Autor Tema: Krađa hrane iz automatske hranilice  (Posjeta: 5529 vremena)

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #15 u: 07. 09. 2017. 11:07:51 »
A stari jedino tako. Nama je odnilo prvo jednu šta ne šalje na mail pa smo onda stavili ovu šta šalje ali odnilo i nju. Došlo joj s leđa u ugasilo je odma  dois dois.
Imaš na internetu za male pare ove lažne kamere pa ih postaviš svugdi tako da ne zna koja je koja. A izgledaju ko prave... Lažnu postaviš da se vidi a pravu sakriješ i neka snima ovu lažnu...

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #16 u: 07. 09. 2017. 11:28:00 »
krivično će odgovarati ako je vrijednost veća od 1000 kuna, mislim da ima za kupiti oznake koje pokazuju da je objekt ili štogod već pod video nadzorom, na brzinu skinuto s neta  http://nuvola.hr/proizvod/naljepnica-prostor-pod-video-nadzorom/      zagi

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #17 u: 07. 09. 2017. 11:29:32 »
kazneno će odgovarati ako je vrijednost veća od 1000 kuna, mislim da ima za kupiti oznake koje pokazuju da je objekt ili štogod već pod video nadzorom, na brzinu skinuto s neta  http://nuvola.hr/proizvod/naljepnica-prostor-pod-video-nadzorom/      zagi

Offline jjukic

  • K 100
  • **
  • Postova: 425
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #18 u: 07. 09. 2017. 17:35:42 »
Krivično je stari naziv za kazneno, nebitno, kolega Grga je na dobrom tragu tu se radi o načinu kaznenog progona, za štete do 1.000,00 kn kada se radi o kaznenom djelu krađa opisanom u čl. 228 st.2 kaznenog zakona, kazneni progon se progoni privatnom tužbom što znači da počinitelja možete tužiti na nadležnom sudu vi ili udruga ako želite a kada se radi o šteti većoj od 1.000,00 kn radi se o kd iz čl. 228 st.1 kz-a te se progon vrši po službenoj dužnosti, dakle državno odvjetništvo zastupa tužbu, naravno sve to pod uvjetom da se pronađe počinitelj kojem u pravilu državno odvjetništvo i sudovi nalaze razne olakšavajuće okolnosti pa rado odustaju od kaznenog progona.  zagi
dao bog dobru kob

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #19 u: 07. 09. 2017. 18:02:20 »

Ako se stavi upozorenje da je pod video nadzorom, zakonski dokaz je sigurno.

Ne znam da li se loviste nacelno smatra javnom povrsinom, ali ako se smatra, onda je i slikanje  bez upozorenja dokaz.
(Kao slikanje brzine auta na cesti)


Ovo treba sve provjeriti s pravnikom, a slikanje na autocesti spada pod ovlasti policije, a ne zato što se radi o javnom prostoru.
No dobro, to sad nije tema. Svakako postavit kameru, dobro je sakriti i/ili osigurati i bit će rezultata sigurno.
« Zadnja izmjena: 07. 09. 2017. 18:04:24 od springo »
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #20 u: 07. 09. 2017. 18:20:39 »
Ne bi htio da me postavljanje kamere na kraju još košta nekakve prijave za ne znam kaj,jer je kamera postavljena mimo zakona i slično. Ja bi bio najsretniji da se to ne ponovi i da lamera slika samo divljač na 4 noge.
Ex lovnik

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #21 u: 12. 09. 2017. 21:44:37 »
Jedno privatno lovište (od nedavno) koje graniči uz moje gdje sam član ima na svim prilazima lovištu table sa naljepnicom "lovište je pod videonadzorom" znači nisu te naljepnice postavljene bezveze nečemu služe a nešto sam čuo da su neki ljudi snimljeni i dobili prijave na policiji zbog nečega što je smetalo vlasnika lovišta.