Autor Tema: Vuk i njegova strategija  (Posjeta: 2345 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Vuk i njegova strategija
« u: 08. 05. 2008. 14:43:31 »
evo jedan interesantan video-podatak o vukovima. Kazu neki da su ovi snimci nastali da JNA promovira Šarplaninca kao službenog psa, sposobnog za čuvanje granice bivše drzave.
Meni je zanimljivije vidjeti kako se vuk snalazi na svoj, po meni jedinstven nacin.Imaju tri dijela pa mozete pogledati.Stavio sam u ovu rubriku jer se radi u neku ruku o šarplanincu.



Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #1 u: 08. 05. 2008. 15:46:20 »
Tu mi je nešto malo čudno. Ja sam mislio da vuk kolje samo koliko mu treba i to samo najslabije jedinke. Mislio sam još nešto napisat ali me uhvatio kašalj neznam ni sam zašto pa sam zaboravio.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #2 u: 08. 05. 2008. 19:50:57 »
Tu mi je nešto malo čudno. Ja sam mislio da vuk kolje samo koliko mu treba i to samo najslabije jedinke. Mislio sam još nešto napisat ali me uhvatio kašalj neznam ni sam zašto pa sam zaboravio.

pozuri sjeti se sta si htio napisati.popij malo vode i pisi  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #3 u: 08. 05. 2008. 20:30:12 »
Na temi vukovi štetočine ili ne pisalo se da vuk kolje samo koliko mu treba i najslabije jedinke, ali i ovaj film dokazuje suprotno a to je da usmrti sve šta u datom trenutku može.
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #4 u: 08. 05. 2008. 20:54:19 »
Video je stvarni extra,ali gdje god bi vidio vuka nikada mu ne bi oprostio. d7

Offline panj

  • K 100
  • **
  • Postova: 372
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #5 u: 08. 05. 2008. 20:57:27 »
Video je stvarni extra,ali gdje god bi vidio vuka nikada mu ne bi oprostio. d7
Mudro zboriš, ali zakon je ipak iznad naših želja.  :(
Kad se ne može učiniti dobro dosta je da se ne učini zlo.

Zoran

  • Gost
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #6 u: 08. 05. 2008. 20:58:56 »
Video je stvarni extra,ali gdje god bi vidio vuka nikada mu ne bi oprostio. d7

e moj bosanec..

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #7 u: 08. 05. 2008. 23:10:04 »
Kod nas u BIH nema takvog zakona jer vuk nije zasticenja zivotinja.

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: Vuk i njegova strategija
« Odgovori #8 u: 08. 05. 2008. 23:28:04 »
Evo jedna priča koju sam doživio prije par godina u Lici... Imao sam posavca koji je bio vrhunski u lovu, bio je poznat i hvaljen na dugo i na široko po lici... van serijski pas, sa kojim je i lov bio takav. Došli smo u lovište, poštantali i onda sam ja pustio psa u pogon... nigdje nije u snigu bilo ni traga, što me malo začudilo... nakon par minuta pas se javi i počne glasno goniti, trčim da zatvorim jedan prelaz, u jelovom šumarku, stanem iza jedne jele i umirim se, nakon par trenutaka vidim čopor od 5 vukova kako se povlače prema velebitu meni livo na 50 tak m... i tada se dešava nešto što nisam nikad mislio da ću doživit.. 2 vuka (od kojih je jedan bio ko magarac) odvajaju se od ostalih i jedan se sakrije iza jedne jele desno, a drugi lijevo... nakon niti minute dolazi pas u punom gonu, štekće i ide pravo po tragu na vukove  :shok:, vičem i dižem se ali kasno, pas uliječe u klopku i veći ga vuk hvata za vrat a drugi za rep  i rastegnu ga ko špagu... nema režanja nema laveža ništa samo se čulo krc... pucam u zrak i vukovi ga puštaju i dugim skokovima nestaju u  šumarku, nedugo zatim čuje se pucanj... dolazim do psa koji je bio u totalnom šoku, tresao se, iz vrata mu kaplje krv, a na repu nema ni traga dlaci... užasan prizor   :shok:, Psa sam uspio spasiti, ali mu je sje... glasnice, nikada više nije imao onako zvonak glas kao prije... :tommy:
 
Plivaj, plivaj nećeš daleko...