Autor Tema: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)  (Posjeta: 75845 vremena)

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« u: 19. 12. 2007. 20:01:33 »
Uze da napisem par rijeci i da vidim misljenje ostali clanova foruma sto misle o BOSANSKI OSTRODLAKI GONICU (BARAKU)kod mene u drustvu je zastupljen veci broj BOSANSKI OSTRODLAKI GONICA  (BARAKA)evo i par fotografija:
« Zadnja izmjena: 19. 12. 2007. 20:16:34 od memic »

Offline Niko L.

  • K
  • *
  • Postova: 38
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #1 u: 19. 12. 2007. 20:41:04 »
Baraci su pravi pasi.Ja takodjer iman zelenog BARAKA mužjaka,zadovoljan sam s njime u lovu,a kod kuče još više.Htio bih kupit zensko štene s papirima isključivo od rod.svinjara.Pa ako neko ima volia bi da ostavi broj ili mi može poslat sliku i neke podatke na Email: ante.lendic@st.t-com.hr

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #2 u: 19. 12. 2007. 20:48:01 »
Šta će ti slika u šumu pa češ vidjet, ja sam jednog gledao u gateru na prodaji i sve super a kad je došao u lov da vidiš što bježi od pucnja

Offline Niko L.

  • K
  • *
  • Postova: 38
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #3 u: 19. 12. 2007. 21:03:31 »
oprosti!sta to slika u šumi,gater,boji se pucnja.možeš li to obrazložit malo bolje!č ččč

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #4 u: 20. 12. 2007. 07:45:51 »
Ako ti treba pas od svinjara znači da bi to trebalo značiti da ti treba za lov, a takvog psa jedino možeš isprobati u šumi ljepota tu ne bi trebala biti presudna

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #5 u: 20. 12. 2007. 14:35:06 »
Niko L.nije problem mozes nac za mene je naj bolje uzimat odnosno kupit stene i obucit ga po svom cejfu,kod nas se kaze 100 BARAKA 100 dukata, 1 BARAK 100 dukata,ako zelis stenca  imas gmail javi tamo  ili PP,,,,,,za mene je posavac ipak broj 1
« Zadnja izmjena: 05. 08. 2008. 10:07:47 od LOVAC »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #6 u: 20. 12. 2007. 15:40:20 »
Barak mi je ostao u najdrazem sijecanju,jednostavno uz ostrodlakog istarca mi je broj 1. Imao sam 2 i oba baraka su bila vrhunska u radu.Pametni i ne predugi.

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #7 u: 20. 12. 2007. 16:03:45 »
Ako ti treba pas od svinjara znači da bi to trebalo značiti da ti treba za lov, a takvog psa jedino možeš isprobati u šumi ljepota tu ne bi trebala biti presudna
Kako mozes ignorisati i omalovazavato ptvo mjesto u ljepoti psa..........
Izvinjavam se ako nisam dobro razumio.
naravno da ljepota nije bitna u lovu ali je ljepota polovina KOMPLETNOG PSA!!!
SVE CESTITKE Niko L. d4
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline SPYDER

  • K 100
  • **
  • Postova: 443
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #8 u: 20. 12. 2007. 20:36:53 »
Nekažem da ljepota nije bitna ali ako ti pas treba za lov onda ne bi trebala biti presudna. Može se nači i jedno i drugo ali svakako kod kupovine odraslog psa isprobat na pucanj. Ja sam pobornik kupovanja šteneta i da ga sam odgajam.

Offline Niko L.

  • K
  • *
  • Postova: 38
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #9 u: 20. 12. 2007. 22:42:37 »
Ako neko ima ili zna di ima žensko štene Baraka,od roditelj svinjara,linije koja dugo goni.Može ostavit broj ili ponudu,pa čemo se lako dog.Hvala!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #10 u: 26. 12. 2007. 13:16:58 »
Mnogo dobar gonic, nazalost malo zastupljen kod lovaca, a najvise zbog navodne tvrdoglavosti...teske i duge obuke, sto je djelomicno i tacno. Tvrdim da je los gazda uzrok tvrdoglavosti pasa a pogotovo pasa sa jakim karakterom sto barak jeste.
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #11 u: 26. 12. 2007. 13:59:41 »
Ma ne kaze se dzaba  100 Baraka 100 dukata  1 Barak 100 dukata

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #12 u: 26. 12. 2007. 14:17:57 »
Vidim ti si iz TuzlečBar po izlozbi.
Kakvo je tamo stanje sa baracimač
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline memic

  • K
  • *
  • Postova: 30
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #13 u: 14. 01. 2008. 19:53:45 »
lovacpd...izvinjavam se prvo tebi pa ostalim nisam mogao pre se javit odnosno odgovorit nisam imao inter ovi dana tehnicka greska,nism iz Tuzle vec okolin a sto se tice baraka zastupljeni su u posljednji par godina  dosta bolji posto i drustva daju stimulacije za uzgoj baraka mislim pojedina drustva tak da kako koja godina ima sve vise i vise  oni izlozbeni ,

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Odg: BOSANSKI OSTRODLAKI GONIC (BARAK)
« Odgovori #14 u: 07. 02. 2008. 20:06:54 »
Pozdrav ekipi barakaša, lovim takođe sa barakom, jednom prekrasnom kujom i za mene su super. Naime mislim da je poslije niza predrasuda koje postoje o pit bullovima barak na drugom mjestu kao pasmina. pa ovakvi pa onakvi pa valjaju, pa nevaljaju, pa dugo gone, pa kratko, pa neće da krenu dugo, pa se  gube na nepoznatom terenu itd... Baraci ne posjeduju ništa više niti ništa manje od ostalih ex- jugoslovenskih goniča da bi se drastično razlikovali od njih (gledajući kao pasminu, individualno u svakoj pasmini ima kerova koji briljiraju u odnosu na ostale pripadnike svoje pasmine i imaju svoje fantastične osobine, takvih naravno ima i među baracim). To su kvalitetni i genetski formirani psi već dugi period i opstali su samo zahvaljujući svojoj dokazanoj lovačkoj kvaliteti. Moja kuja uopšte nije tvrdoglava, niti glupa jednostavno ona pripada krupnijim psima koji sazrijevaju od 1,5 do 2 godine. E sad to ne znači da je držim kući do godinu i po i počnem izvodit onda u lov a ne. Odgoj i obuka kao i kod drugih goniča, što više u lovište, što više odstrjela pred njima i to je to. Na početku lovne sezone kuja je išla samnom već sa 5 mjeseci. Posavci od 5-6 mjeseci su gonili, ona ništa, sa šest mjeseci diže zeca i odstrijelim ga pred njom  sa 7 lisicu (inače super pretražuje) a glas je pustila tek prije 15 dana. Sada ima  negdje oko 9 mjeseci. Ja nisam ništa manje na gubitku što je kasnije krenula (mada lično ne smatram da je uopšte kasno krenula) jer kevtanje šteneta od 5-6 mjeseci lovcu je potvrda o postojanju lovačkog nagona kod šteneta i ništa više. O ozbiljnom radu i gonjenju treba i poradit i počekat. Ljudi su jednostavno nestrpljivi i zbog toga predrasude i lijepljenje negativnih etiketa ovoj prelijepoj pasmini. Zadnji put u lovu čovjek me ubjeđuje da u leglu baraka može biti samo jedan dobar a ostali neupotrebljivi za lov. Bože sačuvaj...
Nego memić kakve stimulacije daju lovačka udruženja ja sam član LD Jelen iz Gradačca a nisam stim upoznat. Naravno pozdravljam takve incijative barak je blago i treba se prema njemu tako i odnosit.
Pozdrav