Autor Tema: EPAGNEUL BRETON  (Posjeta: 115039 vremena)

Offline zmajcom

  • K 100
  • **
  • Postova: 420
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #330 u: 19. 02. 2013. 17:41:40 »
kroll brinska 9mj.

daun

Offline ikominator

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #331 u: 15. 06. 2013. 19:06:35 »
Evo da vas sve pozdravim!Novi sam na forumu,pa ako u necemu pogrijesim,nemojte mi zamjeriti!
Prije sam drzao razlicite vrste pasa,Njemacki lovni terijer,Sibirski haski,Tornjak te nekakve mjesance....Donedavno sam nabavio Marinu Dukat Slavonski(mi je od milja zovemo Kuki),Bretonku,koja me naprosto odusevljava u svakome pogledu!
Nevjerovatno je koliko taj pas ima energije i inteligencije!
Posto nemam iskustva u odgajanju i uzgoju Bretonaca,postavio bih par pitanja!

-Procitao sam da jako dobro podnose vrucine,kod Kuki to nije bas slucaj,cesto se vrati zadihana sa pjenom u ustima,loveci nekakvu pticu,no to samo kada je jako vruce i kada dugo "tera"
Dali je mozda predebela?
-Inace je jako poslusna i dolazi na poziv,no ako nanjusi fazana,lisicu.....odluta daleko goneci tu zivotinju!
  Kako da je odvratim od toga?
(inace markira ona,ne napada,no u slucaju zeca ili lisice,goni ih dok ne stanu)
-Na slikama primjecijem da vasi Bretonci imaju "svilenkastu" dlaku,Kuki nema,kod nje je ona ostra i dosta rascupana!
  Greska ili?
-Takoder primjecujem ja Bretonci imaju pomalo zbijenu njusku,no Kuki ima vise izduzenu!
  Greska ili ne?
Probati cu postaviti par slika(ako uspijem) i radujem se bilokakvom odgovoru!
[/img]
[/img]
[/img]
[/img]

Offline ikominator

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #332 u: 15. 06. 2013. 19:10:38 »
Nije uspilo prvi puta,mozda ce ovako! sor





Offline dianaaa

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #333 u: 26. 06. 2013. 15:32:58 »
Pozdrav svima,

također imam bretonku, stara je 15 mjeseci,
nejdemo u lov, ali bih voljela da ide na agility ili na flyball (ne kuži baš lopticu)
zanima me kada izlazi iz puberteta, jer kad krene nekamo nemogu je prizvati nazad.
ona zna komande i dođi, sjedi, mjesto, zna i par trikova. (išle smo u školu socijalizacije i položile)

imala sam i problem da mi je pobjegla sa povodca i hvatala sam je pola sata po gradu,
skoro ju je i auto udario.
zanima me jesu li to njihovi stalni hirovi sto bjeze? ona mi je inače drugi lovački pas, prvi je bio jazavčar.
malo je trdoglava i imam strah da bi pobjegla ako je pustim sa povodca.

molim vas bilo kakav savjet,

hvala unaprijed

Offline dianaaa

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #334 u: 26. 06. 2013. 15:35:25 »
evo je! tu je imala cca 9mj

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #335 u: 26. 06. 2013. 21:36:03 »
Breton je pas za akciju,lov i brdo. Tu je najsretniji. Za povodac i grad nikako jer im je hiparaktivnost urođena,ako je pravi.

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #336 u: 26. 06. 2013. 22:11:25 »
Breton je pas za akciju,lov i brdo. Tu je najsretniji. Za povodac i grad nikako jer im je hiparaktivnost urođena,ako je pravi.

moj kolega nemoj te tako... ja zivim s njim 9 godina u becu u stanu i nema boljeg psa za te stvari... da mu treba njiva i trcanje stim se slazem al to treba svakom psu... a i ravnica (dolazim iz slavonije) mu nista nesmeta... izdrzljiv je jako bez obzira jel vani minus 20 ili plus 40, pas neodustaje nikada  zagi

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #337 u: 26. 06. 2013. 22:14:36 »
imate clanak u dobroj kobi ovog mjeseca o mom psu pa slobodno procitajte  zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #338 u: 26. 06. 2013. 22:40:10 »
Zločin je od lovačkog psa napraviti pudlicu,amen. Nije problem ako živi u stanu i ide u lov,nema veze nikakve. Ali breton za pizdolisca,nikad.

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #339 u: 26. 06. 2013. 22:45:23 »
Zločin je od lovačkog psa napraviti pudlicu,amen. Nije problem ako živi u stanu i ide u lov,nema veze nikakve. Ali breton za pizdolisca,nikad.

tko je rekao da neide u lov??? ja sam samo htio rec da je glupost to da pas nije za stan jer je po meni idealan... moze s djecom, mal je, duza putovanja mu nesmetaju i nelaje kao neki... treba samo dosta radit s njim kao i sa svakim... nepostoji lovacki pas pticar kojem netreba barem jednom na dan da se iztrci...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #340 u: 26. 06. 2013. 22:48:21 »
Onda smo sve riješili. zagi

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #341 u: 26. 06. 2013. 22:52:10 »
tako je  zagi
ovo je inace moj pas na eurodogu 2005 - opsirnije u dobroj kobi u novom izdanju

Offline dianaaa

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #342 u: 27. 06. 2013. 08:40:13 »
Ja ne živim u gradu, tj da, ali u ruralnom dijelu, gdje ima i šuma i livada itd.
nije u stanu, nego ima gospođica boks od 30-35 kvadrata. + veliko dvoriste gdje može patrolirati.
u grad idemo samo na tečaj socijalizacije i odgoja, da nauči bar osnovne komande, što stvarno je,
čak i trikove radi ko cirkusant. ali kad ju puhne ludilo  uf

Mene zanima kada oni prestaju biti adolescenti, jer mi je malo teško s njom kad je dekoncentrirana,
zato i je otisla, pa sam je ganjala po gradu... nije se uopce odazivala..
a sto se tiče igračaka, dojade joj, imam ih par komada, koje joj dajem povremeno, ili je malo zanima, ili nimalo,
al kad se pocne igrati, onda je super, rezi od srece itd...
kad joj bacim lopticu, odleti do nje i sakrije ju, al bar to, prije je dosla i posnjofala i aj bok...

molim vas da mi pomognete, kako da je stimuliram i zainteresiram?

hvala

bojim se da je nebi auto udario ili nekaj..

Offline damjanovicd

  • K 500
  • ***
  • Postova: 629
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #343 u: 27. 06. 2013. 08:52:16 »
Ja ne živim u gradu, tj da, ali u ruralnom dijelu, gdje ima i šuma i livada itd.
nije u stanu, nego ima gospođica boks od 30-35 kvadrata. + veliko dvoriste gdje može patrolirati.
u grad idemo samo na tečaj socijalizacije i odgoja, da nauči bar osnovne komande, što stvarno je,
čak i trikove radi ko cirkusant. ali kad ju puhne ludilo  uf

Mene zanima kada oni prestaju biti adolescenti, jer mi je malo teško s njom kad je dekoncentrirana,
zato i je otisla, pa sam je ganjala po gradu... nije se uopce odazivala..
a sto se tiče igračaka, dojade joj, imam ih par komada, koje joj dajem povremeno, ili je malo zanima, ili nimalo,
al kad se pocne igrati, onda je super, rezi od srece itd...
kad joj bacim lopticu, odleti do nje i sakrije ju, al bar to, prije je dosla i posnjofala i aj bok...

molim vas da mi pomognete, kako da je stimuliram i zainteresiram?

hvala

bojim se da je nebi auto udario ili nekaj..

bretonci su inace jako tvrdoglavi njima treba puno vremena i paznje pokloniti... isto tako pas mora znat razlikovat rad i igru sto znaci da u radu nema sale i treba ostrija ruka... a to sto se tice bjezanja, to treba redovno vjezbati isto kao i ono sjedi, lezi itd...

Offline dianaaa

  • K
  • *
  • Postova: 5
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #344 u: 27. 06. 2013. 09:00:57 »
hvala vam, damjanovicd

ovo mi je prvi ptičar o kojem ja brinem, tata je bio lovac i imao je njem kratkodlakog pticara i kasnije jazavčara.

koliko sam shvatila, bretončeki su dosta dugo zaigrani, i prije im prevladava nagon da se istrče i tek onda mogu
raditi, znam da se mora umoriti da ona bude namirena.
uz to da znam da su i jako osjetljivi, pogotovo na grubost i da sve čine da udovolje vlasnika.

neznam kako da je naučim da donese bilo kaj, lopticu, granu, bilo sta.. mozda joj to dolazi kasnije s vremenom.
zato sam i dosla ovdje da vas pitam, jer imate puno više iskustva nego ja.