Autor Tema: Automatske hranilice koje ste sami napravili.  (Posjeta: 50148 vremena)

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #15 u: 14. 10. 2012. 20:35:16 »
Misliš da će te taj  kučni rad manje koštat nego hranilice koje se prodaju po dučanima ?
Dok skupiš sve dijelove ,napraviš kutiju za motor,timer i akumulator ,napraviš tanjurić za razbacivanje ... biti ćeš blizu cijene dučanskih modela .
Svojevremeno sam vidio timer u CONRAD katalogu .
Gogo

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #16 u: 15. 10. 2012. 02:28:11 »
Hoće naravno neg manje..sve imam osim timera a on nemože bit skuplji od cijele hranilice da je zlatni..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #17 u: 29. 10. 2012. 16:49:36 »
Evo pošto nitko ništa ne stavlja u temu budem ja ali ne danas nego dok mi dode timer koji sam kupio preko ebay-a i dok to sve uklopim i napravim nosače razbacivača koji se pričvršćuje na bačvu i moram napraviti takozvani lijevak iz kojeg cure kuruzi prema razbacivaču' a razbacivač i motor su namontirani i stavljeni u kućište..razbacivač je ručno rađen a motorić je od stojkanovog ventilatora grijanja sa  dvije brzine..
Evo sve skupa ce me koštat 60kn toliko košta timer a i kupio sam solarku da puni akumulator ona košta 160kn i automatski se gasi kad napuni akumulator..
Znači evo sa solarkom 220kn..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #18 u: 29. 10. 2012. 17:00:42 »
Evo par slika..
Kućište je od limene kantice boje 4 litre..
Razbacivač moja inovacija.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #19 u: 29. 10. 2012. 17:07:30 »
Koliko bi htio da ti izbaci kuruze u jednom bacanju ?
Mislim da ti je kanta dosta mala ,trebat će često puniti kantu .

Gogo

Offline mkusmis

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #20 u: 29. 10. 2012. 17:14:41 »
Koliko bi htio da ti izbaci kuruze u jednom bacanju ?
Mislim da ti je kanta dosta mala ,trebat će često puniti kantu .


Koliko sam ja skužio kanta je samo kućište motora koje ide na bačvu, a ne spremište kukuruza..
Nego Deno, nije valjda da je situacija kao s avatarom? U tvojim godinama to nikako nije dobro..  hao

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #21 u: 29. 10. 2012. 17:26:39 »
Tako je kolega mkusmis kantica je samo kućište koje se pričvršćuje na bačvu..
A avatar je sprdnja zajebancija..ja sam malo mladi od tebe imam 22 godine.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline mkusmis

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #22 u: 29. 10. 2012. 17:29:42 »
Ma šalim se naravno..  zagi

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #23 u: 29. 10. 2012. 17:42:07 »
Ma kolega mkusmis  ja sam uvjek za šalu.. zagi
Nego dali ovo valja išta šta sam napravio..ali naravno još nije gotovo..
Kolega gogo količinu kukuruza određujem preko tajmera od jedne do 60sekundi razbacivanja..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline mkusmis

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #24 u: 29. 10. 2012. 18:20:42 »
Ne izgleda loše.. Tajmer misliš isto ugurat u kućište? A gdje planiraš akumulator stavit?

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #25 u: 29. 10. 2012. 18:34:27 »
Da tajmer će bit u kućištu na doljnjem poklopcu a poklopac ce bit na pantove..a akumulator će bit u bačvi po vrhu gore...moram mu napravit nosače di će bit..i odozgora poklopac,gore solarka i milina..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline mkusmis

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #26 u: 29. 10. 2012. 18:39:45 »
 d4 kad sklepaš poslikaj pa stavi..  zagi

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #27 u: 29. 10. 2012. 18:49:20 »
Dogovoreno budem slikao kak budem radio pa stavim..ali malo kasnije jer sam trenutno na terenu pa kad dodem doma nastupam s radovima laganini kak bude bilo vremena..
Ali ici ce radovi dosta brzo.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline dozani1

  • K 100
  • **
  • Postova: 414
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #28 u: 21. 04. 2013. 13:25:01 »
Evo dečki i moja automatska hranilica gotova.Još moram staviti timer kojeg sam kupio preko e-baya.A stup je napravljen od pocinčanog U- profila i na njega ide hranilica na visinu od 2,80m i u zemlji 80cm.Tako visoko ide zbog medvjeda .

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #29 u: 21. 04. 2013. 15:17:38 »
super izgleda i dobro si to osmislio ali zbog mede mozda ce biti prenisko malo, jer meni je tri hranilice koje su bile iznad 3 metra sredio, upocetku je to izgledalo idealno i super funkcioniralo ali medo kao medo pomalo ju je nacimao dok je nije skroz srusio, jesenas sam uzeo od elektre stup od 6 metara i zabio ga u zemlji preko metra i sve to jos nabio sa lickim kamenom i obijesio bacvu na preko 4 metra i stup omotao bodljikavom zicom na nekih 2 metra i stavio siljke iznad zice i sada medo ne moze nista vise, toliko od mene za sada slike cu postaviti cim prvom prilikom odem u lov a to je od 01.05. pozdrav  zagi