Autor Tema: Njemački kratkodlaki ptičar  (Posjeta: 158064 vremena)

Offline prepelicar

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #300 u: 18. 01. 2010. 00:17:26 »
Slazem se kad fazan padne u vodu ili patka ali grana na minusu! Moji ulaze u vodu u svim uslovima ali ja to izbegavam ima leto kad se trenira!

Offline nikolad

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #301 u: 18. 01. 2010. 01:29:51 »
Nije plivala, nego je pregazila led, dok je voda bila oko pola metra od obale, a ostatak površinski otopljen led. Nikako nebih dozvolio da plivaju. Inače, voda je njihova slabost. Vole vodu više nego ceo svet. Nemam boljih slika, ali (biću iskren) forma nije vrhunska. Evo jedne fotke od ranije.

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #302 u: 18. 01. 2010. 08:01:26 »
UNUK - BAKA - MAMA  -zajedno u lovu

Tri prijatelja iz LU Jelen Draganovec-Koprivnica ,Zlatko,Dražen i Igor u lovu na nisku divljač koriste
"familijarnu vezu" pasa -na slici Zlatko i "unuk" -Lari , u sredini Dražen i "baka" -Cara te Igor s "mamom" -Bakra.

Offline slobodan

  • K
  • *
  • Postova: 16
  • kralj polja
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #303 u: 18. 01. 2010. 14:05:30 »
ja iskreno mog psa nisam nikad pustao u vodu a da napolje nije iznad 10 stepeni....bolje da izgubim pluvku ili fazana nego psa...a ovako ulazi i aportira bez problema....

nikolad@sto se tice keruse,meni se iskreno svidja pre svega boja dlake,jer obozavam nemce sa belom dlakom i cisto braon....e sad struktura,niko nema savrsenog psa,npr.ja sam hteo da moj pas poraste bar jos nekih 3-4 cm ali nije....meni je odlican ovakav i ne bi ga menjao nizasta....bitno je da ti je pas prijatelj a ostalo dojde sam od sebe,naravno samo radom...jer bez muke nema nauke...

pozdrav....

Offline slobodan

  • K
  • *
  • Postova: 16
  • kralj polja
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #304 u: 20. 01. 2010. 23:01:41 »
ajmo ljudi.....dajte neke slike....izvodite li vase ljubimce malo u setnju....evo sa jucerasnjeg treninga.....

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #305 u: 16. 02. 2010. 15:42:40 »
Evo malo teksta pa čitajte i komentirajte
 d4 -pozz svima

STANDARD RADA NJEMACKOG KRATKODLAKOG PTICARA


--------------------------------------------------------------------------------

Ovo je izvrstan pas, koji u svom radu,u zavisnosti od terena ,spaja i uskladjuje vrijednosti engleskih i europskih pasmina,cuvajuci vlastitu fizionomiju i karakteristicnu narav.


KRETANJE I TRAZENJE:Odlucan polazak.Bujna akcija.Stalni brzi galop,energican,ali ne i neobuzdan.Snazan potisak zadnjeg djela tjela,bez skokova,a pracen lakim "grabljenjem" prednjeg djela:korak je ujednacen,usi su u pokretu,vrat istegnut,glava uzdignuta i u pokretu sto ukazuje na dobar njuh,spreman da osjeti i najmanje tragove mirisa:nosni dio horizontalno usmjeren.Rep lagano spusten uz stalni ,zivahan horizontalni pokret.Traga vrijedno i obimno ,po pravim dijagonalama,pokrivajuci citav teren.

KADA TOKOM TRAZENJA IMA POGRESAN UTISAK DA JE NAISAO NA DIVLJAC:Postepeno usporava kretanje do brzine normalnog hoda,usi naculjene,vrat istegnut,vraca se na izvor mirisa uz laku povijenost clanaka,prelazeci preko izvora mirisa napet i veoma pazljiv.Posto prevazidje nesigurnost ,odlucno nastavlja sa uobicajenim kretanjem uz skoro «bjesni pokret».

KADA,POSTO JE STEKAO LAGANI UTISAK O PRISUSTVU DIVLJACI SHVAĆA O CEMU SE RADI I ZAUSTAVLJA SE:Postepeno usporava hod,iz galopa prelazi u kas,posle nekoliko koraka staje kao ukopan.Glava je uzdignuta,nosni dio horizintalan,usi zabacene,oci sjaje,vrat potpuno istegnut.Tijelo je napetih uglova uz uglavnom istureniji prednji dio,zadnji dio je nesto nizi vrlo napetih misica.Tjelo je uspravno,a cesto je jedan od udova podignut.

KADA JE SIGURAN DA POSTOJI PRISUSTVO DIVLJACI:Uz trenutno grcenje,spusta tjelo na pokretljive udove,glava je uzdignuta,vrat ispruzen:nastavlja da se krece oprezno ali odlucno,udisuci i izdisuci zrak uz podrhtavanje.Ponekad se naglo zaustavlja.

KADA SE IZNENADA NADJE U BLIZINI DIVLJACI: Zaustavlja se uz bjesan trzaj,glava se polako,iz horizontalnog polozaja okrece ka divljaci,tjelo je veoma kruto u iskrivljenom polozaju,rep je iznad ledjne linije.U tome je ljepota njegovog zaustavljanja,ljepota u kojoj nema pretjerane teatralnosti,cak i u najneskladnijim pozama,jer je njegov mozak mudri kontrolor.O tome svjedoci izraz ociju koji izrazava savrseno vladanje situacijom.

KADA ,POSLE ZAUSTAVLJANJA ,VODI NA DIVLJAC KOJA POKUSAVA DA SE UDALJI:Vodi odlucno uzdignute glave,ali promisljeno i u savrsenoj vezi sa onim tko ga vodi (vodicem):zaustavlja se pri svakom usporavanju divljaci drzeci je na odgovarajucoj razdaljini.Pri svakom kratkom zastajanju rep iz horizontalnog kretanja prelazi u mirovanje.Kontrakcije udova su slicne onima prilikom zaustavljanja.

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #306 u: 16. 02. 2010. 16:27:31 »
Svaka čast nas ovom tekstu  d4

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #307 u: 26. 02. 2010. 14:52:22 »
malo sa markianja

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #308 u: 26. 02. 2010. 14:58:23 »
Bravo antoniog d4

svaka čast d4

lijepi pozz od d.h. zagi

Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #309 u: 27. 02. 2010. 18:28:46 »
Ovaga gore kuja je oisto iz njegove uzgaivačnice otac je Kuman pas koiji je bio dosta dugo kod njega .Meni je najljepše kod te uzgaivačnice glava psi imaju prekrasnu glavu.
Ja sam zadovoljan sa svojom kujom .Idosta sam razgovaro sa ljudima koji imaju pse od Kastora i Kumana da su psi u tipu takmičarskih pasa to jest odlaze dosta daleko što nama lovcima neodgovara da nam pas lovi za druge lovce.

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #310 u: 27. 02. 2010. 18:44:22 »
Ovo ljeto očekujem kupiti muško štene  z6 njemačkog kratkodlakog ptičara od uzgajivača iz Osjeka, otac Kastor. Da li tko od vas kolega ima iskustva sa psima iz ove linije, ako imate napišite iskreno mišljenje. Inače mi se čovjek učinio u redu po razgovoru,ali ne znam kakve pse ima. Pas mu je navodno int. ch.  Hvala na odgovoru i dobra kob u lovu sa ovim izvanrednim psima!
A tko je majka štenadi?
Ime i prezime uzgajača?
To bi puno pomoglo za tvoja pitanja!
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #311 u: 27. 02. 2010. 19:15:29 »
Evo malo teksta pa čitajte i komentirajte
 d4 -pozz svima

STANDARD RADA NJEMACKOG KRATKODLAKOG PTICARA


--------------------------------------------------------------------------------

Ovo je izvrstan pas, koji u svom radu,u zavisnosti od terena ,spaja i uskladjuje vrijednosti engleskih i europskih pasmina,cuvajuci vlastitu fizionomiju i karakteristicnu narav.


KRETANJE I TRAZENJE:Odlucan polazak.Bujna akcija.Stalni brzi galop,energican,ali ne i neobuzdan.Snazan potisak zadnjeg djela tjela,bez skokova,a pracen lakim "grabljenjem" prednjeg djela:korak je ujednacen,usi su u pokretu,vrat istegnut,glava uzdignuta i u pokretu sto ukazuje na dobar njuh,spreman da osjeti i najmanje tragove mirisa:nosni dio horizontalno usmjeren.Rep lagano spusten uz stalni ,zivahan horizontalni pokret.Traga vrijedno i obimno ,po pravim dijagonalama,pokrivajuci citav teren.

KADA TOKOM TRAZENJA IMA POGRESAN UTISAK DA JE NAISAO NA DIVLJAC:Postepeno usporava kretanje do brzine normalnog hoda,usi naculjene,vrat istegnut,vraca se na izvor mirisa uz laku povijenost clanaka,prelazeci preko izvora mirisa napet i veoma pazljiv.Posto prevazidje nesigurnost ,odlucno nastavlja sa uobicajenim kretanjem uz skoro «bjesni pokret».

KADA,POSTO JE STEKAO LAGANI UTISAK O PRISUSTVU DIVLJACI SHVAĆA O CEMU SE RADI I ZAUSTAVLJA SE:Postepeno usporava hod,iz galopa prelazi u kas,posle nekoliko koraka staje kao ukopan.Glava je uzdignuta,nosni dio horizintalan,usi zabacene,oci sjaje,vrat potpuno istegnut.Tijelo je napetih uglova uz uglavnom istureniji prednji dio,zadnji dio je nesto nizi vrlo napetih misica.Tjelo je uspravno,a cesto je jedan od udova podignut.

KADA JE SIGURAN DA POSTOJI PRISUSTVO DIVLJACI:Uz trenutno grcenje,spusta tjelo na pokretljive udove,glava je uzdignuta,vrat ispruzen:nastavlja da se krece oprezno ali odlucno,udisuci i izdisuci zrak uz podrhtavanje.Ponekad se naglo zaustavlja.

KADA SE IZNENADA NADJE U BLIZINI DIVLJACI: Zaustavlja se uz bjesan trzaj,glava se polako,iz horizontalnog polozaja okrece ka divljaci,tjelo je veoma kruto u iskrivljenom polozaju,rep je iznad ledjne linije.U tome je ljepota njegovog zaustavljanja,ljepota u kojoj nema pretjerane teatralnosti,cak i u najneskladnijim pozama,jer je njegov mozak mudri kontrolor.O tome svjedoci izraz ociju koji izrazava savrseno vladanje situacijom.

KADA ,POSLE ZAUSTAVLJANJA ,VODI NA DIVLJAC KOJA POKUSAVA DA SE UDALJI:Vodi odlucno uzdignute glave,ali promisljeno i u savrsenoj vezi sa onim tko ga vodi (vodicem):zaustavlja se pri svakom usporavanju divljaci drzeci je na odgovarajucoj razdaljini.Pri svakom kratkom zastajanju rep iz horizontalnog kretanja prelazi u mirovanje.Kontrakcije udova su slicne onima prilikom zaustavljanja.

 d4

Offline Venator

  • K 100
  • **
  • Postova: 121
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #312 u: 27. 02. 2010. 19:43:23 »
Pa morao bi znati koja je mati štenadi!
O Štrbčevim psima (Kuman, Kastor) se zna, ali moraš vidjeti tko je majka tih štenadi koje bi kupio!!!
To što znaš pola rodoslovlja...hmmmm...jel ti dovoljno???
Lov je dio mog života. Dobra Vam kob svima!

Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #313 u: 28. 02. 2010. 15:06:48 »
-Čuvaj se "senjske ruke"-rekla kazala za pse a nitko ih u Hrvatskoj nije vidio na utakmici i izložbi!! d1


Offline best of habek

  • K 100
  • **
  • Postova: 249
    • BEST OF HABEK FCI 42/04
Odg: Njemački kratkodlaki ptičar
« Odgovori #314 u: 28. 02. 2010. 15:12:26 »
Ej dečkovi - nemojte citirati moj tekst o radu. d1

-morate samo potvrditi na odgovor teaa da vam se sviđa-bude administrator "vikal" na vas d1

lijepi pozz svima vama od Dražena  zagi zagi