Autor Tema: Koker španiel  (Posjeta: 4015 vremena)

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Koker španiel
« u: 01. 03. 2011. 16:34:29 »
Može neko nešta reči o svome iskustvu u lovu sa Kokerom z5

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Koker španiel
« Odgovori #1 u: 07. 03. 2011. 20:03:33 »
Morat ću te razočarat prijatelju, ali ćeš teško dobiti odgovor na ovo pitanje.
Naime, vlasnik sam sedam godina starog koker. Kad sam ga nabavio svi su sumnjali u njegovu lovačku uptrebljivost. Danas je u mom društvu promjenjeno mišljenj, ali prosječni hrvatski lovac ni nezna da su oni lovački psi sa tradicijom.
Nema tog žbuna gdje on neče ući, lisicu koju neče potjerati, fazana dići i isto tako ga uredno aportirati. Volim loviti patke i do sada mi ni jedna nije ostala da je on nije donio. Možda zvuči nehumano ,ali je i po ledu  htio plivati i donjeti ju iz vode. Odlično mi je reagirao i na krvnom tragu mada nije imao puno prilika.
Da nebi zvučalo pre idealno, ima falingu. Izuzetno srčan i nemože odolit poganjat srneču divljač. Uspio sam ga malo obuzdat sa teletaktom ,ali kad ga nema  ipak ode za njima.
 Volio bi da sam ti barem malo pomogao.

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Koker španiel
« Odgovori #2 u: 07. 03. 2011. 20:38:10 »
Ovo je lijepo čuti tj. čitati
Da je barem više takvih primjera...
Svaka čast  zagi

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Koker španiel
« Odgovori #3 u: 07. 03. 2011. 20:49:45 »
Može nešta vezano sa problemom dlake u ušima večina lovaca odgovara me od nabave kokera upravo zbog problema upale uha z6

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Koker španiel
« Odgovori #4 u: 08. 03. 2011. 10:27:03 »
Prije same nabave ovakvog psa iskreno nisam znao što kupujem. Bio je to kompromis moje tek udane supruge i mene. Več nakon prvih izlazaka u lovište pokazao je izuzetnu zainteresiranost za divljač svakojake vrste. Ostalo je stvar treninga i iskustva.
Što se tiče ušiju, do sada niti jednom nije imao upale ili bilo kakve druge probleme, bar za sada,a nadam se da će tako i ostati.
Nakon prvih jesenskih lovova  redovito pokupi sve moguće čičkove, ali Bože moj, nakon lova sređuješ prvo psa, pušku, pa potom izljubiš ženu. Zar ne?

Offline velimir

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
Odg: Koker španiel
« Odgovori #5 u: 08. 03. 2011. 14:39:25 »
Hvala na informaciji trenutno imam dva gonića Posavca i Kopova nadam se na jesen loviti i sa Kokerom. :hundtrinkend:

Offline wachtel

  • K 100
  • **
  • Postova: 106
Odg: Koker španiel
« Odgovori #6 u: 08. 03. 2011. 14:52:59 »
Evo link na jednu uzgajivačnicu. Molim komentare na izgled, ja kad sam vidjela nisam mogla vjerovati!

http://www.ftcockers.eu/

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Koker španiel
« Odgovori #7 u: 08. 03. 2011. 14:58:23 »
Evo link na jednu uzgajivačnicu. Molim komentare na izgled, ja kad sam vidjela nisam mogla vjerovati!

http://www.ftcockers.eu/
Zašto nisi mogla vjerovati?

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Koker španiel
« Odgovori #8 u: 08. 03. 2011. 19:26:03 »
Vjerojatno je mislila na nešto duži trup, izduženiju njušku kod nekih, ne kupirane repove i kratku dlaku koja je možda namjerno šišana zbog lakoće održavanja. Ja svojeg šišam dva puta godišnje, u proljeće i jesen i to na vrlo kratko upravo zbog prije navedenih čičaka.
Istina da djeluju van standarda.
"Zemlja porijekla: Velika Britanija
Broj standarda: 5 od 26.06. 1987
Donosač i podizač divljači i pas za vodu s radnim ispitom. Veseo, izdržljiv,dobro uravnoteženih proporcija,skladan,visina od grebena do tla iznosi otprilike koliko i dužina od grebena do korijena repa….
Glava: lubanja dobro razvijena ,glatkih linija…Njuška kvadratična….

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Koker španiel
« Odgovori #9 u: 08. 03. 2011. 19:42:25 »

 Istina, malo pojasni.



[/quote]

Offline wachtel

  • K 100
  • **
  • Postova: 106
Odg: Koker španiel
« Odgovori #10 u: 08. 03. 2011. 19:47:28 »
To mi je prvi put da vidim radne kokere i jos k tome da ih netko uzgaja za rad a sto se tice eksterijera meni je nevjerovatno zanimljivo vidjeti takvog kokera u odnosu na standardni izgled koji se njeguje kod kućnih ljubimaca. Da li sam bila dovoljno jasna?  sor z10

Offline junior

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Koker španiel
« Odgovori #11 u: 08. 03. 2011. 19:52:42 »
Meni više nego dovoljno. zagi

Offline wachtel

  • K 100
  • **
  • Postova: 106
Odg: Koker španiel
« Odgovori #12 u: 08. 03. 2011. 20:00:41 »
Drago mi je. Bilo bi lijepo da se kokeri vise koriste za rad jer sigurno imaju potencijala u sebi kao i svi drugi španijeli, ali je sada vjerojatno tesko naci dobar genetski materijal s obzirom da su jedno vrijeme bili najpopularnija pasmina i masovno se uzgajali.

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Koker španiel
« Odgovori #13 u: 08. 03. 2011. 21:15:01 »
Kad sam ga nabavio svi su sumnjali u njegovu lovačku uptrebljivost.


To ti je uvijek tako ako se ne radi o oštrodlakom ili kratkodlakom njemcu... to su dvije rase koje su najdostupnije na našem podneblju... i o njima se kolko tolko zna... kad dođe nešto novo uvijek nastaje muk i nevjerica...  lizi


No, kasnije  d1...

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Koker španiel
« Odgovori #14 u: 08. 03. 2011. 21:24:55 »
Da, baš.
Tolike knjige, udruge, internet stranice itd.,
a čudno nam je kad netko radi ono što bi trebalo biti normalno.
Došlo je vrijeme da su normalni nenormalni.
Momentalno smo dno dna što se tiće kinologije, sva sreća da je BiH u
blizini pa se možemo tješit.  sor
wachtel hvala što ste postavili ovu stranicu, ako ste i jednom kinologu otvorili oči
puno ste postigli  d4