Autor Tema: labrador  (Posjeta: 36699 vremena)

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: labrador
« Odgovori #30 u: 11. 10. 2009. 09:31:20 »
Pozdrav svim ljubiteljima pasmine,
Neznam gdje da pišem pa sam odabrao ovu temu da odem u OT
Prije cca godinu dana doveo mi je prijatelj mješanca labradora i rotvajlera
da ga socijaliziram. Pas je bio star 3,5 g nije znao što je povodnik a kamo li što drugo,
rugoba što da vam govorim kolko je vukao bez problema ja mogo zamijenit tegleču marvu.
Za nepuna 3 tjedna pas dolazi na poziv, ide uz nogu bez povodnika, odloživ je do sat vremena s
tim da ga konstantno ometa drugi pas koji je slobodan, a sjedi, lezi i aport predmeta su mu mačji kašalj
Sa psom se navodno nikad nije radilo bio je kod neke babe zatvoren u svinjcu pa mu se čovjek smilovo i
preselio ga kod sebe u box. Pošto je to meni djelovalo nevjerovatno brzo pitam ljude koji se bave dresurom jel moguče da pas sa 3,5 g s kojim niko nije radio tako brzo shvača.
Odgovor je bi  TO JE LABRADOR.
Znači moj dojam Super pasmina, "pametni", lijepi, odani, vole radit itd itd...
E sad pošto su mi subote slobodne odem na ispite (IPO,B,C) pa pogledam šta ko ima....
Tu sam se razočarao i dobio dojam da treba ostavit 10tak jedinki koje rade a ostalih 120000 stavit
u plinsku komoru da nam se to nikad više ne ponovi.
Koji je to uzgoj i selekcija da se od predivne pasmine koja vodič slijepih, lovi, pronalazi drogu, mrtve
uzgoje kreteni koji nisu u stanju aportirat sa godinu dana a kamo li da znaju pretraživat polje ili nešto drugo.  ččč
 To su kurčenja i hvalisanja koliko ima CACIBa koliko BOBa a kad treba donjet fazanku neku jadnu
onda nismo to vježbali ili smo radili sa plišanom igračkom. Ovo sa plišanom igračkom izašlo je iz ustiju jednog uzgajivača. Da bi još bolje odjeknulo kroz godinu dana prodaje retrivere od radnih i ljepih roditelja
CH ovo CH ono. Zanimljivo mi je da  pas koji sa 14 mj nije znao što je aport sa 20 bude izrazito lovan,
to je vjerovatno moguče jer ima očito u sebi ima ono što i ovaj s početka posta.
 E sad tu sam pomješao Idared i Zlatni deliše al nema veze jabuka je jabuka.
Vidio sam svašta od treniranja aporta na ispitu pa pas položi jer je donio iz 5og poušaja do
doslovnog bacanja u vodu i sačakivanja psa na rubu obale jer ako izađe ne da če pljunut patku i otrest se nego če pobječ.
Ko mi nevjeruje kakvo je stanje i kakvi su to šampioni nek posjeti IPO retrivera i nek padne na guzicu
ako ima imalo pojma presjest če mu kobasice i gemišt.
E na jednom ispitu mi je bilo posebno drago kad 4 komada neznaju što je aport a pas jednog starijeg LOVCA (kojem se trebalo objašnjavat što kad pas treba radit) ima aport u polju i iz vode.
 hao baš fora Lovci= divljaci koji maltretiraju pse  hao
Ovo nisam pisao kako bi uvrijedio gospodu koju sam na početku pozdravio nego da makar jednom kojeg nisam otvorim oči (naravno ako je savjest jača od 500kn)
Manite se ljudi... ima dovoljno pi...lizaca čupavih i čelavih, crnih i bijelih kupite si i uživajte
manje jedu super su za djecu i stan, možete na izložbe čak su i cijene veče a proizvodnja jeftinija

Toliko, Pozdrav




valdop

  • Gost
Odg: labrador
« Odgovori #31 u: 11. 10. 2009. 09:38:03 »
još da si koju sliku stavio  just

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: labrador
« Odgovori #32 u: 11. 10. 2009. 09:48:08 »
još da si koju sliku stavio  just
Pa da naštetim LU koje organiziraju ispite

Koga zanima nek dođe na ispit ulaz za cirkus je besplatan
kobasice i gulaš su po 20kn a gemišt sok i 0,5dl po 5kn piva ja 10kn
znači ako je netko željan uživanja i smijeha nemora ić daleko uzme
30 kn i uživa u svom gradu jer ovo je naše realno stanje.

valdop

  • Gost
Odg: labrador
« Odgovori #33 u: 11. 10. 2009. 09:58:49 »
dobro veliš  z10

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: labrador
« Odgovori #34 u: 11. 10. 2009. 10:30:22 »
Ha svugdje ima debila, što reći... od NKD-a koji su priznati i cijenjeni "trajleri", a boje se svoje sjene, te posebno kod labova koji su zbog svog temperamenta cijenjeni kao kućni psi, da bi na kraju megalomanskim uzgojem izgubili ono za što su uzgajani stoljećima... više manje tako je sa večinom pasmina... IPO je uvijet za uzgoj i da bi se mogli prodavati štenci za par stotina eura... žalosno, ali tako je... uglavnom j... mi se za 15xcac i 10xcacib titulu kod mog psa... potvrda toga je i da ne izlažem... po meni čista gluparija i dobra podloga za početak biznisa... a večina od tih kinologa što se vozikaju po cijeloj Europi ne misli na svog psa... kako mu je, jel mu je muka itd... sigurno psima nije bajno i to me nitko ne može uvjeriti da pas uživa u vožnji od 1-2 k km u jednom smjeru kako bi došao do neke titule u ljepoti umjesto da trči po polju, kupa se u rijeci itd... No to je pak druga priča... Njemačka filozofija lovne kinologije je meni po tome zakon!!! Po meni je važno otići barem jednom da se ocjeni exterijer, položiti IPO i 2 radna ispita za labradore... a ostatak vremena uživati sa svojim kompanjonom... ;) Važan mi je i rodovnik da taj pas kojeg uzimam liči na laba i kakva je linija, te pogotovo majčin rad i rad njenih predaka... Ako se pak utvrdi da exterijer ne zadovoljava u potpunosti, bolje ne ići dalje u uzgoj (isto tako mislim i o radu) već psa udaljiti iz uzgoja i on isto tako može biti nekome odličan lovni pas ili ljubimac bez obzira na npr. nadgrađenost ili loše nošenog uha... ;)... ali tu puno toga ovisi i o vlasniku koliko je "poduzetan"... pljus

A najjača mi je podjela kod labova na radne i show linije... ako je taj pas labrador retriver on mora bez pogovorno aportirati pernatu i dlakavu divljač sa suhog i vode... ako to ne radi, ne hvala, za mene to nije retriver... već debil i odmah ga je potrebno odstraniti iz uzgoja... a tu je isto tako potreban odriješit sudac koji će i tako postupiti, a ne da se na lijepe oči pušta sve i svašta... j*biga ipak živimo u HR gdje je to pravilo, a ne iznimka na svim područjima... Dobro, mogu razumijeti podjelu na osnovu konstitucije (deblji i zdepasti manje izdrže, a mršavi i vitki (takvi kod nas uopće ne postoje, najbliži su u Mađarskoj) mogu odraditi enorman broj aporta po svakakvom vremena baš poput npr. najsvestranijih ptičara), ali podjela na one što vole aport ili vodu te na one što ne vole nabrojano je po meni idiotarija... ili jesi ili nisi, tećeg nema... A i taj zdepast, "show" lab može lijepo raditi u lovu, ako ga se pravilno pripremi... jer pas si sigurno sam ne kuha, pa jede koliko ga je volje... ovisi o tome kako će ga pripremiti vlasnik...

Almire, što se tiče lakoće učenja, tu iz iskistva mogu reći da ih je malo lakše naučiti neke stvari, jer su labovi psi po temperamentu skloni jakoj povezanosti sa vlasnikom i imaju dobru koncentraciju, ali da sad pas radi čuda samo zato što je labrador, ta tvrdnja nema nimalo uporišta u stvarnosti... pravi lab ima urođen aport i on će od kad prohoda stalno nešto nositi i jednostavno je ovisan o aportu... to se odmah vidi... a o zaluđenosti za vodom bolje ne spominjati... :D Mada i sam sam se nagledao svakakvih primjera, gdje vlasnik "gospon" neće smočiti noge da uđe u vodu kako bi štene išlo sa njim već ga elegantno baci u duboku vodu od čega pas doživi šok i preplaši se ulaska u duboku vodu... uf

Pozdrav!!!

HunterDon


Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Odg: labrador
« Odgovori #35 u: 03. 11. 2009. 11:49:28 »
evo imam kujicu labradora staru 14 mjeseci i boji se pucnja kako da je naviknem na pucanj? :smil4226ce1d491b5:
narod je konj a jahači se mijenjaju...

Offline Zoran Zivojinovic

  • K
  • *
  • Postova: 9
Odg: labrador
« Odgovori #36 u: 06. 02. 2010. 14:35:06 »
Pozdrav za Labradordzije!Lovim i takmicim se sa Labovima.Vidim da ih u Hravatskoj lovci imaju vise u posedu nego u Srbiji!Nadam se da cu uspesno razmenjivati iskustva i znanja sa vama.Kolega tesko se laci strah od pucnja,ustvari zavisi u kom je sdadiumu ali moje misljenje je menjaj stene!!!Pozdrav1 zagi

Offline KREC

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: labrador
« Odgovori #37 u: 26. 03. 2010. 12:54:24 »
Ja sam zavrsio sezonu sa labradorkom od 7.5 meseci i mogu vam reci da sam prezadovoljan i ne pada mi vise na pamet da se derem za Nemcima i da ih lupam teletaktom.Oni su izuzetno inteligentni,privrzeni i sa velikom voljom rade i po najtezim terenima i imam samo rechi hvale za njih.Idite na you tube i ukucajte Labrador Grejsi aport zeca i pregledajte sve snimke pa zakljucite sami.Iz iskustva mojih kolega lovaca kad cujem kao se muce sa Nemcima i koliko ima pokidanih fazana jer im je omiljeno da se potuku oko aporta,a i onako cisto da se vidi ko je ko,dok kod Laba toga nema i na najmanji poziv on je tu pored noge i ceka sledecu komandu i tako na patke i na fazane a tek na zeca posle 50 metara skonta da li je ranjen ili nije i tu zavrsava procenu.Preporucujem ga svima koji hoce da uzivaju u lovu i smatram da je mnogo vishe sportski loviti sa labom jer divljach ima vishe shanse za beg.Dobar pogled,Mirko

Offline KREC

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: labrador
« Odgovori #38 u: 29. 03. 2010. 10:16:28 »
Labrador Grejsi 21.3.10Video.mp4
EVO AKO SAM USPEO POGLEDAJTE I MOJU GREJSI SA 10 MESECI
http://www.youtube.com/watch?v=wmDpDKRpwPY#
« Zadnja izmjena: 29. 03. 2010. 10:24:36 od KREC »

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: labrador
« Odgovori #39 u: 07. 04. 2010. 17:47:55 »
Bravo, super je Grejsi!!! Samo tako dalje!!!  d4


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline KREC

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: labrador
« Odgovori #40 u: 08. 04. 2010. 15:02:05 »
Malo je pochela da me nervira u radu na vodi,ali posto nam je to jedina i to manja muka brzo ce se to reshiti i bicemo spremni za patke i prepelice.Dobar pogled i chistu savest zeli vam Mirko

Offline milenko

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: labrador
« Odgovori #41 u: 30. 07. 2010. 00:22:33 »
 z6 ovo je Max 8 godina star labrador s kojim cijelo vrijeme lovim fazane
pas je izuzetno privrzen ne ide daleko i sto je najbolja stvar jedini iz legla i pointira pticu
kad sam spreman napravi krug oko ptice i skoci kao lisac s prednjim sapama k ptici nos mu je rekao bih 100% radi jako polako i jos nismo imali priliku da neko iza nas dvojice podigne pticu
Maxa sam poslao u High test retrivers na skolovanje kad je bio 8 mj star.

a tu je i NLT kujica koja radi super on poinira grm a ona ulazi i istjeruje pticu da ja pogodim kolko oni istjeraju bilo bi dobro.




Milenko

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: labrador
« Odgovori #42 u: 30. 07. 2010. 10:20:33 »
Super je Max, svaka čast!!!  just


Inače, s kojom se rasom pasa kod vas najviše lovi?  ;D

Offline milenko

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: labrador
« Odgovori #43 u: 30. 07. 2010. 16:49:31 »
Super je Max, svaka čast!!!  just


Inače, s kojom se rasom pasa kod vas najviše lovi?  ;D
Vecinom labrador radi toga sto ljudi love puno patke i guske
tu i tamo mjem pticari i engl pointeri.
Milenko

Offline mika

  • K 100
  • **
  • Postova: 339
  • NLT je zakon
Odg: labrador
« Odgovori #44 u: 10. 08. 2010. 15:34:14 »

Evo i moga Ričija