Autor Tema: Gordon seterica Liri  (Posjeta: 2229 vremena)

Offline forrest spirit

  • K
  • *
  • Postova: 14
Gordon seterica Liri
« u: 21. 10. 2007. 18:16:57 »
Evo da i ja predstavim svoju gordonicu Liri. Stara je skoro 7 mj. i super je pas, poslušna i strašno voli učiti. Stigla nam je iz Njemačke.
Nekoliko svježih slika:












Offline Dik

  • K 100
  • **
  • Postova: 185
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #1 u: 21. 10. 2007. 18:55:50 »
Super kujica predivna  Lp iz SLO

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #2 u: 22. 10. 2007. 14:12:57 »
Prekrasni psi! Samo naprijed!

Offline forrest spirit

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #3 u: 03. 03. 2008. 18:27:43 »
Liri više nije s nama.
Uginula je jučer od štenećaka iako je bila redovno cijepljena. Sve se dogodilo strašno brzo, propala je u dva dana. U petak smo se još spremali za izložbu i preko noći ju je virus svladao. Odmah smo ujutro bili kod veta, popodne smo jurili u Austriju po imunoglobuline kojih nema kod nas, ali ništa joj nije pomoglo, napustila nas je u nedjelju popodne :'(
Čuvajte svoje pse, štenećak hara Zagrebom

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #4 u: 04. 03. 2008. 08:32:57 »
Žao mi je! Ne znam kaj bi rekao!

Zoran

  • Gost
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #5 u: 04. 03. 2008. 09:54:12 »
a joj!
stvarno mi je zao pese!
ja sam izgubio dva psa vec i jako je strasno to da dozivis!
znam kako ti je! glavu gore!
ja sam si reko kad mi je pas nastrado, da vise nikad necu imati psa i nakon 2mjeseca preso sam 1200kilometara da si nabavin novoga!
(mislim da je bolje si nabavi ponovo psa nego nenabaviti)
i moj savjet nikada ama bas nikada se previse vezati za psa!
ja sam bio previse vezan za psa i onda ti se nesto dogodi,tada je najteze da se covjek pomiri sa tim!

pozdrav

Offline forrest spirit

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #6 u: 04. 03. 2008. 15:28:18 »
Joj, Zorane, i ja kažem da se ne smijem toliko vezati, al što ću kad ne mogu protiv toga.
Liri nije bila običan pas, sigurno mnogi ne mogu shvatiti, ali ona je bila moja srodna duša. Sve što je činila, činila je za mene, čitala mi je misli.
Drugi gordon će uskoro doći, ali neće zauzeti njeno mjesto, isto tako neće ju zamijeniti ni Kimi, mala gordonica koja je već kod nas, Liri će zauvijek ostati moja posebna cura


Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #7 u: 05. 03. 2008. 09:56:52 »
Liri više nije s nama.
Uginula je jučer od štenećaka iako je bila redovno cijepljena. Sve se dogodilo strašno brzo, propala je u dva dana. U petak smo se još spremali za izložbu i preko noći ju je virus svladao. Odmah smo ujutro bili kod veta, popodne smo jurili u Austriju po imunoglobuline kojih nema kod nas, ali ništa joj nije pomoglo, napustila nas je u nedjelju popodne :'(
Čuvajte svoje pse, štenećak hara Zagrebom
Steta!!!
s obzirom da je stenecak virus, da li je moguce da se vakcinacija ispravnom vakcinom "ne primi"?
Meni se to desavalo, ali u periodu dok smo dobijali busom vakcina iz Srbije, a  od kad se stanje normalizovalo, tj, odgovarajuci transport i cuvanjae vakcine...stenecaka vise nema.
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline forrest spirit

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #8 u: 05. 03. 2008. 14:51:20 »
s obzirom da je stenecak virus, da li je moguce da se vakcinacija ispravnom vakcinom "ne primi"?
Moguće je, na niti jednoj vakcini ne piše da je 100% učinkovita. Ali, to se rijetko događa. Čak i kada je vakcina neispravna, uglavnom uspije izazvati neku imunološku reakciju i onda tijek bolesti nije tako strašan kao kod Liri. Uostalom, ona je cijepljena dva puta, u Njemačkoj i kod nas. Oba puta od provjerenog veterinara.
Kod Liri je vjerojatno postojala neka urođena imunodeficijencija pa uopće nije razvila imunitet na vakcinu.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Gordon seterica Liri
« Odgovori #9 u: 05. 03. 2008. 22:20:36 »
Tesko je to!Nije dzaba Pas najbolji covekov prijatelj.Zao mi je svakog Lovnog psa,sa dva psa sam proveo mnogo godina loveci i nemogu ih nikada zaboraviti.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<