Autor Tema: Engleski poenter  (Posjeta: 71779 vremena)

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #75 u: 08. 07. 2009. 23:36:17 »
tvoj tvoj ali slikan kod mene d4
skupa s tobom ;D ;D

Offline luka

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #76 u: 09. 07. 2009. 14:38:49 »
prekrasan mi je pas!!!!!!!!!!! z5

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: poenter
« Odgovori #77 u: 19. 08. 2009. 12:28:51 »
Da, to i radim bojala sam se samo da prečesto ne tupim psa pa da olako ne shvati poziv. Za mene je to naredba koju bezuvjetno mora poslušati a još je mlad i zvrkast.
"Poenteru ti je inače normalno da ide jako daleko."... primjetila sam i to mogu tolerirati na otvorenom terenu ali kad ga ugledam na drugom/trećem brdu, koma!
  Voljela bih vidjeti kako radi u lovu, je li to moguće s obzirom da nisam lovac? Postoji li mogućnost da me recimo poznanik lovac povede s psom u lovište?
Upari ga sa seterom ili nečim sličnim pa će biti kraći  z30
Evo netko je (pred)vidio budućnost... još malo pa ćemo trčati u paru, nova nada stiže uskoro...


još nema 2 mjeseca
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #78 u: 21. 08. 2009. 07:42:44 »


      black&white kombinacija
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #79 u: 28. 08. 2009. 07:21:38 »
 Pozdrav!
Ako te zanima pointer, on je iz Osijeka, a malac setter iz Vojvodine... Općenito, krupniji psi su kraći i sporiji dok su sitniji brži i većeg radijusa, na kraju sve ovisi o obuci i potrebama vodiča... moj pointer je oko 65cm i ide ko formula 1  d2
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #80 u: 28. 08. 2009. 07:47:27 »
P.S. Zna li tko od forumaša nešto o nižem tipu pointera, kakav bi bio za otočka lovišta? Da li je bolji (za otok) od krupnijeg tipa?
Znamo skoro pa sve, samo budi konkretan koja krvna linija te zanima.

Kao sto Kljunko rece sve je na tebi od odabira steneta do obuke, a visina je naj manje bitna kod lovnog psa.

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #81 u: 28. 08. 2009. 12:58:26 »
 Seterska marka je "mačkasta", spuštena, poželjno je da pas legne u marku dok pointer stoji visoko u fermi... meni je najljepša pointerska marka s jednom prednjom nogom savijenom.... d1
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #82 u: 28. 08. 2009. 15:50:15 »
 moj pointer ide u sve a ja poludim kad se sav izgreban vrati a izložba je na vratima, seter zna izgledati poput "ikebane" i iskustva općenito pokazuju da više voli "gusto", neka netko iskusniji više kaže o tome iako je to poput rasprave je li bolji ferrari ili lamborgini  z4 najbolje imati oba fre
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #83 u: 28. 08. 2009. 16:01:53 »
ja imam i jednog i drugog psa i nema razlike oko gustiša, samo kad lovim prepelice kad dođem kući poentera spremim u box a setera ćistim jedno pola sata,
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #84 u: 29. 08. 2009. 11:52:21 »
Quagga druze ne znam ko drzi na Hvaru Poentere i koje krvne linije su u pitanju, ali naj bitnije stvari su da pas ima srce i nos.


Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #85 u: 29. 08. 2009. 13:53:18 »
P.S. Zna li tko od forumaša nešto o nižem tipu pointera, kakav bi bio za otočka lovišta? Da li je bolji (za otok) od krupnijeg tipa?
u standardu piše koliki poenter treba da bude a podela na manje i veće pse je veštačka-manji tzv.italijanski tip je stvar prošlosti nastao iz nužde-naime pse vrhunskog temperamenta nosa stila i brzine nisu hteli izbaciti iz priploda ali su svop vreme težili psima standardnih dimenzija,sad kad ih imaju više niko i ne pominje one mužjake od 57 cm,stvar su prošlosti.Uostalom pas od 65 i 57 cm ako imaju istu volju za radom stil  i nos,veći pas je u prednosti zbog dužine skoka8poredjenje punokrvni engleski konj i arapski konj) a izdržljivost-?Opet nema mnogo veze sa visinom već da li je pas atletske ili limfatične gradje.Pozdrav iz Šapca
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #86 u: 29. 08. 2009. 14:23:36 »
na slici desno poenter Rodja vlasnik i vodič Slava Todorović iz Obrenovca,levo Marko Savić sa psom Erik,ES,pre baraža na Cacit-u proletos u šapcu"memorijal Zorana Zokija Stankovića i dr Mladena Mladenovića)Pobednik cacit Erik,2 mesto RCacit Rodja.
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #87 u: 29. 08. 2009. 18:06:11 »
na slici desno poenter Rodja vlasnik i vodič Slava Todorović iz Obrenovca,levo Marko Savić sa psom Erik,ES,pre baraža na Cacit-u proletos u šapcu"memorijal Zorana Zokija Stankovića i dr Mladena Mladenovića)Pobednik cacit Erik,2 mesto RCacit Rodja.
Odlicno poznajem i vodice i pse  z11

Offline sawa

  • K 100
  • **
  • Postova: 213
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #88 u: 29. 08. 2009. 20:48:42 »
Kolege puno hvala na odgovorima, vidim da ste svi znalci.  zagi Sada malo više naginjem pointeru!  ;D Ma biti će svaki  z6 dobar ako ja budem s njime dosljedan.  d4
Quagga  Sve najbolje u daljem radu i da bude pravi AS.
Samo da znas da je naj gora varijanta kada imas psa sa predugackim jezikom. Grozno druze, nemozes od njega do reci da dodjes.
Kao naprimer ovaj moj

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Engleski poenter
« Odgovori #89 u: 29. 08. 2009. 20:50:05 »
Je li to na gazdu?...  hao  hao  Bez ljutnje, samo se šalim...