Autor Tema: Alpski brak jazavcar  (Posjeta: 4049 vremena)

Offline Ijovic96

  • K
  • *
  • Postova: 5
Alpski brak jazavcar
« u: 11. 11. 2016. 00:04:18 »
Postovanje kolege : )
Zanima me kao sto je navedeno u temi Alpski brak.Moze li mi tko reci o njemu sto? da li da idem na njega ili mi neko nesto dr preporuca? Imao sam posavca taman navrsio 3 godine i nestao u lovu.Nije bio bas neki svinjar :/ . z2 z5
Pa sad gledam braka ?z2 z5

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #1 u: 11. 11. 2016. 06:48:17 »
Brak je dobar ne goni daleko ali malo tvrdoglaviji...

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #2 u: 15. 11. 2016. 07:25:12 »
A ko ti to rekao da brakovi ne gone daleko?? rol  To sve ovisi od psa do psa... neki ne gone nikako... 8) al kod mene ih ima dosta koji gone do besvijesti i kilometrima... kroz nekoliko lovišta prođu... i jako su različiti... kod mene ima jedan kojem nemože parirati ni jedan istarac u pretraživanju skoro uvijek prvi (i zadnji) na svinjama... a moj pas je kao mali učen na krvni trag i to radi fantastično, barem koliko se ja kužim u to... ja ga počeo voditi u pogon ali on se ponaša kao na krvnom tragu... 20-30m u krug oko mene i načekava me... ako ga navedem negdje gdje ima friškog traga na svinjama je u sekundi... i držat će ako treba cijeli dan... ako se pokrenu potjera i preko kilometra i kad mu dopizdi vraća se... nikad ga nisam čekao duže od 2 sata... meni je odličan... skoro da nema lova da nije bio na svinjama ako su se našle, a krvni trag je odradio svaki put bez greške... čak i neka "fulanja" gdje nije bilo krvi... ima jednu manu - odstreljenoj divljači ne pušta nikog osim mene... i ako je u autu ne pušta u auto nikog osim mene... zagi slike u temi lov na divlje svinje... zagi
« Zadnja izmjena: 15. 11. 2016. 07:27:37 od mladjo »

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #3 u: 15. 11. 2016. 08:28:49 »
Spominješ takvog braka , za većinu takvih znam .
Pogledam u profil kad ono Rečica .

Dok je Bermarija držao pse , Rečica je nadaleko bila poznata u lovačkim krugovima ...   d1      zagi
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #4 u: 15. 11. 2016. 09:39:05 »
tako je... zagi  bermarija je imao vrhunske brakove...  i sad ima u rečici vrhunskih brakova samo nisu toliko poznati... zagi

Offline Ijovic96

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #5 u: 18. 11. 2016. 11:23:37 »
Ja se dvoumim izmedu braka i posavca?imao sam posavca nestao mi je u lovu vj poskok :/
Pa kod nas nema niko braka i nije ga probo pa bi nez sam sto bi? zagi

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #6 u: 18. 11. 2016. 12:53:53 »
Sve ovisi od terena na kojemu lovis od nacina lova i divljaci koju lovis, a najbitnije ti je naci radnu liniju pasa nebitno koje rase.

Offline Ijovic96

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #7 u: 18. 11. 2016. 16:49:07 »
Lovim u velebitu
Pa kaze neko za braka da nemoze po snjegu...?

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #8 u: 18. 11. 2016. 18:02:14 »
a vidi...sve ovisi sta oces.
s obzirom na teren i nacin lova, pretpostavka, da bi ti mozda vise pasao dugonogi gonic...
ali, ak bas oces brakirca...da nemre po snijegu, glupost.(pogotovo licko-goranske "linije", koje su malo vise :) )
tvrdoglavi su, idu daleko ili ne idu, stvar od jedinke do jedinke, naravno...
ja bi rekao da nisu u pravilu tvrdoglavi i da u pravilu ne idu daleko. najvaznije, uzmi psa od dva mj i radi s njim i imat ces od psa ono sta ti hoces.
brakjazavcari su jako pametni i jako zele uciti i zele znat sta zelis od njih i kad shvate (a to je vrlo brzo), to i rade, tebi za volju.
mislim da sa brakom neces pogrijesiti, pogotovo sta ti treba pas za svinje. srne, vrlo brzo shvati da nisu njegova briga i "odustaje od njih".
za dugonoge gonice to se ne bi moglo rec. zagi

Offline 4lovca

  • K 100
  • **
  • Postova: 159
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #9 u: 18. 11. 2016. 21:56:38 »
Tak je.

Offline Ijovic96

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #10 u: 21. 11. 2016. 13:32:15 »
Kolega dobro kazete
Meni treba za svinje volio bi imat psa za svinje !kod nas ga nitko nema da valja sve nesto krene pa se prebaci na srnu prije nego vepra.Idem u cet po braka u ka tako da je odluka pala 2ipo mj ima tako da je rijeseno :)
Samo me zanima da li ga vodit oko gatera samo ili da sad radim s njim naredbe dok je mali? zagi zagi


Offline Baky20

  • K
  • *
  • Postova: 74
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #11 u: 20. 12. 2016. 17:21:22 »
Kolege molim pomoć.
Koja je top uzgajivačnica brak jazavčara u Hrvatskoj?
Nemojte mi prodavat priče za koji teren i to jer sam lovio sa brakovima na Velebitu dugi niz godina  i nista im ne fali.
Hvala unaprijed

Offline peca

  • K 100
  • **
  • Postova: 367
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #12 u: 20. 12. 2016. 20:00:49 »
E kolega bas taj teren i nacin lova upravo diktira kojega uzgajivaca i koju liniju pasa da traziš. Jer na nekim terenima je potreban pas koji je dobar tragac koji ide sinocnjim tragom svinja i nalazi svinje po par km od lovca, i koji dugo goni, dok je na nekim terenima potreban pas koji radi uz lovca koji dobro drži u mjestu svinje i koji negoni previse daleko. Ovo najvise ovisi od linije tj od uzgajivaca kakve pse drži. što se braka tiče ja sam lovio i sa kerovima koji su radili stariji trag i isli daleko da nadju svinje a i sa onim koji rade 200 m oko lovca. Sve se svodi na to da nadjes liniju pasa koja najvise odgovara tvome načinu lova.

Offline ivod

  • K 500
  • ***
  • Postova: 618
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #13 u: 21. 12. 2016. 08:20:36 »
Kolege molim pomoć.
Koja je top uzgajivačnica brak jazavčara u Hrvatskoj?
Nemojte mi prodavat priče za koji teren i to jer sam lovio sa brakovima na Velebitu dugi niz godina  i nista im ne fali.
Hvala unaprijed

Sasvim očekivan razvoj dijaloga, za nekoga tko upadne u tuđu kuću i ne kaže ni "dobar dan"...

Offline Baky20

  • K
  • *
  • Postova: 74
Odg: Alpski brak jazavcar
« Odgovori #14 u: 21. 12. 2016. 09:53:06 »
 Nisam trazio filozofiranje vec savjet koja je uzgajivacnica ima dobre brakove, naravno ako pas ide 200 metara ne treba ni spominjat.
Kolega iz Zagreba ako se mislite ljubakati tu po forumu radije odite do punice, tamo cete sigurno dobiti vise paznje.
Ozbiljnije lovce trazim savjet jer smo tu da se konzultiramo izemdju sebe.
Lp