Autor Tema: Oštrodlaki jazavčari  (Posjeta: 106513 vremena)

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #30 u: 04. 10. 2008. 01:02:26 »
jazavčar koji mene najviše zanima je oki slomiški ako ko ima koju sliku ili podatak o njegovom radu na utakmicama na divlju svinju to bi itekako obogatilo ovu temu.

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #31 u: 04. 10. 2008. 20:08:24 »
Grga ili Oki Slomiški, odličan u radu na divlju svinju u gater! Mislim da je to jedini pas te pasmine koji ima maksimalnih 220 bodova u radu na divlju svinju u gateru. To je dobio na nekoj utakmici u Bosni. Osobno sam ga gledao više puta i sigurno je OK!

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #32 u: 04. 10. 2008. 22:36:00 »
Grga je proljetos uzeo i utakmicu kod Nikole!!! Igrom slucaja moj drug ima njegvog sina, fantastican radnik...
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #33 u: 04. 10. 2008. 23:06:02 »
Gledao sam na DVD od HADZI ANTICA sta sve i kako rade a po malo i uzivo i stvarno me odusevljavaju a DVD je odlican
ovo što pišeš zaista nije zeza (zezaju se neki forumaši)i ja imam CD (vidječu jeli isto to)uglavnom sve od uzgoja pa dalje i rad na ds,rad u rovu,lov,krvni trag.Dobro u Bosni mu problem težki tereni i drugdje)ali sam u Novom Gradu -Bosanski Novi na radnom ispitu(sudio) i vidio rad na dosta tvrdu d.s.pozavidjeli bi mu mnogi goniči(i jako nezgodan,nizak pas a pokretljiv)izludio vepra.Srčan i dobar oštrodlaki jazavičar zaista.I zaboravih u ukupnom poretku( bili goničiVi,terijeriIII i jazavičar iz IV) na ovom radnom ispitu ošt.jazavičar bio :najbolji pas utakmice i niko nije negodovao. just
« Zadnja izmjena: 04. 10. 2008. 23:10:34 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #34 u: 04. 10. 2008. 23:14:50 »
Grga ili Oki Slomiški, odličan u radu na divlju svinju u gater! Mislim da je to jedini pas te pasmine koji ima maksimalnih 220 bodova u radu na divlju svinju u gateru. To je dobio na nekoj utakmici u Bosni. Osobno sam ga gledao više puta i sigurno je OK!
nešto mi poznato zvući sve to baš ću da pogledam u svom rokovniku gdje bilježim detalje kako psi rade i ponašaju se,moguće da sam ga sudio baš(sa kolegama)ali ima tu nešto godina ako je to.to.A volio bi da jeste naravno just
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline donet

  • K
  • *
  • Postova: 49
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #35 u: 22. 10. 2008. 16:46:44 »
Pozdrav...

Moj drug iz udruzenja lovi sa ostrodlakim jazavicarom i mene je ubedjivao da nabavim jednog.Medjutim zbog svoje gradje bili su mi nekeko nesimpaticni. Ja sam vise puta bio sa njim u lovu i mogu vam reci da sam promenio misljenje, jer taj mali pas je cudo.Goni sve zeca, svinju, podize fazana, pa cak laje kad oseti i jarebice i podize ih.Izuzetno je privrezen ljudima i ima ime Amos.Kao mis u crtanom filmu  happi ..medjutim neznam kako se ponasaju po velikom snegu, kako se krecu kroz njega(s obzirom da su mali)...Neznam kakva su misljenja ostalih o radu na zeca i svinju dali su bolji brak jazavicari ili ostrodlaki? Brakovi mi deluje nekako jaci i krupniji, a obadve rase su inteligentne i sto je najvaznije imaju izuzetan nos. Evo bas pre par nedelja lovili smo svinju, na jednom mestu proslo je 7-8 pasa(posavaca,balkanaca...) dobro obucenih za rad na svinju i ni jedan nije osetio(doduse stari) trag svinje.Jedino su jazivicari na tom istom mestu pokazali interesovanje i pratili trag nekih 200 metara.Nazalost posto je teren nadalje bio vrlo nepristupacan a trag dosta star, obustavili smo potragu...

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #36 u: 22. 10. 2008. 21:45:52 »
Jazavicar je Univerzalac.
Dzepni Lav, koji uvek strpljivo sedi i ceka kraj Lovca momenat za akciju.
U stanju je mnoge stvari obaviti na terenu.Nedaj boze da zatreba i u Rancu se moze nositi, dubok sneg ili slicno!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #37 u: 16. 01. 2009. 20:39:40 »
Zna li itko za kakvo leglo trenutno? Trebam štene 2-3 mjeseca starosti.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #38 u: 05. 03. 2009. 11:47:54 »
Super jazo! Još ako ima dobre urođene osobine, nema kraja veselju u lovu sa tim psom...

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #39 u: 05. 03. 2009. 12:42:57 »
evo smo nekidan provali jazavćara od sedam mjeseci
na divlju svinju krmaću
5 puta je udarao i 5 puta ga je valjala-bacala
pa smo morali prekinut
jako me iznenadio taj psić

Offline dr.natterwald

  • K 500
  • ***
  • Postova: 846
    • NATTERWALD deutscher jagd terrier
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #40 u: 05. 03. 2009. 13:13:59 »
evo slike malog "lava"

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #41 u: 15. 03. 2009. 22:31:56 »
Ja sutra idem po štene u Temerin!  ref

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #42 u: 15. 03. 2009. 22:38:45 »
Ja sutra idem po štene u Temerin!  ref
Da nije mozda kod Urbana?

Dzepni Lavovi.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #43 u: 15. 03. 2009. 22:42:25 »
Baš kod Urbana!

Offline hrvoje

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Oštrodlaki jazavčari
« Odgovori #44 u: 16. 03. 2009. 00:01:17 »
Tu u mom mistu se ne lovi s njima, al znam da stariji lovci stalno spominju jednu kujicu koja je navodno harala 70-ih godina. Kažu da je bila jako svestrana, jednostavno za sve. Ne spominje se za badava još i danas.