Autor Tema: Automatske hranilice koje ste sami napravili.  (Posjeta: 50493 vremena)

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« u: 11. 10. 2012. 17:41:31 »
Ekipa zanima me kakve ste automatske hranilice sami napravili..pa da stavite slike i neka objašnjena.
Znači zanima me izrada glavnog dijela hranilice onaj koji razbacuje hranu(kukuruz u zrnu)..od čega ste stavljali motore..i ostale bitne komponente..
Nadam se da se nitko neće ljutit zbog otvaranja ove teme..ali vjerujem da većinu zanima kako napravit,smontirat dio za razbacivanje da funkcijonira i da se napravi kvalitetno..
 zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #1 u: 11. 10. 2012. 17:48:21 »
i mene zanima isto? z14 z14 z14

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #2 u: 11. 10. 2012. 18:15:53 »
Pohvala za otvaranje teme,mene zanima tip hranilice koja funkcionira na akumulator a ne na AA baterije koje krepaju kad su na niskim temperaturama...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #3 u: 11. 10. 2012. 18:35:24 »
 Hvala kolega..I mene ta takkođer zanima verzija sa akumulatorom..jer ova sa baterijama kao sto si rekao nevalja a i ne traje neko pristojno vrijeme..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #4 u: 12. 10. 2012. 13:09:19 »
Nije valjda da nitko nije radio automatsku hranilicu.. fre
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #5 u: 12. 10. 2012. 14:56:26 »
Ja sam radio bačvu ,nosače i ostalo,a sam automat sam kupio gotov sa akumulatorom i punjačem akumulatora i priej tjedan dana sam kupio novi akumulator jer je ovaj stari 4 godine crknuo .
Gogo

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #6 u: 12. 10. 2012. 17:03:06 »
Tako sam i ja planirao napraviti sam nosace,noge..bacvu imam..
Pa me zanima dali je netko sam radio ovo za razbacivanje ili samo da poslika ovo kupovno iznutra i da pokaze shemu spajanja pa bi to sve sam smontirao..samo bih uzeo tajmer..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #7 u: 12. 10. 2012. 18:09:18 »
pogledaj ovo sa akumulatorom i solarnim napajanjem (možda se koristi samo po danu, a noću preuzima ulogu ugrađeni akumulator za napajanje)


http://www.wildnissport.de/decoy-schwarzwild-pro-feeder-kit-mit-batterie-2.html#
« Zadnja izmjena: 12. 10. 2012. 18:12:01 od tyrol »
Em ti sumpor.....

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #8 u: 12. 10. 2012. 20:55:58 »
Solarka samo dopunjava akumulator po danu..kolega puno hvala na pomoći ali mene zanima shema di se sta spaja od struje i od cega bih valjalo smontirati el motorić 12v..imam motorić od rotacije od bagera pa ću njega probat da vidim dali bih mogao razbacivat kukuruze dali je dovoljno jak..samo moram uzet timer...i onda mi samo treba shema di se sta spaja na timer i to je to.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 356
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #9 u: 12. 10. 2012. 20:59:14 »
...Znači zanima me izrada glavnog dijela hranilice onaj koji razbacuje hranu(kukuruz u zrnu)..od čega ste stavljali motore..i ostale bitne komponente..

Krug promjera cca 20cm od 3mm al lima z (pop)nitnanim L profilima za razbacivanje.
Motor z getribicom od kompresora za pumpanje guma.
Tajmer 12v od Condrada ili z 220v na 12v predelani tajmer za šuko utičnice.
Akumulator 12v cca 40Ah.
Spakirano h bojler od centralnog, zaključano i zaštičeno od kiše koja se zmrzava.

Dobra kob.
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #10 u: 12. 10. 2012. 21:12:47 »
E to kolega GT hvala puno za ovo..taman imam motorić od malog kompresora za auto..jedino motor mi i valja a ovo ostalo se na kompresoru raspalo.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #11 u: 13. 10. 2012. 08:08:47 »
Solarka samo dopunjava akumulator po danu..kolega puno hvala na pomoći ali mene zanima shema di se sta spaja od struje i od cega bih valjalo smontirati el motorić 12v..imam motorić od rotacije od bagera pa ću njega probat da vidim dali bih mogao razbacivat kukuruze dali je dovoljno jak..samo moram uzet timer...i onda mi samo treba shema di se sta spaja na timer i to je to.. zagi
Koliko te košta timer ,ako nije tajna i s koliko vremenskih intervala ?
Gogo

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #12 u: 13. 10. 2012. 13:03:35 »
Budem pogledao u Pevecu ili nekom sličnom trgovačkom centru..ali i ima na e bayu za 10 do 15 doara digitalni timer 12volti..a imaš i na njuškalu za nekih 220kn što je pretjerivanje jer ga je tip kupio za 10 dolara a prodaje po 220kn..
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #13 u: 13. 10. 2012. 15:31:30 »
Ako netko zna di se moze nac timer 12v povoljno u hr nek napise.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.

Offline Deno

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Automatske hranilice koje ste sami napravili.
« Odgovori #14 u: 14. 10. 2012. 18:30:13 »
Može i nekakav vremenski relej dan noć..ma uglavnom nešto šta bi se moglo stavit da se može regulirat motor na automatskoj hranilici..
Molim pomoć pa ako netko zna kako i šta bi valjalo skombinirat.. zagi
Ljubi svoju zemlju,na njoj ti sagradi dom i brani je krvlju svojom povezan si s njom.