Autor Tema: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC  (Posjeta: 201444 vremena)

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #465 u: 16. 07. 2009. 06:14:31 »
To je pas nove rase što ih prave u Brodsko Posavskoj županiji križanjem istrskog gonića i posavskog gonića imah ih cijelo čudo,čak sam bio i na IPO gdje su ti psi polagali IPO ,stvarno katastrofa za hrvatsku kinologiju.

Offline Calija

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #466 u: 16. 07. 2009. 07:04:35 »
mislim da ti je to istarac + pointer..uz pulije(pjege) ima i glavu malo jel...

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #467 u: 16. 07. 2009. 07:45:12 »
Evo pa vidite.........mislim da nema bas mnogo veze sa onim psom sto je dat za primjer pjegavosti sa prethodne slike ali evo pogledajte.
Na nosu..........ovo sto je na dlaci je trnje

Ebo i ledja. Vide se mozda malo kod narandzaste fleke na ledjima

Evo i cijeli.........

Jes malo (malo vise) ugojen..........ali ovo mislim da definitivno nema veze sa pointerima i sa posavcima.

« Zadnja izmjena: 16. 07. 2009. 07:51:20 od shaga »
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #468 u: 16. 07. 2009. 11:23:10 »
gledajuci ove slike pas nelose izgleda malo stopa prijelaz od ociju prema njusci da je malo njuska suvlja dlaka koliko vidim malo lisa fali podlake pjegice u osnovnoj bjelon boji nevidin i nikad ne drzat pasa debela ni mrsava moje misljenje.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #469 u: 16. 07. 2009. 11:33:43 »
i nemojmo mjesati svoje videnje sa standardom standard je jasan. ako je posavac malo otvoreniji ima bjelina,ili istarac koji ima maje od jedne trecine narancaste oznake  odma proglasavat mjesancem,na svim kinoloskim manifestacijon sude osobe koje su skolovane za to i moramo prihvatit te odluke ja znan da je ponekad tesko ali tako mora bit.svak ima svog ljubimca koji je njemu najlipsi ali ima i drugciji ukusa.

Offline shaga

  • K 500
  • ***
  • Postova: 570
  • Wild Boar
    • Ima jedan grad na moru............
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #470 u: 16. 07. 2009. 11:35:30 »
Korektno..........hvala Radane........ocekivao sam od vas dosta ostriji i negativniji sud...........A i imatepravo na to zagi
"A u ruke Mandusica Vuka Bice svaka puska ubojita"!!!!

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #471 u: 16. 07. 2009. 13:14:38 »
Za Radana,
Fali podlake???  Dlaka: Kratka, tanka, gusta i sjajna. Katkad je nešto dulja na stražnjoj strani nadkoljenice i na donjoj strani repa.Ovo je kopija vazeceg HKS standarda za kratkodlake istarce.
Pozdrav

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #472 u: 16. 07. 2009. 14:13:37 »
Antonio gdje si to vidio križance posavca i istarca u brodsko posavskoj županiji na kojem IPOu gdje ko je sudio i ko je bio vlasnik i po čemu tvrdiš da su psi križani unaprjed hvala na odgovoru

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #473 u: 16. 07. 2009. 14:20:26 »
To i mene zanima, a ne samo pričice rekla-kazala i od ujne stričevića nećak mi je reko...  uf

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #474 u: 16. 07. 2009. 17:18:37 »
U Podcrkavlju na IPO-u prije dvije godine ,a tamo se zna ko križa pse i šta se tamo radi jer sam osobno bio na tom IPO na Divlju svinju u  gateru.

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #475 u: 16. 07. 2009. 21:44:28 »
u istaraca kratkodlaki je dozvoljeno na repu i na zadnjim nogama nesto duza dlaka neki to zovu zastavica.a vise se cjeni jaka poddlaka tako da se nevidi taj kozni pigment (crne boje).a sada u fazi linjanja,mjenjanja dlake tesko je odredit nedostatak podlake.

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #476 u: 16. 07. 2009. 22:19:34 »
Antonio ispit na DS nije IPO i na njega može pristupiti bilo koji pas sa pozitivnom ocjenom eksterijera što znači i sa ocjenom 2 dozvoljen za lov isključen iz uzgoja i sudac mora takvog psa tretirati na ispitu kao i svakog drugog jer se ocjenjuje rad a ne eksterijer a radi se o utakmici s plasmanom .  Ako kažeš da si vidio onda ne sumnjam u tvoje rječi ali slobodno napiši što si točno vidio i kod koga jer ja sam iz Brodsko Posavske županije i samo sam jednom u životu vidio križanca između IGKi posavca i smeta mi kad generaliziraš to na takav način kao da je ova županija leglo uzgoja križanaca a to definitivno nije tako .Ova županija ima veliku količinu pasa ovih pasmina kao i mnogih drugih tako da niko nema potrebu križati istarce i posavce pogotovo što je rezultat izuzetno upadljiv i ta su vremena prošla .

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #477 u: 16. 07. 2009. 22:32:13 »
pa valjda iz ovih pisanja pojedinci tribaju shvatiti sta je IPO sta su lokalne utakmice a sta su drzavne utakmice i svi ti dogadaji imaju svoj pravilnik o radu. i nemojmo to bucati i nacin ocjenjivanja je drugciji.svaki pojedinac se moze pokazati i dokazati na jakim utakmicama i izlozbama.a ove lokalne su na neki nacin zagrijavanje.

Offline 123damir

  • K
  • *
  • Postova: 87
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #478 u: 16. 07. 2009. 23:13:34 »
Radane, Radane
Kratka, tanka, gusta,gusta,gusta i opet gusta i sjajna,pa se nece viditi nikakav pigment na koži
Živija mi a podlaku ostavi oštrodlakim psićima

Offline Radan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: ISTARSKI KRATKODLAKI GONIC
« Odgovori #479 u: 17. 07. 2009. 11:15:12 »
Damire kad govorimo o poddlaki a onda mislimo na gusti sloj sitne dlake koja se javlja ispod glavne dlake koja je nesto ostrija i duzine cenat ,cenatipo.u danasnji pasa nerjetko se javlja manjak poddlake,i imamo misljenje pojedinaca kako kratkodlaki istarci nisu za veliku zimu da je ne podnose da im je prehladno,oni je savrseno dobro podnose, a pasi koji nisu fizicki i psihicki pripremljeni ne podnose ni zimu ni lito.lijepo poddlakan pas je sa guston podlakom i pretezno se nevidi taj kozni pigment.