Autor Tema: EPAGNEUL BRETON  (Posjeta: 115058 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #120 u: 14. 12. 2009. 19:47:17 »
Moj i nije baš sitan, tako da nema problema s ničim, nedavno je potjerao divlju mačku, gonio je lajući kao kakav gonič!! Kad se popela na drvo morao sam uredovati sa 3mm, a kad je pala uhvatio je za vrat i pošteno otresao i zatim uredan aport!!! Je malo problem to što su prenagli i srčani pa ponekad i ne poslušaju,ali uglavnom jako inteligentni i privrženi gospodaru. Moj voli ženu i djecu,ali kad sam ja blizu kao da ne postoje...

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #121 u: 14. 12. 2009. 20:00:35 »
Moj i nije baš sitan, tako da nema problema s ničim

Ako baš moramo biti picajzle, tako mali pas nema šanse slijediti ptičara koji ima duge noge pri pretraživanju terena obraslog visokom i gustom travom, pa pretraživanje međa/jaraka gdje pas propada pod granje, nisko isprepleteno raslinje... itd... jednostavno se cijeli ispreplete i to ga brutalno usporava... što se tiče rada po otvorenom polju te nižem raslinju svaka mu čast... d4 Takve scene gledam svaki vikend u lovu tako da... teaa


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #122 u: 14. 12. 2009. 20:08:18 »
Moj kolega, u Dalmaciji breton nema konkurencije što se tiče kretanja i zavlačenja u gustiše!!! Lovio sam sa još dva psa (oštr.njem. i pointer) i ni jedan mu nije bio ni blizu iako se radi o psima koji su odrasli na teškom i tvrdom terenu.

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #123 u: 14. 12. 2009. 20:38:34 »
Slažem se, na kamenju je vjerojatno bolji od dugonogih pasa, ali u kontinentalnom dijelu kod nas je obrnuto... zagi

Moram jednom slikat pa da vidite kako to izgleda... jednostavno pas mora po međi raditi i dići fazana ili čak zeca, kako staje tako i propada u povehli isprepleten drač, grmnje, kupinac itd... noge mu propanu cijele i nemože koračati... pokušava skakati kao zec, ali ništa od toga... dok kažem, na relativno čistom terenu bez problema radi kao i dugonogi ptičar... d1

Još k tome dodaj i da mora nositi zeca ili fazana preko toga... mission impossible... d7


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #124 u: 14. 12. 2009. 20:41:43 »
Ima njih više linija, jer moj baš i nije kratkonog, tj. dosta je skladno građen, dok su kod Latinca neki manekeni dugih nogu...

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #125 u: 09. 05. 2010. 20:17:05 »
pregledo malo slike ima jako lijepih pasa pa evo odlucio da i ja stavim svoga...  zagi

Offline vesop

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #126 u: 01. 10. 2010. 09:20:52 »
Moja Bretonka Arka stara na slici 7 mjeseci.

Offline vesop

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #127 u: 01. 10. 2010. 09:21:59 »
Ljep pozdrav Veso

Offline nostromo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 915
  • (P)loviti se mora!
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #128 u: 04. 01. 2011. 19:38:43 »
Jedna snimka mlade kuje koja je u vlasnistvu mog veterinara. Dosadno al impresivno d4


Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #129 u: 23. 01. 2011. 14:36:53 »
trebam malu pomoć od lovaca koji su lovili ili još uvijek love bretoncima,zanima me kakvi su u radu na suhu i u vodi.čuo sam razne priče o njima kako neidu u vodu i slično. z1

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #130 u: 23. 01. 2011. 15:43:22 »
Breton mora da ide ako treba i na drvo....
On mora da bude prije svega strastven lovac i karakteran pas a ne senzibilna životinja koja se mota oko čizme.
Ako te zanima rad ili opčenito pasmina prije nego što si uzmeš pomočnika za cca 10 godina
slobodno navrati imat češ priliku vidjet sve od šteneta do psa starog 6 godina. Opet ako si se več
usrečio opet navrati, možda čuješ koju pametnu....
Ako bi ih morao opisat u par riječi reko bi da su:
Strastveni lovci, velikog srca... to ti je ko GTI a Diesel niska potrošnja, jeftino održavanje
a DAAAAJJJEEEEEEEE...........
sve u svemu Dobra Kob s Velikim pomočnikom u malom pakovanju...
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 17:04:56 od valdop »

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #131 u: 23. 01. 2011. 21:02:40 »
hvala prijo,nadam se da cu biti zadovoljan mojom kujicoma ako budem onda mora doc još jedna... z14

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #132 u: 23. 01. 2011. 22:20:51 »
Breton mora da ide ako treba i na drvo....
On mora da bude prije svega strastven lovac i karakteran pas a ne senzibilna životinja koja se mota oko čizme.
Ako te zanima rad ili opčenito pasmina prije nego što si uzmeš pomočnika za cca 10 godina
slobodno navrati imat češ priliku vidjet sve od šteneta do psa starog 6 godina. Opet ako si se več
usrečio opet navrati, možda čuješ koju pametnu....
Ako bi ih morao opisat u par riječi reko bi da su:
Strastveni lovci, velikog srca... to ti je ko GTI a Diesel niska potrošnja, jeftino održavanje
a DAAAAJJJEEEEEEEE...........
sve u svemu Dobra Kob s Velikim pomočnikom u malom pakovanju...

ništa on nemora ako neće,vijeruj mi imam jednog takvog.......sve je u redu dok se ne pukne,a onda adioooooooo........

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #133 u: 24. 01. 2011. 08:17:10 »
ništa on nemora ako neće,vijeruj mi imam jednog takvog.......sve je u redu dok se ne pukne,a onda adioooooooo........
Slažem se, nemora...
Samo što je u tom slučaju upitan tempo, volja za rad itd.
(odmah se ograđujem i napominjem da se izjava ne odnosi na tvog psa
 JBG došla su vremena kad skače svak na svakog bez da se razmisli, pa valja pripazit)
... samo sam htio skrenut pažnju Željku da ne vjeruje pričama poput:
oni su plahi, netreba on daleko da ide, netreba da ide u kupinu, teško je njemu u gustom,
nisu ti oni za vodu, netreba on zeca donjet itd itd...
Ako je tako onda on netreba meni.

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #134 u: 24. 01. 2011. 16:53:15 »
sto se toga tice pas moze sve ako ga se nauci i ako on ima volju... a to sto su malo tvrdoglavi da nekad bas nece to je po mom misljenju kod svakog psa manje ili vise...  zagi