Autor Tema: Bugrski Ludogorski Gonic  (Posjeta: 23656 vremena)

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #45 u: 05. 02. 2010. 18:15:18 »
Dolino Zelena bok-eto malo opet da napišem -objasnim poantu svog pitanja.Ja nisam ništa loše napisao kao i ti ali vidim da ima otpora na nešto novo.Trebalo bi uzeti mladog psa te -neke -druge pasmine pa da se proba uz naše postoječe i odlične pse naučiti da bude i on-a korisni ili bolje iskoristivi u lovu na d.s.-ja bi rekao sa sigurnošču da bi d.s. bila bila možda bolje zadržana od večeg psa nego manjeg ,-pa svako se više boji neke veličine i mase.Tako ja mislim -zato dogoa i nedaju u liv jel dobar dogo ilipar njih dobro utrenirani na d.s. i nema straha od povreda za lovca,ili vrlo mala.No tome nije sada tu mjesto-pozdrav svima  -DEDA M..... z14

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #46 u: 05. 02. 2010. 18:24:45 »
Tu griješiš Deda- veliki i agresivni psi najlakše stradaju jer  puno teže izbjegavaju napade d.s u gustišu.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #47 u: 05. 02. 2010. 19:07:59 »
Poštovanje ,kod mene ne postoji otpor nego ,mišljenje o tome,uvažavam tvoj stav ali već sam rekao da nisam pobornik takvog lova o kojem ti pišeš,ali svako od nas ima svoje viđenje i mišljenje o lovu.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #48 u: 05. 02. 2010. 19:54:35 »
Prije 5-6 godina ovi su se bugarski goniči prodavali u Njemačkoj preko jednog oglasa. Bilo je jedno leglo, i predstavljeni su kao isključivo svinjarska linija.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #49 u: 05. 02. 2010. 20:55:03 »
Ništa nisam rekao za te pse negativno,ali Hrvoje pročitaš li oglase u LV šta možeš zaključiti ,sve sami svinjari,nisu oglasi baš uvjek istiniti,a opet kažem po meni su ovi Bugari ko grom za teren gdje ja lovim,ali eto nekako sam naklonjen ovim našim goničima,ali trebaš znati i to da su strani psi u mom dvorištu već 15 god.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #50 u: 05. 02. 2010. 21:13:39 »
E za to ti skidam kapu kolega. U mom su dvorištu domaći psi još od kad je did počea lovit, od 1940. Al hvala bogu, više ih nema. Sad imam 4 Finska goniča ( tri muška i jednu mladu kuju koju sam nedavno dovea iz Njemačke) i dva mlada braka. Možda, ako ne budem zadovoljan brakovima u lovu na svinje nabavim jednog dobrog balkanca, al samo za svinje.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #51 u: 05. 02. 2010. 21:21:00 »
Od kuda su ti brakovi

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #52 u: 05. 02. 2010. 21:40:22 »
Pas je tu iz dalmacije, ne znam čija je linija, prijatelj mi ga poklonia jer je previše agresivan i već mu nekoliko pasa stradalo od vepra zbog njega, jer on ne lovi samo sa brakovima već tu bude čopor pasa, pretežno domaćih pasmina koje su mu stradavale. Kuju sam kupia od Ivana Miletića iz Petrinje. Prarasla je dva cm, i on s njom nije nikako lovia, držao je u kavezu godinu i pol. Dobio sam je zato dosta jeftino. I sad od tih dvaju pasa imam dva štenca, brata i sestru koje ostavljam sebi, a ovih se dvaju odraslih rješavam uskoro.

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #53 u: 06. 02. 2010. 10:14:46 »
Poznam ja tog iz Petrinje, čini mi se da on više lovi perad,a zašto misliš da će ti podmladak biti bolji od roditelja ,vidim da ti ne odgovaraju kad ih se rješavaš.

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #54 u: 06. 02. 2010. 15:53:54 »
Zato što mi pas davi sve što se miče, napada ostale pse, davi perad, i nema šanse da ga od toga okreneš, a kuja je u boksu stala godinu i pol, malo je prerasla. Na papirima od kuje piše da je vlasnik Miletić iz Petrinje, al ja sam je kupio od ovog Janka iz okolice Siska, od istog što je i kolega Dark kupio ovog šampiona svijeta u eksterijeru. Janko tvrdi da je to njegov uzgoj, pa mi ništa nije jasno. A kakvi su psi od tog Miletića?

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #55 u: 06. 02. 2010. 17:40:30 »
Ja sam se tamo takmičio 15-tak puta,nikad taj nije ništa doveo,a kako i s čim lovi nemam pojma samo znam o kome se radi.

Offline duh

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #56 u: 15. 02. 2010. 19:53:57 »
Sviđa mi se ovaj Bugarski gonič,djeluje dosta vižlast.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #57 u: 06. 03. 2010. 23:17:46 »
kolege forumaši dali znate dali je taj gonič konačno priznat od F.C.I.-a i dali je viđen na našim prostorima negdje u lovu-znam da ako nije priznat ne smije u lovište ali ima puno pasa koji nebi smjeli biti sudionici u lovu pa opet love ,to svi znamo.Taj gonič mi se dosta dopšada i u paru sa našima bio bi vrlo vjerojatno dobra kombinacija-uz dobrog vodiča i odgoj.Evo hvala na odgovoru unaprijed -DEDA M.... z14

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #58 u: 07. 03. 2010. 14:44:51 »
EVO opet par riječi -opet branite svoje stare stavove o domačim pasminama koje su isprobane-O.K. vi ih imate i dobri su vam ali kako se osječate ,neki od vas kada mu nestane pas ,gonič sa kojim je lovio duže vrijeme,pa ga nađe -AKO -ga nađe ili samo ostatke .To sam mislio isključivo za terene gdje ima vuka-jel vi priznali ili ne veči i jači pas-psi imaju puno veče šanse nakon lova i odlaska od vlasnika da se živi vrate iz šume u sigurnost gazde.Reči čete sada puno svojih mišljenja ali ima tu i nekih dobrih i točnih a ima i kontra.Što se tiče agresivnosti psa na d.s. to je stvar vlasnika i odgoja -dresure ,zato sam i rekao da bi takve pse bilo dobro imati uz naše domače da nauče od naših več školovanih goniča kako treba sa d.s. a ne da se psi gube u lovu radu agresive,jel ni to ne valja,jel takav pas nema dugo trajanje.Ujedno da vas ranjeni d.prasac napadne i natjerava normalno je da če vas lakše obraniti veči i snažniji pas nego neki mali .Zašto ne pokušati,to je izazov za svakog pravog lovca kao i prišuljati se divljači na siguran pucanj.Samo je to puno ulaganja od sebe i u psa a vama se to neče izgleda,bolje je ono što svi manje više znate-mo,pa neka do daljnjega tako i ostane ,dok neko to i ne napravi .Pozdrav od  DEDA  M... z14

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #59 u: 07. 03. 2010. 18:36:42 »
EVO opet par riječi -opet branite svoje stare stavove o domačim pasminama koje su isprobane-O.K. vi ih imate i dobri su vam ali kako se osječate ,neki od vas kada mu nestane pas ,gonič sa kojim je lovio duže vrijeme,pa ga nađe -AKO -ga nađe ili samo ostatke .To sam mislio isključivo za terene gdje ima vuka-jel vi priznali ili ne veči i jači pas-psi imaju puno veče šanse nakon lova i odlaska od vlasnika da se živi vrate iz šume u sigurnost gazde.Reči čete sada puno svojih mišljenja ali ima tu i nekih dobrih i točnih a ima i kontra.Što se tiče agresivnosti psa na d.s. to je stvar vlasnika i odgoja -dresure ,zato sam i rekao da bi takve pse bilo dobro imati uz naše domače da nauče od naših več školovanih goniča kako treba sa d.s. a ne da se psi gube u lovu radu agresive,jel ni to ne valja,jel takav pas nema dugo trajanje.Ujedno da vas ranjeni d.prasac napadne i natjerava normalno je da če vas lakše obraniti veči i snažniji pas nego neki mali .Zašto ne pokušati,to je izazov za svakog pravog lovca kao i prišuljati se divljači na siguran pucanj.Samo je to puno ulaganja od sebe i u psa a vama se to neče izgleda,bolje je ono što svi manje više znate-mo,pa neka do daljnjega tako i ostane ,dok neko to i ne napravi .Pozdrav od  DEDA  M... z14
DEDA M , dragi,pas gonič nesluzi da bi vas branio od napada ranjene DS, barem ja joss nisam to čuo, i barem ja još nisam vidio psa koji je snažniji od velike DS, recimo od vepra od 150 kg, ta životinja ide gdje hoce i kud hoce, jedino sto sam dozivio to da recimo jedan gonič oblajava DS 10-15 min, i nemoze je pokrenuti, a dođe mali jazavčar i DS leti van iz kupina kao da je došao TREX. hahahhaha

Mislim da ipak malo treba vise iskustva u tom pogledu. Osobno imam i goniče (4 psa), jednog ptičara i jednog jazavčara. Tako da znam  o čemu pričam