Autor Tema: Irski seter  (Posjeta: 10703 vremena)

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Irski seter
« u: 14. 10. 2009. 09:03:14 »
Kupio sam štene irskog setera pa me zanimaju iskustva ostalih forumaša sa pasminom
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Irski seter
« Odgovori #1 u: 14. 10. 2009. 10:04:11 »
jel je stene od lovnih roditelja?

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Irski seter
« Odgovori #2 u: 14. 10. 2009. 10:19:32 »
jel je stene od lovnih roditelja?

Mislim da ne.Nisam nikakav ekspert za kinologiju,ali kakve veze to ima ččč Pas ima sve papire,zar ako nije onda ga se ne može uvesti u lov ččč  Zar nije moguće takvog psa uvesti u lov ččč  Molim objašnjenje jer kao što rekoh kinologija mi nije jača strana
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Irski seter
« Odgovori #3 u: 14. 10. 2009. 11:51:49 »
Na žalost Irci su s godinama prešli iz radne faze u kućne ljubimce. No to naravno ne znači da Tvoj rad i strpljenje ne mogu polučiti odlićne rezultate.
U natrag 30-tak godina jedino se pokojni dr Radovan Šignjer bavio intenzivno uzgojem te rase i to kao lovačkih pasa . Sada mi nije poznato da li su njegovi nasljednici nastavili sa uzgojem.
Moj otac je u svoji lovačkim početcima imao irske setere i koliko se sječam uvjek je imao posla sa čičkima, tericom i ostalim travama  koji su se ulivili za prekrasnu dlaku.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Irski seter
« Odgovori #4 u: 14. 10. 2009. 11:54:49 »
Prijateljica mi je imala Irskog za kučnog ljubimca, i morao sam joj objašnjavat zašto se ukoči kad ugleda golubove (nešto drugo joj nisam trebao objašnjavat)  ;)
Imam upalu volje.

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Irski seter
« Odgovori #5 u: 14. 10. 2009. 11:59:32 »
misliš kad se ukoći.. ;) ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Irski seter
« Odgovori #6 u: 14. 10. 2009. 12:43:01 »
misliš kad se ukoći.. ;) ;D

He. He

Tako nekako ...
Imam upalu volje.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Irski seter
« Odgovori #7 u: 14. 10. 2009. 13:11:25 »
misliš kad se ukoći.. ;) ;D

Pas..... hao
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Irski seter
« Odgovori #8 u: 14. 10. 2009. 13:18:41 »
misliš kad se ukoći.. ;) ;D

Pas..... hao

Naravno, a na šta si ti mislio  rol
Imam upalu volje.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Irski seter
« Odgovori #9 u: 14. 10. 2009. 13:23:40 »
Ajmo sad za ozbiljno,stvarno trebam pomoć.
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Irski seter
« Odgovori #10 u: 14. 10. 2009. 13:55:10 »
tatek tvog štenca!
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline Kljunko

  • K 100
  • **
  • Postova: 147
Odg: Irski seter
« Odgovori #11 u: 14. 10. 2009. 14:06:10 »

slabo se vidi ali tu je i ostatak  z4
raj se nalazi na stranicama knjige, toplom zagrljaju, u društvu dobra psa i na leđima konja

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: Irski seter
« Odgovori #12 u: 08. 03. 2010. 22:37:52 »
Moje iskustvo

Moj brat je prije nekoliko godina kupija irca,on tada nije bija lovac a pas je kupljen vise kao kucni,posto ja imam istarce poveja bih i irca samo da ne cvili.Kao stene pokazivao je veliki interes za divljinom i divljaci.Jednom kad je bio oko cetiri mj poveja sam ga na prelet šljuke i bas taj dan i odstrijelija dvije .Prvu je aportira a zatim i drugu,od tada kad bi uzeja pusku vise nije bilo prepreke a da on ne pobjegne u lov.Posto sam ga uvijek vodija sa gonicima počeo je i goniti i to odlično ,ali naravno kasnije kad je brat postao lovac njemu je to malko smetalo jer bi zeca ferma pola minuta a onda zestoka gonja.Jedino je na sljuku stajao čvrsto.Htio sam reci da su mu se lovacki geni probudili nakon par izlazaka i prvog hitca puske.Lovac je lovac nazalost poginija je ali sada ga zamijenjuje isto irac naravno školovaniji jer ovaj ne ide sa gonicima i brat mi je jako zadovoljan i naravno ima rezultate,psi su neumorni i jako dobroga nosa samo ferma im nije tako čvrsta kao kod nekih drugih pasmina a narocito na zeca.Mene je odusevljavao i kada bih ja mijenjao istarce bija bi to irac ,mozda zbog lipih trenutaka sa Bonom,a mozda su stvarno dobri ,za mene jesu jer su jahaci na duge staze.
Pozdrav

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Irski seter
« Odgovori #13 u: 05. 12. 2013. 10:29:18 »
Gdje bi se moglo nabaviti štene Irskog setra?

Offline zibba

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: Irski seter
« Odgovori #14 u: 10. 07. 2014. 11:11:34 »
Pozz, imam irsku setericu staru 5 godina, pošto se bavim uzgojem setera. Ona nije lovac, barem ne idemo u lov, ali ferma sve od vrabaca, golubova, kokica ..., pucnja se ne boji, a iz zadnjeg legla je štene uzeo baš lovac koji je super zadovoljan do sada pokazanim iako štene ima tek 9 mjeseci. To su prekrasni psi i zbog toga su češće ljubimci nego lovci, jer ih ljudi uzimaju baš lja članove obitelji a ne za rad. Time se je djelomice izgubio nagon za lovom, ali mislim da se kod velike večine pasa on može kroz rad vratiti, samo ako pas ima imalo interesa za traženje.