Autor Tema: Hranilica za svinje  (Posjeta: 66181 vremena)

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #30 u: 24. 02. 2008. 18:57:53 »
Može se štelati količina izbačene hrane. Ja mislim da baca od 3-5 kg u jednom hranjenju.
Nikola to je malo previse,ja ih imam tri komada koje rade za mene a koliko sam ih jos deckima donio...
mozes stelovati od 3 sec. pa na dalje,u tri sekunde nemoze izbacizi 3 kg.mozda u vrh glave pola kile.
Kod svih njih je problem da im pucaju ona pera sto rasipavaju(neki slabi materijal)sve sam morao popravljati.
Sto se baterija tice u Kauflandu su mislim 28 kuna i drze bez problema dvije godine.
Sada sam kupio neke svabske izgledaju mi kvalitetnije a jos su i jeftinije,nisam jos iprobao,javim kada prodju testiranje.
Mi imamo dosta automatskih u lovistu jer one klasicne nam se ne isplate,nikad dosta kuruza uvjek prazne,evo malo pokretnih slika od ovih sto su uvjek prazne..                                         

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #31 u: 01. 04. 2008. 13:40:20 »
 Sikiriki, jesi ga dozvao! Ubuduće skrati prste! ;D ;D
Javio mi danas lovnik da je sinoć navratio   m1 i srušio hranilicu (post od 01.12. i 30.11.).
Ovih dana idem popravit i odslikati da vidim kakvu je pizd.... napravio!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #32 u: 15. 04. 2008. 21:39:31 »
 Evo kaj se dogodi kad medo ne može do kukuruza!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #33 u: 15. 04. 2008. 22:42:57 »
Evo kaj se dogodi kad medo ne može do kukuruza!
Čuvajte ga, pazite ga, jer...  ktiz

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #34 u: 15. 04. 2008. 22:57:44 »
evo jedne kod mene
« Zadnja izmjena: 15. 04. 2008. 23:00:14 od ikova371 »

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #35 u: 02. 05. 2008. 14:53:07 »
Da malo osvježim temu. Hranilica nije moj rad ali vrijedi je pokazati. Visi sa drveta na sajli.

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #36 u: 02. 05. 2008. 21:01:00 »
Davno jednom kada sam bio u gostima vidio sam malo cudne hranilice za divlje svinje.
Naime bile su od cijevi koje su bile duboko zabijene u zemlju,i u te cijevi bio je nasut kukuruz.
Kada sam pitao kako to funkcjonise lovocuvar mi je rekao da kada svinje dodju tu se jako puno zadrzavaju jer nemaju mogucnosti sve pojesti,posto pojedu ono samo sa vrha mozda kilu kukuruza a ostalo ostane u cijevi a cijev ima neda da dodju do jos.Ne trose puno kukuruza na hranjenje svinja,a svinje su uvijek tu i dolaze se hraniti.

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #37 u: 02. 05. 2008. 21:44:19 »
Onda poslje se hrane gledajuci u kukuruz i tako dolaze svakog dana gledati.... ččč

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #38 u: 02. 05. 2008. 21:55:57 »
Imeni je bilo cudno,to sam prvi put vidio u zivotu.
Ali tada su govorili da im svinje dolaze i da se hrane mislim koliko mogu.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #39 u: 02. 05. 2008. 22:08:03 »
Davno jednom kada sam bio u gostima vidio sam malo cudne hranilice za divlje svinje.
Naime bile su od cijevi koje su bile duboko zabijene u zemlju,i u te cijevi bio je nasut kukuruz.
Kada sam pitao kako to funkcjonise lovocuvar mi je rekao da kada svinje dodju tu se jako puno zadrzavaju jer nemaju mogucnosti sve pojesti,posto pojedu ono samo sa vrha mozda kilu kukuruza a ostalo ostane u cijevi a cijev ima neda da dodju do jos.Ne trose puno kukuruza na hranjenje svinja,a svinje su uvijek tu i dolaze se hraniti.


To nije klasična hranilica gdje će se svinja najest već služi za primamu. Kukuruz se ukiseli a svinji miriši i uvijek dolazi. Tu je negdje u blizini morala biti čeka ili bar neka sjedalica.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #40 u: 02. 05. 2008. 22:37:36 »
Velika je razlika izmedju toga da li zelis da divljac nahranis i da joj pomognes ili samo zelis da ju odstrelis pa zbog toga iznosis kukuruz i drugu hranu.
za prvu stvar je najvaznije da izneses sto vise hrane i da divljac sto lakse dodje do nje,a za drugu da izneses sto manje hrane i da ju samo privuces na odredjeno mjesto da bi je lakse odstrelio.
ja bih ovu prvu izabrao kao postenu i lovacku a ova druga mi se cini kao neka taktika koju koriste krivolovci.
uredu je i logicno da se napravi i ceka na mjestu gdje se hrana iznosi najvise zbog lakseg osmatranja divljaci ali i regularnog i kontrolisanog odstrela.
divljac kao divljac koliko god je mudra kada je gladna izadje na hranilicu i bude kao na dlanu za lovca i nije ju problem odstreliti narocito zimi.
zbog toga trebaju lovocuvari sto cesce obilaziti hranilice u lovistu jer najcesce su one mete krivolovaca koji znaju da divljac tu dolazi ili lezi negdje u blizini.
pozdrav 

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #41 u: 03. 05. 2008. 09:56:41 »
Davno jednom kada sam bio u gostima vidio sam malo cudne hranilice za divlje svinje.
Naime bile su od cijevi koje su bile duboko zabijene u zemlju,i u te cijevi bio je nasut kukuruz.
Kada sam pitao kako to funkcjonise lovocuvar mi je rekao da kada svinje dodju tu se jako puno zadrzavaju jer nemaju mogucnosti sve pojesti,posto pojedu ono samo sa vrha mozda kilu kukuruza a ostalo ostane u cijevi a cijev ima neda da dodju do jos.Ne trose puno kukuruza na hranjenje svinja,a svinje su uvijek tu i dolaze se hraniti.


To nije klasična hranilica gdje će se svinja najest već služi za primamu. Kukuruz se ukiseli a svinji miriši i uvijek dolazi. Tu je negdje u blizini morala biti čeka ili bar neka sjedalica.
Postoji u blizini ceka 50 metara od hranilica.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #42 u: 03. 05. 2008. 10:18:17 »
Ikova-kako punite ovu hranilicu? Svidja mi se rjesenje d4-daj malo pojasni jel visi na sajli,dali se moze spustiti itd.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #43 u: 03. 05. 2008. 10:49:31 »
Evo kako izgleda stup od hranilice koju medo trese
Ako je hranilica na 3 noge gotova je odmah- samo zeljezni stup zabetoniran u zemlju, i tada moze tresti-sjedne ispod i trese citavu noc-nigdje mu se ne zuri,vremena ima. Za par dana ode puna bacva koja inace traje 2-3 mjeseca. Mamu mu njegovu medvjedju :D.
Ovo su hranilice koje izradjuje moj prijatelj i susjed-necu reklamirati bilo je reklama po dobroj kobi i L.V. .
Postoji i super rjesenje povoljnije,Nikola je stavio sliku-automati sa senzorom osjetljivim na svjetlo-bacaju 2 puta na dan u zoru i sumrak. Vrlo su pouzdane i trajne. Montiraju se na bacvu, a bacva na drvene stupove.Moram poslikat pa cu postavit slike. Inace ne odlaze im perca kao na ovim gore. Doduse nisu prikladne za terene gdje ima medvjeda jer im je automat izvana ali za svinje prva liga.

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #44 u: 03. 05. 2008. 17:17:56 »
evo jedne kod mene

ove su hranilice dobre di nema mede a di ima medo, brzo je polomi ili nekako unisti. valjda mu to gust da se nama malo osveti.