Autor Tema: POSAVski gonic-zaboravljeno blago  (Posjeta: 94531 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #270 u: 12. 01. 2019. 11:34:53 »
Ne mogu se sjetiti imena, bio je jedan stariji čovjek u blizini Karlovca. Moj pok. Miško bio je od njega, izgledom i radom posavac za 10. Još su neki uzimali od njega i svi bili zadovoljni. Kolege oko Karlovca će vjerojatno znati o kome se radi. Nekad se često oglašavao u lovačkom vjesniku, da li se još bavi uzgojem ne znam.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #271 u: 12. 01. 2019. 17:49:16 »
Bilo bi baš dobro.  d4
Ovaj lovi svinje po Švedskoj ali mu još samo fali dobra kuja pa da cijela priča bude kompletna.  d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #272 u: 13. 01. 2019. 21:29:59 »
Ne mogu se sjetiti imena, bio je jedan stariji čovjek u blizini Karlovca. Moj pok. Miško bio je od njega, izgledom i radom posavac za 10. Još su neki uzimali od njega i svi bili zadovoljni. Kolege oko Karlovca će vjerojatno znati o kome se radi. Nekad se često oglašavao u lovačkom vjesniku, da li se još bavi uzgojem ne znam.
Ako misliš na gospona Bosiljevca, šampionka je nažalost stradala u lovu, trebao joj je to biti zadnji lov prije "mirovine"... neznam jel nabavio drugu ženku, pitam sutra pa javim...

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #273 u: 13. 01. 2019. 22:14:55 »
I ovdje je mužijak  dobio od vepra prije 7 dana ali se fino oporavlja. Ima u Švedskoj nešto posavaca ali nisu svi svinjari a kolega bi isključivo takvu liniju.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #274 u: 13. 01. 2019. 22:23:38 »
Imaš na njuškalu takav oglas točno što ti tražiš.
Ja ne znam tu kuju iz oglasa, možda znaju
Dalmatinci sa foruma više.

Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #275 u: 13. 01. 2019. 22:38:01 »
Ne držim ih odavno pa i ne pratim stanje na tržišu i uzgajivače. Ovo pasa što ima kod nas sve su štenad naših kuja. Nedavno je prilikom štenjenja kolegi uginula izvanredna kuja, pukla maternica i otišlo sve u nepovrat. Šteta ogromna. Stara balkanka od kolege više nije za rasplod, 12 godina ima. Ima njenu kćer koja obećava, to je jedino što bi moglo biti u budućnosti. U grupi posavka trenutno ni jedna.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #276 u: 13. 01. 2019. 22:53:14 »
Ma grome mislio sam na posavku sa njuškala .
Vlasnik je iz Zadra.

Da ne kvarim temu ali ako vam ni od Tamnog
nije ništa ostalo onda nije dobro.
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #277 u: 13. 01. 2019. 22:58:54 »
Od Tamnog potomaka imamo, nije to problem. Nego je pravih posavaca sve manje, kolega ima jednoga koji ima koju godinu i lišmaniju na to. Radi kao blesav, ali pravu kuju za dalje nemamo.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #278 u: 14. 01. 2019. 05:59:49 »
Sad pitanje je kakve radne kvalitete čovjek traži. Dalmacija i Slavonija traži drukčiji rad psa. U Dalmaciji oče se pas velikog radijusa kretanja, praktički kilometri, da oče stari trag i da duuuuugo goni, drži na mjestu zauvijek. Kad kažem dugo mislim satima i kilometrima. GPS obavezan. Ja osobno to ne volim ali da su efikasni jesu ali pitanje je ko če pucat i odstreljivat ispred tog psa. Slavonija i opčenito unutrašnjost gdje se lovi drukčije i krači pogoni traže se druge kvalitete psa. Gospodin pri kupnji mora i na te stvari pripazit. Ako ne želi da mu iz Švedske završi u Norvešku svako drugi lov onda mora pazit šta uzima  ;D ;D ;D

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #279 u: 14. 01. 2019. 18:51:53 »
Bas to Gabro, samo sto nikad ne znas sta ces dobit.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #280 u: 14. 01. 2019. 19:43:54 »
Da pitanje je uvijek šta češ dobit ali moraš i znat šta tražiš. Razlike u načinu rada od pasa do pasa iste pasmine su velike, dosta zavisi od podneblja i načina na koji ljudi love. Našeg goniča koji lovi u planini i naučio je da goni satima pusti u neku branjevinu u slavoniji, nečeš drugi pogon s njim odradit taj dan osim ako je odstreljeno to što je gonio pa si ga uhvatio. Inače ode on za prasetom. Ja ih zovem pasi za jednokratnu upotrebu, pustiš ga ujutro i ne vidiš ga više cili dan, ako ga i uvatiš taj dan. Ne hvala ipak toliko živaca i vremena nemam

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #281 u: 14. 01. 2019. 20:34:01 »
Točno iz toga razloga taj lov ne volim,bez GPS-a je suludo uopće ić lovit,a i tada je rizik ogroman da više pasa ne vidiš,prijatelj bi mi po tri dana tražio pasa i to po 100 km od kuće,ako ti pas imalo valja svako drugi lov ćeš ga morat vodit na šivanje,a to ako imaš sreće...

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #282 u: 14. 01. 2019. 21:07:52 »
Da istina je da psi svinjari često ginu i ozljeđuju se ali isto svaka čast ljudima šta uzgajaju goniče. To je velika ljubav i odricanje. Bez njih nema pravog lova. Lipo je pucat na štandu ali da neko nije poderao čizama i čizama ne bi se pucalo na štandu. Vjerujem kad ti pasi drže pravog vepra nakon duge gonje, ti prilaziš na lajanje i odstreljuješ ima srce da iskoči!! Taj trofej ide visoko na zid!! To je pravi fajt i treba imat muda i pas i čovjek za to. Zato svim našim pogoničima  d1 d1 zagi zagi

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #283 u: 14. 01. 2019. 21:16:10 »
Svaka im čast,ništa im ne osporavam d1

Offline ivica

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: POSAVski gonic-zaboravljeno blago
« Odgovori #284 u: 07. 01. 2020. 15:02:34 »
Moja ekipa!