Autor Tema: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)  (Posjeta: 74893 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #315 u: 10. 01. 2015. 22:44:03 »
Nadamo se najboljem ali kazem,treba malo vremena da se sve slozi. d4
Napisi malo opsirnije o brak-jazavicarima na njihovoj temi(ako ti se da). I to je vrlo interesantno! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #316 u: 26. 12. 2017. 18:01:30 »
Ja sam dosta lovio sa basset griffon-om. Sta da radim kad kolega ima jednog?! happi Cim naidje na svinje vrati se gazdi...znam da nisu svi "francuzi" takvi ali mi nisu od "povjerenja". happi
Vidjeti ce mo kako baraku pase snijeg....ovdje su gonici 5-10cm visi od "nasih"....

oštra dlaka s podlakom . ravna i tvrda  ne preduga ( ni prekratka) sa odličnim rasporedom podnosi svaku klimu i svaki snijeg bilo u Bosni ili Makedoniji  ili Švedskoj. Ima i baraka povisokih kako kome  i na kojem terenu ( podneblju) odgovara .Što se tiče visine  snijega  svejedno ,da li u Bosni ili Kanadi pola metra  i više visine snijega  i nije  humano za lova.Moja jarane Nosleru sve je to ispitano kad ti stari avdžija kaže.Dužu ,mekšu ,učebanu ,uvijenu,rijetku bez podlake  nemoj uzimat(baraka) ni u Dalmaciji a kamo li u Švedskoj. z14 
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #317 u: 25. 12. 2023. 14:41:48 »
Nisam imao baraka ali cijenim i lovio sam ovom pasminom. Obitelj moje supruge je iz Sarajeva i čuvala je kompletnu dokumentaciju o ovom psu kojeg je istraživao poznati doktor veterine Bogomil Kvasnička koji je umro negdje oko 1959 godine. Mislim da je pok. Kvasnička bio jedan od pionira u  predstavljanju svijetu ove plemetite pasmine. Obitelj moje supruge imala je ponudu u više navrata da proda za dobre novce svu istraživačku dokumentaciju  dr. Kvasničke o baracima. Oni to nisu željela napraviti i novac od prodaje ove dokumentacije uopće ih nije interesirao. Na žalost kada sam tražio od ženine rodbine da pregledam dokumentaciju o radu na istraživanju porijekla ovog psa dobio sam odgovor da je ista ukradena negdje u ratnom vihoru Sarajeva. Ako netko tko uzgaja barake i bavi se ovom pasminom ima bilo podatke o radu dr. Kvasničke molio bih vas da me na PP uputite u kojoj literaturi ili gdje mogu iste pronaći.
Hvala na odgovoru,
Pero.P.
 zagi

Ako netko ima podataka o radu dr. Bogomila Kvasničke, molim da ovdje napiše.

Zanimalo bi me ima li tko podatke o godišnjem broju štenadi Bosanskog oštrodlakog goniča - baraka  oštenjenih u BiH, Hrvatskoj ili gdje drugdje?