Autor Tema: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !  (Posjeta: 5103 vremena)

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« u: 06. 02. 2008. 11:23:18 »
Prekrasna, vesela, mlada bretonka traži nove vlasnike i dom!
Naime, nađena je 6.9.2007. kod Mercatonea s time da par dana nije uopće dala blizu. Ulovljena je tek negdje 13./14.9. Imala je slomljenu desnu potkoljenicu ( u skočnom zglobu ) i frakture kostiju šape ( rekli bi prstiju ). Riječ je bila o otvorenoj frakturi, rana je bila jako inficirana, i dio noge u nekrozi. Stavljen je zaštitni povoj, te je kuja spojena na infuziju, zbog lošeg fizičkog stanja i pothranjenosti. Tako počinje njena priča, nastavlja se time da smo otkrili da je skotna - nosila je 8 ogromnih komada te je napravljen abortus jer ona ( teška svega 10 kg s dosta velikim plodovima ) ni u ludilu ne bi mogla iznjeti trudnoću do kraja. I tako je ona provodila dane u metalnom kavezu veličine 1 x 1 metar, s jednom , eventualno ako je imala sreće 2 kratke šetnje dnevno. Ovako je izgledala kad je nađena.


Čim je došla, provjerili smo čip i tetovažu - poveselili smo se videći da ima oboje. Malo smo teže došli do vlasnika koji je iz Zeline. Kad smo ga konačno uspjeli kontaktirati ( mada nam je bilo čudno što kuja iz Zeline radi u Stupniku )veoma smo se razočarali. Čovjek ju je navodno prodao dalje, ne zna kome, pa kad je čuo da se prijeti kaznom za napuštanje životinje pošto ju nije odjavio te je on još uvijek njen vlasnik - onda se sjetio da ju je prodo nekom frajeru i kakti ga je zvao ali mu je dotični navodno prijetio da ne smije odati njegove podatke, bla bla.. Tu sam odustala i shvatila da čak i ako nađem njenog pravog vlasnika, Arna ne ide nazad. No došla sam u kontakt sa čovjek iz školice za obuku pasa koji me detaljno uputio u sva zbivanja u Arninom životu. Naime stara je sad negdje cca 2 godine,  uspješno je svladala kompletnu poslušnost, donošenje pernate i dlakave mrtve divljači, te odloživost na pucanj koju je polagala 2 puta zbog straha (tj. prvi vlasnik ju je počeo sam učiti, krivo je to radio pa kad je došla u školicu, bila je zbunjena jer je od nje traženo nešto drugo na istu naredbu ).

Nakon tromjesečnog boravka u "bolnici", neprestanog prematanja nogice, antibiotika i svega ostalog, Arna je konačno prizdravila te sam ju uzela k sebi na oporavak. Ovo je slikica snimljena 5 min nakon što je došla u moj stan :


Kod mene je evo već 2 mjeseca, pred mjesec dana smo prošle i operaciju noge ( ukočenje zgloba jer nije okoštavala fraktura ), te sada u stražnjem desnom zglobu ima šipku. No što više se kreće to će joj se nogica prije oporaviti ( jedini ralog zašto ju štedi je atrofiran mišić radi višemjesečne bolnosti i prematanja noge ).

Jako je vesela, zaigrana, odlično se slaže s drugim psima, jaako poslušna, vjerna, odana, nježna, puna ljubavi. Po onome što sam saznala promijenila je jedno 3 doma - pa kavez - pa moj stan - tako da joj sljedeći dom definitivno mora biti doživotan. Oglašena je na sve strane no kao što sam rekla svi ju smatraju preteškim invalidom da bi mogla biti kućni ljubimac. Ona to stvarno je, no istovremeno joj nema dražeg od lova. Prošli vikend smo bile u Gračanim i u društvu gordon setera smo išli iskušati njene lovne sposobnosti jer se u kvartu počela šuljati golubovima i vranama. Pokazala se odličnom ( tako veli frend koji se kuži u lov i  u ptičare - kaže da je uz par fazana, digla šljuku i još neke ptičice koje su meni totalno nepoznate  ;D ). Ni nakon 2 sata jurcanja ona nije bila umorna a i dosta je koristila nogicu. Čak se i mladi gordon umorio prije nje, koja je jurcala sve do ulaska u auto.

Pošto je puno toga prošla, tražim joj doma koji zadovoljava sljedeće uvjete:
- ili stan ili kuća s dvorištem no bez lanca, boxa i sličnih gluposti i da spava obavezno unutra ( osim ljeti kad je vruće pa je možda i ljepše vani ali onda mora imati kućicu )

- osoba koja ju udomi mora joj dati dovoljno ljubavi i nježnosti, maženja i pažnje kako bi ona emotivno bila mirna jer je to pas koji je nažalost puno proživio i stalno traži još ljubavi i nježnosti, kontakta s ljudima

- mora joj pružiti dovoljno kretanja, i lova ( ili barem izleta u prirodu gdje će ona moći pronalaziti divljač i ptičice te uživati slijedeći instinkt... ). Znači ona bi ( pogotovo ako je u stanu ) trebala ići 3 puta dnevno van - recimo u 2 kraće i jednu dugu šetnju u kojoj bi se izdivljala.

- pseće društvo poželjno ali ne i nužno, za mačje baš i nisam sigurna jer voli natjeravati mace po kvartu

- udomitelj mora biti svjestan njene ozljede od koje se još oporavlja i koja će se pojačanim kretanjem poboljšati ( sutra krećemo na fizikalnu terapiju pa ne bi bilo loše da udomitelj ili nastavi ili barem pristane paziti na nogicu i malo ju razgibavati te pružiti dovljno kretanja za normalan oporavak - a provjereno ju najviše koristi u lovu ). Nažalost, svi koji su do sad zvali za nju odustali su prije nego su je i vidjeli upravo zbog te nogice - naime svi su se bojali da ona neće moći pratiti njihov uhodani ritam s njihovim psima i da će ju nogica boljeti, ovo i ono.. no jučer smo definitivno dokazali da je mala neumorna, mladi gordon na sve 4 je posustao prije nego ona  ;D

- znam da možda tražim puno , no jako smo se svi doma vezali za Arnu, užasno je emotivna i odana, totalno predana onome tko joj pruži i najmanju količinu ljubavi. Iz tog razloga ne bih htjela da završi negdje gdje će cijele dane provoditi sama u dvorištu, bez kontakta s ljudima, isto kao što ne bih htjela da spava vani - opet sama, bez ljudi. Želim da se dovoljno kreće i sve u svemu bude sretan pas. Ukoliko ne nađem udomitelja koji zadovoljava sve navedene uvjete, radije Arna ostaje s nama nego da bude negdje gdje joj je oke ali ja stalno moram mislit kako je, je li tužna, jel joj štogod fali.. Isto mišljenje dijele i moji ukućani  :) Previše toga je preživjela i previše domova promijenila, tako da joj sljedeći dom definitivno mora biti doživotni dom u kojem će imati sve što treba i nadoknaditi propušteno  ;)

A sad da ne duljim, evo i slikica pa uživajte 8) :



























kao što vidite prava je kućna maza - nismo je mi takvom napravili nego se od prvog dana stiskala da bude što bliže nama, da ne bude sama, da ju stalno netko mazi.. a mi nismo mogli odoljeti tom tužnom pogledu, pogotovo jer smo znali što je sve proživjela ( zaboravila sam napisati da su veterinari procijenili prema izgledu ozljede da je nogom zapela u nekakvu zamku te je pokušavala izvući nogu - otuda takva razderotina, konačno i otvorena fraktura, a u zglobu je noga pukla jer ju je očigledno vukla van svom snagom ne bi li se oslobodila. Pitaj boga kako je to na kraju uspjela no ni ne želim pomišljati što je sve proživljavala ).

Ako znate nekog tko bi htio pravu bretonku koja će mu stvarno pružiti svu moguću  ljubav i biti apsolutna kućna maza, no čim izađe van posvetiti se njuhu i instinktu te tražiti ptičice, Arna je pravi pas za takvu osobu..

Svi zainteresirani neka se jave na 091 171 05 85 ( ako se ne javim, pošaljite poruku, nisam dostupna cijeli dan nažalost
All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline Gogo

  • K
  • *
  • Postova: 63
    • LS OBŽ
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #1 u: 04. 03. 2008. 14:07:11 »
tužno...jesi ju udomila?

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #2 u: 04. 03. 2008. 14:12:00 »
Zbilja sto se na kraju dogodilo?
nadam se da je dobila udomitelja lovca.

Offline BROWNING 525

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #3 u: 04. 03. 2008. 14:37:28 »
Zašto joj uopču tražiš udomitelja? Mislim da joj nigdje neče biti tako dobro.Koliko sam shvatio ti nisi lovkinja pa bi bilo dobro da položiš lovački ispit i da sa svojom bretonkom uživaš u lovu.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #4 u: 04. 03. 2008. 14:42:05 »
to sam joj i ja savjetovao. najbolje da kujica ostane kod nje jer se na nju već naviknula sada i zavoljela je, a obzirom kakav je šok već pretrpjela, ne znam kako bi nova promjena vlasnika utjecala na njezino psiho-fizičko zdravlje. Ja sam je čak planirao uzeti no jedan od uvjeta za udomljenje je bio da bude u kući, a to joj ja ne mogu pružiti. Ne daj je nikome Lorelei!

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #5 u: 04. 03. 2008. 20:31:37 »
ma još sam u dilemama.. jedna obitelj ju stvarno jako želi, imaju kuću s dvorištem i križanca špringer španijela, te puuuno šume u blizini kuće u koju odlaze u višesatne šetnje svaki dan sa svojim psom. Dakle Arna bi uvijek imala društvo, a niti prostora ni kretanja joj ne bi falilo. Ljudi su veoma strpljivi i ne smeta im ako se nogica na oporavi 100%. Zaljubili su se u nju na prvi pogled, a bome ni njoj šarmiranje nije teško palo  8) ;) Još uvijek čekaju i čekat će koliko treba... Nas su , s druge strane zatekli opet drukčiji problemi koji vežu Arnu uz nas još neko vrijeme. U operiranoj nozi je puknuo pin ( jedna od šipki koja je držala zglob ukočenim ).Teško je bilo naći zlatni sredinu između "Neka miruje da se šipke ne pomaknu " ( da, bretonac u naponu snage bu mirovo  :D ) i "Neka se što više kreće kako bi aktivirala mišić i istegnula tetive i ligamente koji su u jakoj kontrakturi zbog predugog držanja noge visoko". RTG smo obavile i najvj slijedeći tjedan će ići na operaciju u kojoj će joj izvaditi obje šipke, jer zamislite čuda - otkako je šipka puknula i ne drži zglob više ukočenim, Arna hoda na sve 4 uz malo šepanja  z1 To je odlična vijest i svi smo se oduševili.. Naravno postoji još jedan problemčić a to je što je ozlijeđeni zglob u artrozi.. tako da će prilikom vađenja šipke tranplatirati dio zdravog koštanog tkiva u "mrtvi" zglob.
No da uistinu nije sve tako crno (  ljudi ipak pričamo o bretoncu  ;) ) dokazuju i slikice:

All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #6 u: 04. 03. 2008. 20:33:41 »
evo kako ona lovi golubove u kvartu  ;)
All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #7 u: 04. 03. 2008. 20:36:41 »
a onda doma ovako spava  ;D
All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #8 u: 04. 03. 2008. 20:56:09 »
ma ne daj ljepoticu. poslusaj skyangel-a vidi se da ju obozavas. d4
Ja sam prije 3 tjedna udomio mjesanca haskia i vucjaka, ali samo na 7 dana dok nisam isao u slavoniju, tamo sam ga dao punici(takav je bio dogovor). Jos mi fali puuuunoooooooo.
evo slike malog ljepotana.
Zato ako si se navikla, neces moci bez nje, vjeruj.

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #9 u: 04. 03. 2008. 21:59:09 »
hmm da.. nekako sam se navikla na to "davanje" pošto je Arna već desti pas koji je ranjen iz kaveza došao u moj dom na oporavak i eventualnu socijalizaciju u zadnjih godinu i pol. Tako da sam već izgradila taj zid koji mi pomaže da se ne vežem toliko za svaku životinju koja dođe jer uostalom "Došla je kako bi se oporavila i otišla u predivan dom". Bilo ih je svakavih - i čistokrvnih i mješanaca, i muških i ženskih, i malih i velikih, i bolesnih i zdravih, i skotnih i operiranih i traumatiziranih i neodgojenih.. stvarno svakakvih. Za svakoga od njih znam gdje je, znam kad se razboli, znam kada ozdravi.. Dobivam slikice od svih, čujem se s udomiteljima no opet im ne visim za vratom niti narušavam njihovu privatnost.. Poseban osjećaj je kada primite ranjenu životinju, svaki dan ste s njom na veterinarskom fakultetu i pratite njenu obradu i njen oporavak. Onda dođe vrijeme da ju možete uzeti doma jer joj nije više potrebna svakodnevna veterinarska njega te ju njegujete vi doma i na kraju ju lijepo udomite. I znate da ste spasili JOŠ jednu životinju i da je sretna i siurna do kraja svog života.
Arna mi se rekordno brzo uvukla pod kožu ( oduvijek sam "padala" na ptičare ) no koliko god ju volim, želim biti sigurna da će nakon svega što je proživjela dobiti dom kakav stvarno zaslužuje. Iskustvo koje imam u udomljavanju me poučilo da se oslanjam na intuiciju i činivši to psi su uvijek završili u odličnim domovima. S Arnom ne znam što učiniti no primjećujem kako već umire od dosade kada smo mi okupirani svojim poslovima i jednostavno nemamo vremena da joj pružimo TOLIKO pažnje i društva koliko njoj treba. kod ovih ljudi bi bar pseće društvo imala od 0 - 24 što njoj puno znači.. ( trebate vidjeti razliku u sreći kada lovi sama i kada lovi u društvu = društvo neprocjenjivo  ;) )

Tako da još razmišljam, no ostane li Arna kod mene znam da još duuugo vremena neću moći spasiti nikoga iz kaveza..
All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline BROWNING 525

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #10 u: 05. 03. 2008. 00:14:12 »
svaka čast drago mi je da još ima takvih ljudi a naročito mladih ljudi  d4

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #11 u: 05. 03. 2008. 11:24:55 »
hehe na mladima svijet ostaje  ;D
Moram priznat da se sve više mladih uključuje u pomoć životinjama i to mi je jako drago :)
All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline Lorelei

  • K
  • *
  • Postova: 16
    • Noina Arka
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #12 u: 31. 03. 2008. 14:54:56 »
Arna je prekrasno udomljena u Ivanićgrad u kuću s dvorištem od 10 000 m2. Društvo joj pravi Tomi, križanac ptičara koji neospisivo podsjeća na velikog minsterlandera. Udomljen je iz šinteraja prije 3 godine te sad puni svoju 5.-u godinu. Jaaako je dobar i silno se razveselio ljepotici kad mu je došla. Istračali su se ko ludi i odmah počeli u duetu haračiti dvorištem  ;D jedini problemček je maca koju Arna jako naganja, no vele da se i tu polako gradi prijateljstvo  ;)
Udomljena je u subotu popodne a već jučer ujutro se peko roštilj i sunčalo na dvorištu..  z10 Imaju čak i ribnjak u koji se prasica oduševljeno bacila  8)
Stalno je netko od 4- ero ljudi doma, a i Tomi je tu da joj pravi društvo... sve u svemu - dobila je sve što sam joj željela - veeeliko dvorište i puno kretanja, pseće i ljudsko društvo od 0 - 24h, puuuno ljubavi, spava unutra ili vani - kako sama izabere.. eto čekanje se isplatilo  :)
All of my memories keep you near,
your silent whispers, silent tears.
Together in all these memories
I see your smile.
All the memories I hold dear..

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #13 u: 31. 03. 2008. 15:15:20 »
 d4

Offline sniper

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
  • goodbye
Odg: VESELA BRETONKA TRAŽI DOM !
« Odgovori #14 u: 31. 03. 2008. 20:23:03 »
 peso bravooo