Autor Tema: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR  (Posjeta: 122521 vremena)

Offline baranjac.v.

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #135 u: 14. 01. 2010. 19:38:03 »

Offline Del Mismil

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #136 u: 15. 01. 2010. 15:40:09 »

Nod   Maki

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #137 u: 28. 02. 2010. 21:20:57 »
Fred vom Forstberg vl.Dragan Srdanovic-Kine,Šabac
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline kamičanin

  • K 100
  • **
  • Postova: 388
Ko drugome jamu kopa,pomaže mu u jamarenju!

Offline Lovočuvar

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #139 u: 08. 04. 2010. 09:41:29 »
Pozdrav ljudi,evo da se malo javim i u ovoj temi.Recite je li netko učlanjen u Klub njemačkih oštrodlakih i kratkodlakih ptičara,znam da je već duže vrijeme klub u funkciji pa me zanima da li se radi šta i kakvi su vam dojmovi?Inače,i ja imam 5 oštrodlakih švaba kući,šta reći,psi su savršeni za lov!Pozdrav svima! zagi

Offline Lovočuvar

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #140 u: 12. 04. 2010. 20:13:25 »
Ima li netko ovdje,a sigurno ima,iskustva sa psima Talijanskih linija-trailerima?Gledao sam takve pse,po terenu idu kao vjetar,čak se i brže kreću od engleza-poentera,setera,i jednostavno gutaju teren  z2 ,no kakva je njihova stvarna lovna uporabivost?Da li bude preskakanja divljači u toj brzini  z6 ,iako sadašnji njemci imaju jako dobar nos,ali nekako mi je to prebrzo kretanje,da li se uspiju prilagoditi obraslom terenu,gustiš,trska... Natjecanja i lov su različite stvari ipak pa me zanimaju Vaša iskustva...

Offline KREC

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #141 u: 20. 04. 2010. 13:09:17 »
Kolega nemam neka iskustva,ali sam cuo od prijatelja koji je dobar sa jednim poznatim odgajivachem da je ovaj kupio trailera,platio ga 2.000 eura i da radi iskljuchivo sa teletaktom i to jedva.???Chovek kaze :neznam sta bi bilo kad bi mu skinuo ogrlicu,nesmem ni da probam!!! Pa ti sad vidi,ja iz tog razloga lovim sa labradodor i ne se sekiram za ich. z1

Offline fazan šumeće

  • K 100
  • **
  • Postova: 113
  • bolje biciklom u kurvanje nego mercedesom na poso
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #142 u: 20. 04. 2010. 17:02:23 »
pozdrav svima! imam jedan problem sa svojom kujom nop, stara je tri god. i jako mi je dobra u lovu iako ima koju manu koju ima svaki pas, ponekad ju trag povede pa ode malo predaleko od mene ali ipak ptičari rade na 150 m od vlasnika pe ne uzimam to za neki problem. ali imam jedan veći, pri jednom lovu prelazila je preko velikog kanala i propala je u led iako sam brzo reagiro i izvuko ju van i brzo kući na sušenje i zbog nje a i mene ona sad jednostavno neće u vodu kad je dublja kad osjeti da nemože dokučit dno odma ide van a gdje je pliće nema problema. Do tog propadanja nije smetalo jel duboko ili ne. zanima me dali i na koji način mogu joj vratit samopouzdanje da opet ide u vodu. hvala
INATI SE SLAVONIJO

Offline Lovočuvar

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #143 u: 20. 04. 2010. 19:34:30 »
Kolega nemam neka iskustva,ali sam cuo od prijatelja koji je dobar sa jednim poznatim odgajivachem da je ovaj kupio trailera,platio ga 2.000 eura i da radi iskljuchivo sa teletaktom i to jedva.???Chovek kaze :neznam sta bi bilo kad bi mu skinuo ogrlicu,nesmem ni da probam!!! Pa ti sad vidi,ja iz tog razloga lovim sa labradodor i ne se sekiram za ich. z1
E takva me iskustva zanimaju,koliko je to lovni pas?!Po mojim iskustvima nisu baš za lov,ako ih se sputava-na bilo koji način, ;D čak znaju potpuno zakazati u radu jer se nekako osjećaju kažnjenima recimo ako ih se sputa i znaju potpuno zakazati.Kakva bi svrha bila pariti recimo kuju normalnog tempa rada i mirnijeg temperamenta sa takvim mužjakom?!

Offline Lovočuvar

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #144 u: 20. 04. 2010. 19:37:44 »
pozdrav svima! imam jedan problem sa svojom kujom nop, stara je tri god. i jako mi je dobra u lovu iako ima koju manu koju ima svaki pas, ponekad ju trag povede pa ode malo predaleko od mene ali ipak ptičari rade na 150 m od vlasnika pe ne uzimam to za neki problem. ali imam jedan veći, pri jednom lovu prelazila je preko velikog kanala i propala je u led iako sam brzo reagiro i izvuko ju van i brzo kući na sušenje i zbog nje a i mene ona sad jednostavno neće u vodu kad je dublja kad osjeti da nemože dokučit dno odma ide van a gdje je pliće nema problema. Do tog propadanja nije smetalo jel duboko ili ne. zanima me dali i na koji način mogu joj vratit samopouzdanje da opet ide u vodu. hvala
Ako kuja ima dobru volju za divljači i aportom pričekajte vruće dane pa neku divljač ili goluba svežete na ½pecaljku½ i pred njom ga povlačite po vodi i nadoće kuja bez problema. d4

Offline KREC

  • K 100
  • **
  • Postova: 116
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #145 u: 31. 05. 2010. 14:26:19 »
Takvi trajleri su dobri za lov ako ces ti ici za njima sa mopedom ili dzipom i pucati ko kauboj  hao A zamisli sebe da uzmesh stap i da mlatis po zbunju,trsci,kukuruzu i trcis ko bez glave i rasterujesh fazane !!! e tako taj lov izgleda i zato jos jednom probao sam svashta i jedino mogu da potpishem za Vizlu i Labradora u zavisnosti ko voli ili ne voli marku.To su psi koje mozes stalno i opusteno kontrolisati a za rad na vodi su nenadmasni kao i po teskim minusima na fazana sto ja obozavam.Mislim na labradore,vizla je prelep pas,stabilan i sa dobrim nosem i takodje se sa lakocom lovi sve pa i zeceve. zagi Mirko

Offline Wildwest87

  • K
  • *
  • Postova: 28
    • LU ,,Varovnice,,
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #146 u: 25. 06. 2010. 10:46:05 »
Pozdrav svima,evo mog Dzoa 23. napunio 12 meseci i pre par dana smo bili na izlozbi dobio oceniu odlican 5 i komentar od sudije da je pas snazne konstitucije i perspektivan.

sto se tice terena dobar je,ima cvrstu marku,rad pticara u cika cak i retko kad mu nesto ostane jedino nije ima prilike da se susretne sa prepelicom ali blizi se avgust i jedva cekam da vidim sta smo ja i on radili ovih meseci.





Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #147 u: 25. 06. 2010. 11:24:21 »
 bravooo  peso
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #148 u: 25. 06. 2010. 12:41:38 »
Ovo  je Kratkodlaki ptičar,kad se gleda u ovu sliku ččč


 pa ovo nema veze sa njemačkim oštrodlakim ptičarom,ako je dobar u lovu pomiri se sa time da je kratkodlaki ili križanac kratkodlakog i oštrodlakog i lovi dalje  zagi

Offline snajper

  • K 100
  • **
  • Postova: 146
Odg: NJEMAčKI OŠTRODLAKI PTIčAR
« Odgovori #149 u: 25. 06. 2010. 12:43:26 »
A ovo su prijatelji Danci sa svojim njemcima z2