Autor Tema: Bugrski Ludogorski Gonic  (Posjeta: 23621 vremena)

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #60 u: 09. 03. 2010. 00:17:30 »
  NIKOLA prijatelju i kolega ,sve mi je to teoretski jasno ali priznajem da osobno NISAM vidio lovačke pse goniče kako se ponašaju u lovu jel nisam bio ni lovac.Ali neku teoriju imam ,sigurno ne kao vi koji duže lovite sa ovim vrstama pasa-ali da pas nemože u slučaju napada ranjenog vepra ili d.s. biti i u neku ruku zaštita ili obrambeni mehanizam,da se tako izrazim ,sa tim se več ne slažem.Svaki pravi pas če iči braniti u takvom slučaju vlasnika -lovca ,barem bi tako trebalo biti,a ne da se lovac u takvoj situaciji mora penjati na drvo i sl.Pa imali smo dosta primjera u novinama kada su svinje napadale ljude ,bez razloga a daj se ti obrani od mrcine.Vjeruj mi da se u 99 posto slučaja vepar ili d.s. neče baš tako lako u napad na nekog večeg psa kao kad je u pitanju neki manji ili mali pas,imaju i one respekta od veličine pa če vrlo vjerojatno bježati-ako če moči.No dosta o mojoj teoriji koja nije tako bez veze kako se čini ali o tome čemo možda moći više ako bude susreta forumaša i ako se vidimo u živo-zar ne da je to bolje nego ovako.Za sada dosta od mene ,pozdrav svima -DEDA M..... z14  i   zagi

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #61 u: 09. 03. 2010. 09:32:08 »
Citat: " sve mi je to teoretski jasno ali priznajem da osobno NISAM vidio lovačke pse goniče kako se ponašaju u lovu jel nisam bio ni lovac "
Pametnom dosta...

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #62 u: 09. 03. 2010. 09:59:02 »
E moj DEDA .. Teorija je tisuču a u praksi je neograničen broj situacija .
Da su psi veliki kao medvjed razjareni vepar se njih ne boji .
Divlja svinja je jako inteligentna i ne boji se niti velikih niti malih pasa nego se boje da ju ti psi otkriju i lavežom javljaju ljudima koji na kraju dolaze pa ih odstrijele .
Ako je puno pasa i razjare vepra da poludi tada napada i ljude ili ako je ranjen pa se bori kao i svako živo biće za svoj opstanak.
Sve ostalo je teorija? zagi

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #63 u: 10. 03. 2010. 17:59:56 »
 Slažem se Turopolje da ima 1000 ili više situacija ,sve pet ali pratim te dalje -vepar napada kad je razjaren ,pa to je sve nirmalno-borba za goli život kao i svi drugi ali nije vepru -oprosti isto uplašiti ,otjerati malog psa ili velikog npr.kao ovaj gonič,a da bi se doboi dobar pas to je več od mene napisano treba jako puno muke ,vremenaa ,živaca novaca itd. i to je istina jel oni drugi nemaju možda te osobine kao naši ali bi naučili ,nisu oni tako ludi ,vjeruj mi.Kada dobije po sebi kak ja to velim onda drugi puta n e č e  bezgavo jurišati ,pazit če se on kao i drugi.Svaki pas može stradati ,to je jasno a čini mi se da kolega Dean več rodiop sa svim lovačkim saznanjima kad me citira ,moju poštenu rečenicu-priznanje da prije nisam bio lovac.Meni to zvuči možda malo ču krivo reči-kad neznaš i nisi bio u lovu -pogonu nisi za lov-sory ako sam to možda krivo protumačio ,da se neko ne uvredi-pozdrav svima -DEDA M.... zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #64 u: 10. 03. 2010. 19:30:29 »
Deda M. lov divlje svinje sa psima je kod nas prilično dobro uhodan,mislim na ove krajeve HR i okolica,vidio sam dečki love sa terijerima,sa brakovima,sa dugonogim goničima,sa ptičarima,sa šunjkavcima,i to vrlo uspješno,nema nikakve veze koliki je pas,mali, veliki, ili srednji divlja svinja ne pravi razliku niti ju primjeti,bitno je da je pas glasan a ne velik.Dopunjavam nabrajanje pasmina i ujedno se ispričavam vlasnicima Jazavčara koji itekako dobro služe lovcima u tim lovovima.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #65 u: 10. 03. 2010. 22:46:31 »
 Dolina dobra ti večer kao i svima ostalima-ja to znam puno prije tebe -teorecki ali teorija je jedno a tvoja praksa kao lovca drugo i ja to poštivam.Ja sam viđavao NEKADA kada se nisi ni rodio ,onako mali kada su stari lovci imali one tkzv.štakoraše na selu pa su sa njima lovili i lisice i svinje ,jel nisu imali love za ove današnje.TO je bilo davno,pustimo sad to.Ja sam oduvjek imao i volio veče pasmine -bilo koje da bile i tako mi valjda ostalo,ali ja vidim da nitko neče raditi nešto drugo osim što zna -čitaš između redova.Dobro ali ja sam bio uvjek zainteresiran i za moju varijantu-i smatram ponovo da ne mislim loše.Mali i veliki bi mogli raditi super ali nitk nije spreman da proba i več sam napisao to može biti i uzalud,košta ,pa vremena i novaca i.t.d. ,budemo mi to privatno uz kavu riješili.A da veličin zagia nije bitna -reci to nekoj ženi ako si frajer   hao hao hao hao hao hao hao -pozdrav DEDA M.... z14  i 

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #66 u: 10. 03. 2010. 23:07:41 »
Deda vjeruj mi, u pogonu veličina znači to da pas brže i lakše strada i velki goniči sigurno nisu stvarani zbog toga da kolju svinju, nego da imaju veći radijus kretanja i manje poteškoća pri visokom snijegu,pri napadu vepra ili krmače-veličina je minus ,a ne plus

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #67 u: 10. 03. 2010. 23:18:47 »
vidimdaje prviše klasičara i da ja nisam daktilograf-sresti čemo se NEGDJE sjesti pa to raspraviti ane ovdje da se napucavamo jedan preko drugog-nema smisla ,možemo tako 333 dana i noči i oprt nema kraja ni pobjednika.Moji klasičari -dobra vam kob i čujemo se-DEDA M.... zagi

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #68 u: 10. 03. 2010. 23:25:54 »
Nema napucavanja i prepucavanja-samo zdrava rasprava ;) zagi

Offline zelenadolina

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #69 u: 11. 03. 2010. 07:06:50 »
Deda M . što se tiče ove teme ne vredi raspravljati s tobom,jer ti imaš ugrađen stav i to je uredu ali shvaćaš stvari osobno a to nije u redu ,ali za kraj da ti kažem ,kad želiš toplu vodu onda uključiš bojler ,ne moraš se truditi kako to izvesti,bez uvrede pozdrav.

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #70 u: 11. 03. 2010. 07:35:50 »
Deda vjeruj mi, u pogonu veličina znači to da pas brže i lakše strada i velki goniči sigurno nisu stvarani zbog toga da kolju svinju, nego da imaju veći radijus kretanja i manje poteškoća pri visokom snijegu,pri napadu vepra ili krmače-veličina je minus ,a ne plus
Ante -- istina je ovo za veličinu, ponekad je minus i problem, lakše nastrada teži pas..

Offline zhelyo

  • K
  • *
  • Postova: 39
    • http://www.zhelev-dogs-farm.eu/www/
Odg: Bugrski Ludogorski Gonic
« Odgovori #71 u: 22. 01. 2016. 01:57:34 »
Pozdrav оd Amazonкi   z10