Autor Tema: Hranilica za svinje  (Posjeta: 66346 vremena)

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #60 u: 10. 02. 2009. 15:42:35 »
Da, postavljena je kod mene u lovištu. Inače, cijelu livadu smo obasuli kuruzom, livada je nekih 60x60 m, okružena je gustim grmljem kroz koje čovjek ne može i ne vidi. Ta livada je jedno od glavnih prijelaza svinja, zaklonjena potpuno do svega ostaloga. Zato smo je tu i postavili. A vjerojatno svinje sad ta bačva buni i boje se pa zato izbjegavaju u potpunosti to mjesto, a nadam se da će se osloboditi straha i krenuti u akciju. Inače, stabilnost hranilice nije upitna jer stup se ne može ni mrdnut, a livada je zaklonjena po pitanju vjetra tako da nema straha da se bačva zanjiše pretjerano i padne ili nešto slično. Ako svinje počnu dolazit i kopat ispod bačve, onda će vjerojatno trebati neko drugo rješenje za stup jer će ga sigurno vremenom potkopati. A kaj se tiče same konstrukcije stupa i svega, ha ovo nam je prvi takav projekt. Prototipovi nikad nisu savršeni, popravit ćemo se s vremenom.  ;D

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #61 u: 10. 02. 2009. 16:20:07 »
pobacaj okolo njive koji kukuruz da ih navede na bacvu.mozda upali  d7
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #62 u: 10. 02. 2009. 16:24:20 »
Brno hajde fotografisi i postavi Fotku od one Hranilice.
Kod kolege ona veca je vec u pogonu.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline tuco

  • K 100
  • **
  • Postova: 235
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #63 u: 10. 02. 2009. 19:53:23 »
nisam temu pogriješio, ovo je namjerno. slike su od lani ali to nam redovito rade.
i onda kažu da svinja nije štetočina. grrr...

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #64 u: 15. 03. 2009. 20:16:12 »
Možešli mi kazati dali radi na 12 V istosmjerne ili 220 V izmjenične struje, jer vidim nekakve oznake opasnosi po nosačima i na samoj hranilici. Uopće kakav je sistem rada kod ove hranilice?
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #65 u: 24. 03. 2009. 19:19:56 »
Jedna od nekoliko kuruzana za DS
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #66 u: 25. 03. 2009. 08:26:18 »
Tihomire, kako nema traga?!  m4

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #67 u: 25. 03. 2009. 16:37:59 »
Tihomire, kako nema traga?!  m4

Slika je možda tako fotkana,
ima,ima traga,
svaki put kad bacim kukuruzu okolo u pravilu je drugi dan više nema
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #68 u: 26. 03. 2009. 10:28:49 »
Ma daj novu fotku onda... Niti se ne vidi staza kojom dolaze, niti je šuma dignuta, niti oko kukuruzara ima blata....

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #69 u: 24. 04. 2009. 09:50:17 »
Evo mene konačno sa dobrim vijestima. Jučer smo obišli hranilicu i naišli na veselje. Svinje su ju konačno počele posjećivati. Nakon 4 mjeseca kaj je postavljena, već sam mislio da je totalni promašaj, no eto, trud se ipak isplatio. Nisu još izorale cijelu livadu kao na drugim mjestima, ali barem znam da su se prestale bojati hranilice. Moguće da ih je strah prošao jer hranilica je bila bijela bačva, a nedavno sam ju omotao u šatorsko krilo pa se ljepše uklopila u okoliš. Vjerojatno im se bijela boja bačve nije dopadala. Evo i slika nekih:

Tu je zminirano svrdlom pomiješana kuruza i sol u dubinu od cca 60 cm


.357 Magnum lever action je čisto za samoobranu za ne daj Bože...


Krenule su i duž kanala u oranje...



Svi sretni krenuli smo prema izlazu iz lovišta, netko je fino potanjurao put i izravnao sve, a mi, naravno, naivno naletili i samo propali u živo blato. Defić bogec nije više mogao gurati ispred sebe i na posljetku smo stali...




Još jedan naivac je krenuo sa Nivom da nas izvuče, no on nije uspio proći niti 150 m puta, džabe mu traktorske gume kad su ostale u zraku hehehe...


Izvlačenje je trajalo do dugo u noć i tek je car terena Campagnola sa traktorskim gumama uspjela savladati prepreke. Nas taj prokleti kruti diferencijal kojeg campagnola nema uvijek dovede do pizdarije...

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #70 u: 09. 07. 2009. 15:46:33 »
Jučer napravljeno. U pomoč, na druženje, da upoznaju lovište, ljude su došli Nazime sa foruma i Denis Kušnjačič, te ima ovom prilikom zahvaljujem!

 Danas pregledavao kazete od kamere i nađem radnu akciju kad je rađena ova hranilica. Ima i moja bivša jazavčarka u gateru kod Vinka i na treningu na lisicu  ali ne znam stavit filmić.

valdop

  • Gost
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #71 u: 02. 08. 2009. 14:29:35 »
samo da se pohvalim da su danas stigle nove mašine za bacanje kukuruza u zrnu iz bačve. u pripremi su bačve, samo da vručine malo popuste idem na montažu u lovište...

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #72 u: 02. 08. 2009. 18:13:58 »
 Pozdrav. Di se mogu nabavit ovakve mašine i kolko koštaju, dal je to na trečoj slici tajmer uz motorić ili se on montira posebno                                                 

valdop

  • Gost
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #73 u: 02. 08. 2009. 20:59:12 »
mašina košta 100 eura, donio jedan lovac iz inostranstva, mašina ima dva potenciometra za regulaciju bacanja kuruze, jedan je za ujutro kad sviće a drugi za predveče kad smrkava, mogu se i isključiti pa da radi samo jedan, ima senzor za svjetlo dan-noć pa tako i pali motorić. stroj koristi baterije 6V, ali je bolji suhi akumulator od 6V (bolje vrti motor). akumulator ne dolazi u kompletu s mašinom. potenciometrom se regulira rad motora od 0-20 sekundi. za usporedbu: kad radi na regulaciji od deset sekundi, samo uveče, pedeset kg kuruze potroši za 15-20 dana. pozz

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: Hranilica za svinje
« Odgovori #74 u: 02. 08. 2009. 21:09:50 »
ja sam mislio da je to kod nas negdje kupljeno, več bi sutra otišo po nju