Autor Tema: EPAGNEUL BRETON  (Posjeta: 115076 vremena)

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #195 u: 27. 02. 2011. 15:28:16 »
Pozdrav!
Nisam siguran dali se trazio komentar na rad, ali evo ja ću vrlo kratko prokomentirati.Po meni je otvaranje više nego dobro kao i samo pretrazivanje terena   rol.Naravno, ako se ova energija i brzina moze kontrolirati i ako pas ima dobru fermu, uz dobro skolovanje kuja će biti vrhunska, u suprotnom nece biti baš šansi za pucanje na divljač.To je sto se tice lova.
Naravno da su komentari dobrodošli   zagi
Eh to dal če se volja za rad moći kontrolirat ne ovisi o uzgajivaču, jel tako???
Ukoliko taj dio zapne, priskoćit čemo.
Pozdrav!
Izgled kuje...hm koliko se moze vidjeti na snimci nije mi bas neki vtrhunski primjerak(p.s. mozda grijesim zbog snimke, ali mi izgleda, kao da je skotna ili možda previse :hundtrinkend:).
Što znači vrhunski primjerak???
Sliku tog, do prije mjesec dana šteneta, postavio sam već u temi (još se nije tjerala)

http://img407.imageshack.us/i/54980849.jpg/

Vjerovatno te oko prevarilo nema tu govora o skotnosti  zagi

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #196 u: 27. 02. 2011. 17:41:29 »
Citat:
Eh to dal če se volja za rad moći kontrolirat ne ovisi o uzgajivaču, jel tako???
Ukoliko taj dio zapne, priskoćit čemo.
Moje mišljenje je (proizašlo dakako iz iskustva d1) da se svaki pas može jako dobro istrenirati, bez obzira dali ima dobro genetsko porijeklo ili ne.Pitanje je samo na koji način se obuka vrši i koliko je čovjek uporan.Dobar pas u lošim rukama  dois se u tren oka može nepopravljivo upropastiti.
Evo danas sam izašao sat vremena na trening sa psom  z2 malo sam snimao po prvi puta, bilo je 4 ferme no nažalost moga sam samo snimati kratko jer su baterije bile loše.Kao što rekoh ova kuja ima 17 mjeseci, a ja sam je dobio kad je imala 12. Do tada je 90% vremena provela u boksu  z5, volje za radom nije imala, aport i ferma nije postojala ni u tragovima, a evo pogledajte sad nakon 5 mjeseci kako pas radi  rol s tim da je većina obuke obavljena u dvorištu.Ovo je samo djelić obuke, a ostalo ću probati pokazati u  jednom od slijedećih video uradak.   zagi


Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #197 u: 27. 02. 2011. 19:01:37 »
Moje mišljenje je (proizašlo dakako iz iskustva d1) da se svaki pas može jako dobro istrenirati, bez obzira dali ima dobro genetsko porijeklo ili ne.
Kako misliš da pas nema "genetsko porijeklo"??? ččč

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #198 u: 27. 02. 2011. 20:00:26 »
U tekstu nisam spomenu da nema genetsko porjeklo  sor već
Citat:
bez obzira dali ima dobro genetsko porijeklo ili ne.

  uf  ili da pojasnim drugim riječima, kakve ima nasljeđene osobine od roditelja(a to su geni),  d4  vrhunski radni roditelji= vrhunski potomci ili loše radni roditelji=loši potomci, moj je stav jasan da su obe tvrdnje krive a istina je da sve ovisi o obuci.  z10

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #199 u: 27. 02. 2011. 20:04:21 »
Smejem se a plače mi se....
Znači ti tvrdiš da češ od škarta izvuči radnika svojim radom???

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #200 u: 27. 02. 2011. 20:05:03 »
Što znači vrhunski primjerak???

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #201 u: 27. 02. 2011. 20:36:50 »
Šta znaći škart???Ajmo se malo pesi

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #202 u: 27. 02. 2011. 20:55:11 »
Škart je pas koji ne koristi nos, pas koji ne pretražuje teren, pas koji se plaši pucnja, pas koji se boji divljači, pas koji je senzibilan (pička(dobar dio bretona)) pas koji ne markira, pas koji je alergičan itd itd
To dal neko ima više il niže usađene uši, cm kraču ili dužu gubicu, bolje ili lošije kuteve, dal je četvrtast ili ne,
ima dobro ili loše usađen vrat, dubinu, pretprsje, zastavice itd boli me  k... (trudim se ne imati u uzgoju) što se tiče lova al prve mane su mane i preko kojih se ne prelazi.

I ja se ne  pesi nego pitam, isto ko što sam pito dal si slavonac jer sam identičnog psa gledo na izložbi u
Sl. Brodu. Ako misliš da se samnom možeš nadjebavat tu sam, pa da vidimo ko je ustrajniji  hao

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #203 u: 27. 02. 2011. 21:29:08 »
Sve ovo što si nabrojio je škart, ali škart koji je nastao lošim i nestručnim uzgojom ili obukom.Ako se sa bilo kojim štenetom poćme dobro i pažljivo raditi 100% neće doći do svega ovog što si nabrojio.A za mene vrhunski pas je odličan oblik i dobar rad dokazan na takmičenjima sv.Hubert.Što se tiće mog identiteta samo da potvrdim da sam slavonac, pas nije još bio na ocjeni kao što rekoh pripremam ga za proljeće.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #204 u: 28. 02. 2011. 14:02:33 »
S obzirom da si napiso kad si predstavljo svoje pse evo kujice i mužjaka 6g i obrnutim redosljedom postavio slike, misliko sam da smo se vidjeli pretprošle godine u Sl. Brodu. Tad sam upozno gospodu čini mi se iz Velike i jednog iz nekog sela blizu VK, nažalost izgubio sam kontakte, mislio sam da si ti nekom srećom jedan od njih.
... škart koji je nastao lošim i nestručnim uzgojom ili obukom...
slažem se, i istovremeno si postavljam pitanje, tko se u Hrvatskoj bavi ozbiljnim uzgojem  ččč

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #205 u: 28. 02. 2011. 18:06:27 »
Citat:
...tko se u Hrvatskoj bavi ozbiljnim uzgojem
Pitanje bez odgovora sa pravim dokazima.Svega ima od onih koji prodaju maglu koji su u večini, do onih koji su se, ajde recimo približili ozbiljnom i selektivnom uzgoju..ovo se odnosi na uzgoj bretonaca.Da bi se čovjek bavio ozbiljnim i selektivnim uzgojem morao bi biti profesionalac tj. morao bi od toga živjeti, a za takvog u Hrvatskoj nisam čuo.Sve se svodi na hobi maje ili više ozbiljan.Koliko je vrhunskih pasa uveženo recimo radi obnove krvi i ovo što je uvezeno pitanje je odakle je i koliko su rodovnice vjerodostojne(Bosna, Srbija pa i Italija).Posebna je priča kad su u pitanju kinološke manifestacije gdje kod naših sudaca(čast iznimkama) prolazi sve i svašta samo ako si dovoljno "dobar" sa istima.Toliko za sada dolaze mi gosti možda nastavim nekom drugom prilikom zagi

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #206 u: 10. 03. 2011. 15:36:16 »
Evo čisto da tema ne zamre


Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #207 u: 18. 03. 2011. 14:27:12 »

Offline sljukar

  • K 500
  • ***
  • Postova: 561
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #208 u: 20. 04. 2011. 22:47:01 »
evo jedne slike moje manekenkice,tek toliko da ne zamre tema

Offline JAMAR

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #209 u: 30. 07. 2011. 17:28:04 »
Pozdrav bretondžije! Zanima me dali ima netko štene za prodati od lovnih roditelja naravno za neku ,,ok,, cijenu? Javiti u privatne poruke.  d4