Autor Tema: EPAGNEUL BRETON  (Posjeta: 115044 vremena)

Offline HuntR

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #60 u: 15. 09. 2008. 22:37:18 »
ukratko da predstavim mog enca(enzo molinari)koji je dobio ime po jednom liku filma veliko plavetnilo,ne znam da li zbog toga ,genetike ili vitaminskih koktela i tableta kalcijuma on je prerastao dosta preko standarda.alo to je bilo samo malo vece telo u kom se krije ogromno srce koje jos uvek ne prestaje da se bori.ostenjen je 17.07.1995. a sad je hromi "deka".zarekao sam se da ga necu uspavati dok god se bude borio,ali izgleda se protiv prirode ne moze.u skorijoj buducnosti je moguce resavanje mog stambenog pitanja trebao bih preci u srem tako da bih uzeo jednu zenkicu bretona za neke buduce lovove.
od kad znam za sebe imam knjigu od kilibarde o bretonu ,knjigu koju sam citao od korica do korica hiljadu puta ,tako da sada ne znam dali  je ono sto sam uvek hteo od  psa da ucinim ili sta je pas cinio moja zelja ili je to nastalo kao posledica mojih saznanja o bretonu.
zelio bih da kazem svim buducim vlasnicima bretona, kao i onima koji jos nisu uvideli njegovu jedinstvenost,po mom dosadasnjem iskustvu sa lovackim psima to je jedina rasa koja ravnopravno sa lovcem ucestvuje u lovu,prema tome i njegove odluke o kretanju za divljaci se moraju uvazavati.
kad sam pocinjao da lovim sa encom,nervirala me je njegova samovolja jako.tada mi je jedan stariji lovac prisao i rekao da cutim, na tsa sam se ja istresao kako pas mora da trazi gde ga ja usmerim.naravno kako je taj covek bio velikog iskustva ,scena koju je verovatno mnogo puta doziveo,ubedio me je da ja cutim i da krenemo za psom od parcelice od parcelice kukuruza.
enco je u neke uletao a pored nekih  potpuno hladan prolazio,uskoro smo ga na kraju jedne nasli u marci.ja sam prisao i odstrelio lepog fazanskog petla,a enzo me je gledao u same zenice kao malo dete kad ocekuje da ga pohvalite,sto sam naravno i uradio.
tada sam naucio dve bitne stvari:-nikad ne terati psa da trazi divljac po licnoj proceni a na osnovu iskustva jer on je trazi svojim njuhom na osnovu tragova,jer svugde je osim pod sesirom.
                                             -lovacki pas sve cini sa samo jednom zeljom a to je da zadovolji svog gazdu,a iz ociju cita sve u dubini duse.

po mom misljenju lov po unapred zacrtanom planu kretanja nije lov vec vojna vezba i tu ni pravom lovcu a ni bretonu nije mesto.a za lov iz gusta kad je sve neobavezno breton je nezamenljiv.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #61 u: 18. 10. 2008. 12:34:34 »
Pozdrav,
ajde mi molim vas recite sve sto znate uzgaivačnici OD POŠTARA gospodina Dragana Mitrovica kakvi su njihovi psi eksterijerno i radno.Zainteresiran sam za jedno stene bretona pa ako neko zna korisne informacije nek ih podijeli samnom
Ćaća viče mater plače!

Offline HuntR

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #62 u: 25. 12. 2008. 23:12:24 »
na osnovu prijateljstva mog sogora sa jednim dobrim kinologom koji trenutno postize mnogo sa ostrodlakim nemcima kod nas je dosla jedna kujica bretona da je sparimo i ostavimo nama stence,pa da kerusu vratimo kad stenci stasaju.kod odabira muzjaka je najvise ucinilo kratko vreme za razmisljanje i neupucenost u trenutne aktuelnosti,pa je odabir iskljucivo uzeo jednu osobinu rad u grupnom lovu.kerusa mekseg rada ,oranz jako melirana x muzjak temperamentan,crno beli sa jasnim flekama.cilj odabrati dva steneta (bar jedno zensko),da nadomesti odlazak jednog i jedinog koji sada negde tamo gore lovi za sebe i svoju dusu,nadam se da su tamo svi oni fazani i prepelice,zecevi koje je ovde nalazio,da lovi kako mu dolikuje.kad dodju stenci ,doce i nove informacije.

Offline EPABRET

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #63 u: 25. 02. 2009. 12:36:56 »
Moja Magy.

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #64 u: 28. 04. 2009. 20:03:40 »
Moj bretonac As star 6 godina,u lovu na fazana i ostalu pernatu divljac neumoran.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #65 u: 28. 04. 2009. 20:05:36 »
Jos jedna sa izlozbe,odlicna ocjena i BOB.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #66 u: 28. 04. 2009. 20:12:57 »
Evo moje kujice po imenu Dama iz uzgajivačnice Breška Zelina, stara oko godinu i pol.

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #67 u: 28. 04. 2009. 20:15:18 »
 z14 z14
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #68 u: 28. 04. 2009. 20:16:28 »
Evo moje kujice po imenu Dama iz uzgajivačnice Breška Zelina, stara oko godinu i pol.
Lijepa kuja Jura,kakva je na terenu.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline jura_

  • K 100
  • **
  • Postova: 184
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #69 u: 28. 04. 2009. 20:22:47 »
Zadovoljavajuča za sada. Malo je lijena(ne voli baš gusto trnje) ili ide nabolje, ima čvrstu marku i tako. Sve u svemu ja sam zadovoljan. Jedino kaj još nisam položio IPO sa njom ali bude sad negdje.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #70 u: 28. 04. 2009. 21:11:31 »
Zna li mi netko objasniti kako stavit sliku na forum, pa da vidite što je pas!!

Offline sandro derventa

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
  • lov iznad svega
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #71 u: 28. 04. 2009. 21:13:48 »
Zna li mi netko objasniti kako stavit sliku na forum, pa da vidite što je pas!!
To ti je lako postavit sliku.Kad ides na odgovori,imas ispod dodatne opcije i kada tu udjes samo idi na browse i izaberi iz svojih slika na kompjuteru sliku i idi na posalji i gotovo.
A zašto ne bit običan,voljet male stvari,zašto svako mora biti glavni?

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #72 u: 28. 04. 2009. 21:14:26 »
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #73 u: 28. 04. 2009. 21:35:17 »
Treba smanjiti sliku pa onda, a ja nemam pojma o tome...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: EPAGNEUL BRETON
« Odgovori #74 u: 28. 04. 2009. 21:53:48 »
« Zadnja izmjena: 28. 04. 2009. 21:55:42 od grom »