Autor Tema: Brak jazavčar  (Posjeta: 8001 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #15 u: 25. 06. 2008. 22:26:13 »
Čestitke-di si ga uzeo?

 Kupio od Zdravka Milečkog, sad su stari dva mjeseca, ima još jednog muškog i četiri ženke. Ja sam imal dogovor sa njim da si izaberem kojeg hoću i ovog sam izabral.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #16 u: 18. 10. 2008. 22:34:10 »
Danas probao svog Bena na pucanj,reagira ko da je prošao tri rata ;D. Malo sam prošao kroz polje, kroz jedan potok - ušao je u vodu i izašao na drugu stranu bez ikakvog uzbuđenja. Išao je i jedan stariji i iskusniji brak sa nama tak da ga je i dobro povukao za sobom. Ben je digao jednu srnu i sljedoglasno ju potjerao nekih 200-300 metara. Sve u svemu jako dobro za prvi ozbiljan zadatak. ref
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #17 u: 18. 10. 2008. 22:38:35 »
I ja planiram uzeti takvog jer kolega ga ima već dugo i baš je za sve.
Štef koliko te je koštao?

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #18 u: 20. 10. 2008. 08:19:32 »

 Kupio od Zdravka Milečkog, sad su stari dva mjeseca, ima još jednog muškog i četiri ženke. Ja sam imal dogovor sa njim da si izaberem kojeg hoću i ovog sam izabral.
[/quote]
Nisi fulao ni najmanje , jer Zdravko je prvo odličan čovjek i lovac.  Često sam bio s njim u lovu i vidio kakvi su mu odlični psi ,prvenstveno u radu.  U principu treba uvijek psa kupiti od dokazanog lovca i kinologa jer je puno manja vjerojatnost da naletiš na ne kvalitetno štence.
« Zadnja izmjena: 20. 10. 2008. 09:37:20 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #19 u: 20. 10. 2008. 23:07:38 »

 Kupio od Zdravka Milečkog, sad su stari dva mjeseca, ima još jednog muškog i četiri ženke. Ja sam imal dogovor sa njim da si izaberem kojeg hoću i ovog sam izabral.
Nisi fulao ni najmanje , jer Zdravko je prvo odličan čovjek i lovac.  Često sam bio s njim u lovu i vidio kakvi su mu odlični psi ,prvenstveno u radu.  U principu treba uvijek psa kupiti od dokazanog lovca i kinologa jer je puno manja vjerojatnost da naletiš na ne kvalitetno štence.
[/quote]


  d4 E da je takvih više!  d4
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #20 u: 20. 11. 2008. 00:48:40 »
 Vjerojatno sam malo i dosadan ali što ću vam ja, ak hočete trpite ako ne; ha, pa ima i drugih tema! Opet malo o  z6.
 Prošla nedjelja, Benov treći lov na fazane. Za psa (bolje reći štene) starosti 7 mjeseci funkcionira dosta dobro no još uvijek ne zna točno što treba radit ali sljedoglasno je potjerao zeca (zajedno sa još jednim iskusnim brakom) i uspio pronaći i dignuti fazanku. Nakon potjere za zecom vratio se za 5-7 minuta i mislim da je to OK.
 Ali ako nešto mrzi onda je to vožnja u gajbi u autu! Ne prestaje lajat dok se vozi. Kad sam se vraćao iz lova stavio sam ga na pod na mjestu suvozača i tu mu je bilo super. Sjeo na pod, držao glavu na sjedalu i uživao ko prasac! Očito mora imat pod kontrolom pic!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Zoran

  • Gost
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #21 u: 20. 11. 2008. 08:41:22 »

 Ali ako nešto mrzi onda je to vožnja u gajbi u autu! Ne prestaje lajat dok se vozi.

ma to on samo se raduje pa laje!  z1 z1 z1

Offline hunter 012

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #22 u: 30. 12. 2008. 18:00:22 »

Imam brak jazavicara starog 9 meseci, ubio sam vepre ispred njega. Prisao je suvise blizu a epar jos nije bio gotov i jednim zamahom zamalo ga nije zaklao, ima oziljak na vrato 15 cm jedva je preziveo i od tad nije imao susret sa svinjom. Sad me je strah da ga pustim na trag od vepra ne znam sta da radim......

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #23 u: 30. 12. 2008. 19:33:40 »
Obavezno proba u gateru na mekšu svinju večina brakova i nakon povrede nema problema samo rade opreznije ali znam za nekoliko kojima je utjecalo na rad ali ti su u jako malom broju.

Offline Dominik7

  • K
  • *
  • Postova: 23
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #24 u: 30. 04. 2009. 20:15:52 »
Znam i ja par pasa na koje povrede nisu utjecale,sve ovisi o psu..recimo ja imam braka starog 1g i splasen je,bjezi od ljudi ali kad vidi svinju hoce ju zivu pojest..moj rođak od kojeg sam uzeo svog braka ima kuju,njegovu mamu .bila je poderana u gateru i sada radi jos bolje nego sto je prije..Sve u svemu moj rođak ima jako jako dobre radne pse i sada cekamo novo leglo pocetkom 6. mjeseca

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #25 u: 30. 04. 2009. 22:08:55 »
nakon 4 godine morali smo se rastati ja i Boa, nakon zajedničkih lovova dijeljenja dobra i zla uslijed napada epilepsije, uslijedio je bolan rastanak. Počivala u sjeni vječnih lovišta   
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #26 u: 22. 05. 2009. 17:31:18 »
Teško je kad izgubiš psa ali još je teže kad znaš da ga moraš uspavati jer ne vrijedi da se životinja mući.

Šteta!!!!!!

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #27 u: 25. 05. 2009. 13:11:03 »
Štef kak si zadovoljan sa brakom u lovu ili gateru na svinji ??

Kakav je napredak poslušnost , vračanje , krvni trag , koliko dugo goni ?

Dobra kob!!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #28 u: 25. 05. 2009. 13:21:14 »
Dobro sluša...  hao

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Brak jazavčar
« Odgovori #29 u: 25. 05. 2009. 13:29:35 »
 U gater ga ne vodim (imam jedan u blizini koji više lići na kotac), vodio sam ga par puta u lov na svinje (ode po svježem tragu svinje, vrati se za pol sata - nekad manje, nekad više). Nažalost svinja još nije odstrijeljena pred njim, čekam narednu sezonu pa da zaozbiljno krenem sa njim.
 Vodio sam ga na zeca sa 6-7 mjeseci starosti ( i kasnije naravno) i pronalazi zeca, goni i nekoliko ih je bilo odstrijeljeno pred njim.
 Da ne ispadne da je tak mladi pas više nego dobar, imam i ja problema sa njim:srne mu se dopadaju, goni ih ko najvećeg neprijatelja pa mislim da će morat malo ogrlica sa baterijom oko vrata, možda ga odućim od njih!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto