Autor Tema: Krađa hrane iz automatske hranilice  (Posjeta: 5528 vremena)

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Krađa hrane iz automatske hranilice
« u: 03. 09. 2017. 16:19:09 »
Prije 5 dana napunim bačvu od 200 L sa kukuruzom. Promijenim akumulator,provjerim koliko mi baca. Podesim vrijeme bacanja jer se ranije smrači.
Odem jučer na čekanje,sjednem kad čujem motor zavrtio u prazno. Nakon čekanja odem do bačve,popnem se kad ono bačva prazna. Ali prazna kao da je netko metlicom počistio,ni zrna. Pošto bačva visi na dvije sajle vjerojatno su ju prevrnuli na opak da su istresli do zadnjeg zrna. Vjerujem da to nije jedan sam napravi,vjerojatno dva čovjeka ili možda i treći koji je čuvao stražu na prilazu. Primijetio sam tada tragove terenskih guma. Netko je došao sa đipom i ispraznio bačvu.
Razmišljam da postavim kameru,možda i dvije ili tri, kod hranilice i na prilaznom putu,ako bi se vidjela dobro lica ili registracija auta ,može li to poslužiti policiji kao dokaz?
 Jel istina da treba biti naljepnica da je objekt ili lovište pod video nadzorom?.

Ex lovnik

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #1 u: 03. 09. 2017. 16:41:30 »
E svašta!! Da su ukrali hranilicu ili kameru onda se ne bi ni iznenadio toliko, jer su i meni ukrali 2 kamere s čeke ( :tommy:) tako da se hranilicu i ne usudim stavit, ali da ljudi prazne hranilice i kradu kukuruz  uf. Koja guba!! Pa koja je to vrijednost 200-300 kuna !? Pa mislim tako se kompromitirat za 200 kuna.... Rekli bi mi pomorci "svašta pi..a rodi i brod vozi "

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #2 u: 03. 09. 2017. 16:56:04 »
Kolegi su stalno krali sol,i onda je ulovio jednog sa ovcama kako mu vadi iz solišta i baca ovcama.
Ex lovnik

Offline dabar

  • K 100
  • **
  • Postova: 398
  • Od svih ljubavnica najdraža mi puška!
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #3 u: 03. 09. 2017. 18:10:22 »
Mene to više ništa ne čudi iskvarenih ljudi ima posvuda , ukradena mi je automatska hranilica sa 50l bačvom i akumulatorom, tipovi došli sa quadom i alatom i skinuli je sa visine od 4m nakon toga napravio sam hranilicu od kanalizacijske cijevi vrijednu 30kn nisam mogao vjerovati kad sam vidio da je i ona nestala

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #4 u: 03. 09. 2017. 18:11:34 »
Ne može ti poslužiti kao službeni dokaz. Štoviše, slikanje nekog bez njegovog znanja je protuzakonito.
Za početak staviš znakove da je prostor pod video nadzorom, pa vidiš da li će ti ponovo nestati kukuruz, ali ih postaviš na takvo mjesto da isti ne može reći da ih nije vidio.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #5 u: 03. 09. 2017. 18:43:02 »
Lovnik, ne treba dokaz policiji, treba tebi, naštimaj kameru.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #6 u: 04. 09. 2017. 05:48:44 »
tako je leon  zagi

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #7 u: 04. 09. 2017. 10:05:01 »
Neka policija radi svoje.
Ne mislim tjerat pravdu.
Dovoljno je nekome sa snimke nekaj kazati i da te prijavi na policiju za prijetnju i ode oružje na čuvanje.
A ja de se dokazujem da mu nisam ništa prijetio i ostalo.
Zato i pitam kako se legalno zaštiti ako se i postavi kamera  da se to može iskoristiti.
Ex lovnik

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #8 u: 04. 09. 2017. 10:49:26 »
Meni su isto praznili i bacali ovcama pa sam im prosuo patku da je otrovano zbog štetočina  hao
Imam upalu volje.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #9 u: 04. 09. 2017. 13:12:41 »
Staviš kameru za praćene divljači na hranilici..... fre jbg. slikalo i počinitelja.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #10 u: 07. 09. 2017. 08:01:05 »
Kako pravilno postaviti oznake da je lovište pod video nadzorom ili barem u blizini hranilišta ili čeka da bude po zakonu.  Htjeli bi da snimka bude valjani dokaz za policiju,ako postavimo kamere. Jer kaj mi znači da znam tko je kad mu ne smiješ ništa. Pričao sam o tome s prijateljem policajcem,jedino ispravno je da prijaviš krađu i da policija odradi svoje. Da i postavim kameru i da vidim tko je nemoj mu ići doma ili ga zvati jer te može prijaviti za uznemiravanje i ode oružje na čuvanje u policiju. A vrlo lako je moguće da me proglase krivim za uznemiravanje i onda nema oružja nekoliko godina. Zaboravio sam ga pitat jel bi policija uopće primila prijavu za krađu kad se radi o cca 300 kn vrijednosti.
Ex lovnik

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #11 u: 07. 09. 2017. 10:14:44 »
Samo pazi da ti i kamere ne odu za kukuruzom...

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #12 u: 07. 09. 2017. 11:02:28 »

Razmišljam da postavim kameru,možda i dvije ili tri, kod hranilice i na prilaznom putu,ako bi se vidjela dobro lica ili registracija auta ,može li to poslužiti policiji kao dokaz?
 Jel istina da treba biti naljepnica da je objekt ili lovište pod video nadzorom?.

Ako se stavi upozorenje da je pod video nadzorom, zakonski dokaz je sigurno.

Ne znam da li se loviste nacelno smatra javnom povrsinom, ali ako se smatra, onda je i slikanje  bez upozorenja dokaz.
(Kao slikanje brzine auta na cesti)

Po meni, najbolje upitati nekog u policiji.
Cijelu pricu ne treba gledati na nacin da se naplati cim veca kazna, nego da se takve ljude udalji iz drustva ako su clanovi, a ako su lokalni ljudi da ih prodje volja da se ponovoi.

Ukrasti 200 kila kukruza nije velika vrijednost, ali je velika sramota.
Gente Balcanico!

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #13 u: 07. 09. 2017. 11:03:44 »
Bumo ih više postavili da snimaju jedna drugu,druga traću,treća da snima iz zraka uf
Ex lovnik

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Krađa hrane iz automatske hranilice
« Odgovori #14 u: 07. 09. 2017. 11:07:32 »

Razmišljam da postavim kameru,možda i dvije ili tri, kod hranilice i na prilaznom putu,ako bi se vidjela dobro lica ili registracija auta ,može li to poslužiti policiji kao dokaz?
 Jel istina da treba biti naljepnica da je objekt ili lovište pod video nadzorom?.

Ako se stavi upozorenje da je pod video nadzorom, zakonski dokaz je sigurno.

Ne znam da li se loviste nacelno smatra javnom povrsinom, ali ako se smatra, onda je i slikanje  bez upozorenja dokaz.
(Kao slikanje brzine auta na cesti)

Po meni, najbolje upitati nekog u policiji.
Cijelu pricu ne treba gledati na nacin da se naplati cim veca kazna, nego da se takve ljude udalji iz drustva ako su clanovi, a ako su lokalni ljudi da ih prodje volja da se ponovoi.

Ukrasti 200 kila kukruza nije velika vrijednost, ali je velika sramota.
Ma da me netko zamoli da mu dam 200 kila kukuruza dao bi mu,a ne ja dođem nakon nekoliko dana nakon punjena hranilice  i sjedim,a možda je lik ispraznio hranilicu pola sata nakon što sam ju napunio i divljač dođe par dana i ne nađe ni zrna i za 7 dana prestane dolaziti,a ja se kreten živciram i mislim si kaj neće doči,a one nemaju na kaj dolaziti.
Ex lovnik