Autor Tema: Mrcinište!  (Posjeta: 11703 vremena)

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Mrcinište!
« u: 14. 02. 2009. 18:43:19 »
Znam da smo o njima puno rekli,al koliko sam uspio pretražit čini mi se da nema nigdje tema kao takva i da bude sve lipo na jedno mistu objedinjeno.

Znaći za koji ih životinje radite,gdje ih radite (gusto,čistine.itd) za koju beštiju šta stavljate i šta provjereno radi!
Pošto uskoro počinje prava sezona na štetočine,a i ministarstvo je izdalo naredbu o odsrelu lisica raspišite se i DOBRA VAM KOB
« Zadnja izmjena: 14. 02. 2009. 18:58:33 od File »
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #1 u: 14. 02. 2009. 19:05:22 »
Dobra tema nema prigovora. Bar da o necem caskamo kad lovna sezona je prosla.

Ja licno nisam postavljao mrciniste, ali nekoliko clanova moje grupe jesu i to dugo godina.

Najcesce je medvijed dolazio, poneka lija, vuk, ali medo je gazdovao mrcinom. Obicno su iznosili kravu, pa je strvina dugo trajala. Zahvaljuci tom poduhvatu, posjeta medvijeda je bila redovna, sto je rezultiralo nebrojnim bliskim susretima s ovim mesojedom. Jedan susret je cak mogao imati i posljedica jer je ekipa mislila da je samo jedan medo na strvini, a iza ledja im je prilazio jos jedan.Bilo je tu svasta. Iako je ceka u neposrednoj blizini mrcinista niko nije snimao dolaske tako da nazalost nema video zapisa, a bilo bi zanimljivo da se tako nesto vidi.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #2 u: 14. 02. 2009. 19:22:29 »
Za lisicu ja najcesce zakopam na oranici srnece glave ili komade mesa na mjesto koje dobro vidim sa ceke.Dosta je ucinkovito jer lisica mora prvo da iskopa meku tako da ja imam dovoljno vremena za hitac.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #3 u: 14. 02. 2009. 19:25:13 »
Ja sam dogovorio za ovaj tamo vikend što dolazi sa jednim mesarom da mi ostavi iznutrica pa ču pokušat s njima jer nemam trenutno ništa drugo možda dodam i malo ribe da pojačam miris i nadam se da bi moglo privuč koju liju il možda čak i najtraženijeg kanida čaglja
Ćaća viče mater plače!

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #4 u: 14. 02. 2009. 19:28:30 »
mi isto unutrice, kravlje cesce, blizu rupa ali i ceke..
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #5 u: 14. 02. 2009. 19:54:03 »
Klanicni otpadi, otpadi iz Zivinarske klanice i nije lose dodati i otpad iz neke Ribarnice.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #6 u: 14. 02. 2009. 20:01:19 »
Ako je mrciniste nanovo napravljeno dobro je par puta iz razlicitih smjerova i vece udaljenosti prema njemu vuci po zemlji iznutrice ili neki drugi mamac.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #7 u: 14. 02. 2009. 20:28:17 »
Klanicni otpadi, otpadi iz Zivinarske klanice i nije lose dodati i otpad iz neke Ribarnice.
Tocno mi to i je plan u nas se svaki vikend peku janjci tako da mi neće falit janječih drobova,a i more je blizu pa ribe ima ;) nadam se da će riba ubrzat proces pronalaska mrciništa tako da već drugu večer planiram čekat
Još ču uokolo postavit kamenja večih da vidim jesu li svinje ili tražena roba,jer nemogu je nigdi postavit da ima lisica a nema svinja
Ćaća viče mater plače!

Offline jatagan

  • K 100
  • **
  • Postova: 380
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #8 u: 25. 02. 2009. 19:11:44 »
Klanicni otpadi, otpadi iz Zivinarske klanice i nije lose dodati i otpad iz neke Ribarnice.
Tocno mi to i je plan u nas se svaki vikend peku janjci tako da mi neće falit janječih drobova,a i more je blizu pa ribe ima ;) nadam se da će riba ubrzat proces pronalaska mrciništa tako da već drugu večer planiram čekat
Još ču uokolo postavit kamenja večih da vidim jesu li svinje ili tražena roba,jer nemogu je nigdi postavit da ima lisica a nema svinja
Meni to nebi nimalo smetalo.Ako je dozvoljen lov pucas a ako nije osmatras i sabires iskustva.

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #9 u: 25. 02. 2009. 20:19:07 »
Klanicni otpadi, otpadi iz Zivinarske klanice i nije lose dodati i otpad iz neke Ribarnice.
Tocno mi to i je plan u nas se svaki vikend peku janjci tako da mi neće falit janječih drobova,a i more je blizu pa ribe ima ;) nadam se da će riba ubrzat proces pronalaska mrciništa tako da već drugu večer planiram čekat
Još ču uokolo postavit kamenja večih da vidim jesu li svinje ili tražena roba,jer nemogu je nigdi postavit da ima lisica a nema svinja
File, idealna stvar za miris je da u plastičnu bocu od 2,5 litre uvališ drobove od riba sa malo vode i to staviš malo na sunce(par dana) bocu zatim izbužaš na par mista, tako da to pomalo kapi, predivno za mirisat. Radi - provjereno d4 Oprez: prilikom montaže upotrijebiti gasmasku. slL  d4
« Zadnja izmjena: 25. 02. 2009. 20:28:20 od bravarica »
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #10 u: 25. 02. 2009. 21:02:24 »
Np kada bi ukopali takvu jednu cev u zemlju?
Odprilike duzine 1,5 ili 150 cm, promer 18 cm, mogli bi da napravimo idealnu klopku za Lisicu,Kunu ili D Macku.
Ukopati cev pod ovim uglom, ali ne previse polozeno,zatrpati dobro zemljom i ostaviti van samo 5-10 cm da ne bi usla vodu-kisa unutra.Ubaciti drob-odpad i ostaviti malo da zasmrdi.
Cev po sredini namazati nekim masnim ili klizavim sredstvom.
Cilj da gladni Predator udje u cev s glavom na dole i u tom polozaju ostane.
Macka li Kuna ce se okrenuti ali zbog klizave povrsine pri svakom pokusaju odklizace na dno cevi.
Pri redovnoj kontroli utvrdimo da je Predator tu e onda je nas.
Ovo je vrlo korisno u vreme Mladih Lisica.

Prostudirajte pa pokusajte zagi.
« Zadnja izmjena: 25. 02. 2009. 22:03:20 od draganco »
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #11 u: 25. 02. 2009. 21:38:07 »
Dragane, dobar patent. Dali si ga isprobao kako funkcionira.

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #12 u: 25. 02. 2009. 23:35:16 »
sto se tice ribe, znam da se uzima stuka i stavlja u teglu ili tako nesto naravno sa vodom i ostavlja se na suncu, sto duze stoji vise ce se ukvariti, ali zato kako rece kolega stvarno treba gas maska, ili nekoliko onih mirisljavih jelkica da okacite o nos  ;D
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #13 u: 22. 03. 2009. 19:10:06 »
patent je super, treba ga isprobat,koj kut cca45 ili ???
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Mrcinište!
« Odgovori #14 u: 22. 03. 2009. 19:13:57 »
patent je super, treba ga isprobat,koj kut cca45 ili ???

To moras sam na Terenu proceniti.
Nesme biti totalno vertikalno jer nece uci, a ni mnogo polozeno jer ce lako izaci.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<