: 26. 10. 2008. 21:11:22 »
 dois i treba da cuje svako ko sa sa njim lovi da je kreten!

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #2 u: 26. 10. 2008. 21:15:17 »
 sor NEMA SVAKI IDIOT ORUŽJE ALI ČESTO IZA ORUŽJA STOJI IDIOT!
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #3 u: 26. 10. 2008. 21:19:42 »
Znam da ti je žao psa ali bolje da je i tako završilo nego da je budala vas zamijenila za veprove.

Kretinjos očito nikada nije čuo za onu UVIJEK MORAŠ 100% BITI SIGURAN U ŠTO PUCAŠ.

Pa ti sad odi sa nekim koga nepoznaješ u lov.  uf



Offline 3006sprg

  • K 100
  • **
  • Postova: 136
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #4 u: 26. 10. 2008. 21:22:22 »
šta god bi rekao, malo je

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #5 u: 26. 10. 2008. 21:24:01 »
Pa to je strasno!!! mad Ne znam kako se to moze uopste dogoditi ako je covjek NORMALAN!!!

I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #6 u: 26. 10. 2008. 21:24:14 »
Puno je idiota u Hrvatskoj koji posjeduju oružje..
Dobar dio njih misli da zna sve o oružju i lovu  uf..
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #7 u: 26. 10. 2008. 21:29:42 »
Venator, drži se, žao mi je jako zbog nemilog događaja, za svaku osudu, ne znam što bih rekao više nadam se samo da će dotićni doći sebi i ponuditi adekvatnu odštetu  d1

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #8 u: 26. 10. 2008. 21:31:33 »
Pa to je strasno!!! mad Ne znam kako se to moze uopste dogoditi ako je covjek NORMALAN!!!




 U tome i je stvar što čovjek nije normalan! Prespavaj (barem pokušaj) pa onda donesi odluku što dalje.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #9 u: 26. 10. 2008. 21:33:33 »
prijatelju znam kako vam je, ali zapamti uvijek je jutro pametnije od noći. Ali ima i jedna druga stvar stiskajte ga odmah dok je rana vruća, da ne bi lik azaboravio
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #10 u: 26. 10. 2008. 21:40:56 »
Svaka Vam čast svima na odgovorima i podršci.
Ubijen je pas od mog šogora, moji su ostali, hvala Bogu, živi i zdravi. Više tamo ne idu, definitvno.
Htio sam samo ovim reći da danas postaje lovac svaka šuška, kak se kom digne, postane lovac. Tome treba stati na kraj. Ipak je za mene ČAST BITI LOVAC. Time se mnogi ne diče, jer samo kažu: ja sam lovac, položio sam lovački ispit. Od njih mi se kosa diže.
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #11 u: 26. 10. 2008. 21:49:01 »
A slušaj sad. Izvedem neki dan psa iz kuće i na ulici sretnem friškog lovca.
Pita on mene: A koji ti je to pas, neki ptičar?
O: A gdje si ti polagao lovački ispit i tko te uopće pustio? Jebote, OK ne znaš kaj je Spinone, al nemreš ne znat kaj je oštrodlaki njemac.
On se smije. I onda ti odi s takvim u lov.
Onaj visoki ćelavi, jedan od naših domaćina od jučer, je prošle godine ostao bez kratkodlakog njemca jer mu ga je napucao gost.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #12 u: 26. 10. 2008. 22:14:04 »
A svasta,jako nediscipliniran tip.takvi pucaju na sve sto izadje pred cijev.
BLJAK   sl

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #13 u: 26. 10. 2008. 22:33:53 »
strašno,da ne povjeruješ uf
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Svaka mu NE(čast)
« Odgovori #14 u: 26. 10. 2008. 23:55:41 »
Venator, drži se, žao mi je jako zbog nemilog događaja, za svaku osudu, ne znam što bih rekao više nadam se samo da će dotićni doći sebi i ponuditi adekvatnu odštetu  d1

Najadekvatnija šteta bi bila da se tom "lovcu" oduzme i oružje i lovstvo pa možda i vozačka dozvola.Možda mu preko ceste pređe krava a on pomisli da je bila kokoš...
Mislim da bi ga to ipak više kaznilo, nego samo novčana naknada za štetu psa.