Autor Tema: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA  (Posjeta: 13749 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #15 u: 29. 10. 2008. 12:09:55 »
HVALA NA DOBRODOŠLICI, NADAM SE DA ČU I JA MOĆI OVDJE NEKOM NEKAD POMOČI, I UZVRATITI POMOČ. NJEMAČKA MI JE DALEKO AL SLOVENIJA I SRBIJA IGRAJU, S TIM DA BI JA NAJRADIJE NABAVIO ŠTENE KOD NAS.

ne podrzavam tvoje misljenje uvazeni kolega!

za dobroga psa nista nije daleko!
pa tako kad vec imas mogucnost sa almirom da se dogovris oko njemacke, ja bi to uzeo kako dobitnu kombinaciju!!!
a mislim da cjena nece igrati ulogu, zbog toga jer, su jako slicne! sad 100eura vise za svabskoga porjekla  uvjk bi dao!

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #16 u: 29. 10. 2008. 12:17:32 »
IMA I U TOME ISTINE. SAMO BI TREBALO NAČI UZGAJIVAČE TAMO I STUPIT U KONTAKT S NJIMA A JA IH NEMOGU NI U HRVACKOJ NAČ.

Zoran

  • Gost
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #17 u: 29. 10. 2008. 12:19:25 »
IMA I U TOME ISTINE. SAMO BI TREBALO NAČI UZGAJIVAČE TAMO I STUPIT U KONTAKT S NJIMA A JA IH NEMOGU NI U HRVACKOJ NAČ.

pa tu smo da ti pomognemo!
do veceras do 12 sati imaces cjeli popis uzgaivaca u njemackoj i austriji!  :bunny:
onda preostaje samo na tebi! da se odlucis!

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #18 u: 29. 10. 2008. 12:23:00 »
Unaprjed Hvala kolega.

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #19 u: 29. 10. 2008. 12:34:13 »
al svejedno ako ima netko iz hrvatske tko se bavi uzgojem hanoverskih, neka se javi radi razmjene iskustva i slično. d4

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #20 u: 29. 10. 2008. 12:44:07 »
Kako bi ti razmjenjivao iskustva s uzgajivačem bavaraca a nemaš još ni psa?!
Slo ti je jako blizu, a oni jako njeguju tu disciplinu. Naš kolega sa foruma, Dik, ti ima sa svojim bavarcem preko 150 potraga, naravno, Slovenija! Naši ljudi ne prijavljuju promašaje, pucanje, ranjavanje, a samim time niti ne mogu pse dovoljno testirati i niti ne znaju kaj ide u uzgoj.

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #21 u: 29. 10. 2008. 12:56:30 »
nisam mislio doslovno razmjenu več da čujem njihova iskustva vezano za rad s krvosljednicima. to šta drugi ne prijavljuju ranjavanje, promašaj i slično nemora značit da i ja moram sljediti njihov primjer. Upravo zato i želim nabavit takvog psa, koristit ga upravo u tim situacijama pa ako če bar i jedan lovac sljedit moj primjer, bit ču i više nego zadovoljan. ne bavim se lovom zbog mesa i glupih radnji kao ranjavanja divljači i neprijavljivanja tog, nebi mi to palo ni na kraj pameti učiniti.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #22 u: 29. 10. 2008. 13:00:45 »
Slično razmišljam kao i ti. ALi! Ako će ti pas godišnje radit 2-3 potrage postavlja se pitanje opravdanosti njegove kupovine, školovanje i naravno kvalitete. Jer ako nema dovoljno pravih prirodnih potraga, nikad neće postati vrhunski radni pas. A to je ono kaj ti od njega tražiš, kaj ne?
Ja malo više potraga od toga odradim sa prepeličarom i postavio sma mu nebrojeno umjetnih tragova koji su  mu glupi i dosadni.Ja mu nikad ne mogu prirediti ono kaj može priroda. ALi tema je hanoveranac pa ajmo o tome.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #23 u: 29. 10. 2008. 13:14:25 »
drago mi je da bi ti najrađe kupio psa u hr
evo ja sam ti ponudio riješenje nazoves covjeka
on RADI i s jednima i s drugima objasni ti sve sto te zanima
prednosti i mane jednog i drugog odmah saznas  cijenu šteneta i odrzavanja
i to je to
na tebi je da riskiras koju kunu i nazoves ga 

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #24 u: 29. 10. 2008. 13:16:15 »
SLAŽEM SE. U LOVIŠTU U KOJEM JA LOVIM GODIŠNJE BI IMAO MAX 5 I VIŠE POTRAGA. ALI, STEKAO SAM DOSTA PRIJATELJA MEÐU LOVCIMA IZ OKOLNIH SUSJEDNIH LOVIŠTA I KOJI SU VOLJNI POMOČI, PA BI SE TO DIGLO NA 20-30 POTRAGA GODIŠNJE, ŠTO I NIJE LOŠA BROJKA. NPR, SUSJEDNA LOVIŠTA ŽUTICA I VELIKI JANTAG GODIŠNJE ODSTELE SIGURNO OKO 200 KOMADA CRNE DIVLJAČI, ČETVRTINA TOGA BILA BI DOVOLJNA.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #25 u: 29. 10. 2008. 13:27:30 »
Po meni si naivan. ALi želim da sve bude kako si opisao!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #26 u: 29. 10. 2008. 13:31:03 »
Zašto bi bio naivan što želi nabaviti krvoslijednika? Naravno da ga neće svi zvati,ali napraviti će koju potragu. Ako njemu pas nađe samo jednog trofejnog vepra ili srnjaka itekako mu se isplatio.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #27 u: 29. 10. 2008. 13:33:22 »
Zašto bi bio naivan što želi nabaviti krvoslijednika? Naravno da ga neće svi zvati,ali napraviti će koju potragu. Ako njemu pas nađe samo jednog trofejnog vepra ili srnjaka itekako mu se isplatio.
Ma mislim da je naivan da će imati toliko potraga. Naši ljude je sram prijavit promašaj ili ranjavanje, a znamo svi kako pucaju na streljenama.
A ako mu pas treba za svega par potraga godišnje, sigurno to može i bretonac odradit. Na krjau, rekoa je da ih uzgaja 8 godina! Pa ima materijala za birati, kaj ne?

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #28 u: 29. 10. 2008. 13:36:39 »
ja opet mislim da to nema veze sa naivnošču več sa voljom za postizanjem onog šta želiš. čak i ako nemaš uvjete ali imaš volju i voliš šta radiš stvorit češ i uvjete i rezultat. najlakše je odustati. a ja imam vlastitu teoriju o psima, svaki pas je za ono za šta je, mogao bi bretona naučiti tragu ali zašto, oni su mi odlični za ono za šta jesu, i neželim psa dodatno opterečivat stvarima za koje nije predviđen..

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Tražim uzgajivačnicu HANOVERSKIH KRVOSLJEDNIKA
« Odgovori #29 u: 29. 10. 2008. 13:37:59 »
drago mi je da bi ti najrađe kupio psa u hr
evo ja sam ti ponudio riješenje nazoves covjeka
on RADI i s jednima i s drugima objasni ti sve sto te zanima
prednosti i mane jednog i drugog odmah saznas  cijenu šteneta i odrzavanja
i to je to
na tebi je da riskiras koju kunu i nazoves ga 
sve to još stoji, pošalji broj pa čemo vidjet. hvala..